Zpět na » Premier League » Čech znovu exceloval

Premier League - Čech znovu exceloval

0

05.03. - Dnes je pondělí a tedy čas na tradiční rubriku Fotbalportal.cz - Česká stopa. Bohužel narozdíl od minulých týdnů nebyla ve 29. kole Premier League účast našich krajanů hojná a jediným, kdo na sebe poukázal byl gólman Chelsea Petr Čech.

Pokolikáté již český brankář Petr Čech podržel Chelsea? Odpovědí by jistě bylo značně vysoké číslo a v sobotu si do této statistiky mohl západolondýnský klub zaznamenat další zářez. Fanoušci Blues mohou po zápase s Portsmouthem znovu pět ódy na jeho adresu. Reprezentační jednička podala na Fratton Parku famózní výkon, zcela po zásluze udržela čisté konto a dotlačila Chelsea k vítězství. Od začátku měl náš krajan spoustu práce. V 8. minutě zahrozil LuaLua, ale díky Čechově hbitosti se skórem nepohnul. Celý první poločas byl v podání bývalého brankáře Sparty naprosto bezchybný a nejinak tomu bylo i v tom druhém. V 75. minutě nechala defenzíva Blues ve vápně úplně volného Andyho Colea a nebýt reflexivního zákroku Čecha, míč by určitě skončil v bráně. Další velká příležitost přišla z kopačky nigéríjského útočníka Nwankwa Kanua, který umístil balon k pravé tyči Čechovy svatyně, ten ale jak dlouhý tak široký s maximálním úsilím vyškrábl tento pokus před sebe a míč následně ukryl ve svém náručí. Portsmouth si posléze již žádnou výraznější příležitost nevytvořil a po brankách Drogby a Kaloua se Petr Čech mohl spolu se svými spoluhráči radovat z výhry 2:0.
Petr Čech (Chelsea):
Hodnocení podle Skysports.com: 9 z 10 možných, nejlepší známka z hodnocených hráčů Chelsea
Komentář podle Skysports.com: Jeho zákroky ze závěru utkání zachránili Chelsea 3 body.

Rosický při vítězství Arsenalu jen na tribuně
Kanonýři v sobotu doma porazili Reading 2:1, ale hned řada opor, mezi nimiž byl i Tomáš Rosický a Thierry Henry, si musela kvůli zranění odpočinout. Kapitán národního mužstva má v současnosti problémy s třísly a jak se zdá tyto potíže ho nepustí ani do středeční odvety Champions League proti PSV Eindhoven.

Další čeští hráči, kteří nehráli ve 29. kole Premier League:
Radek Černý (Tottenham): V utkání s West Hamem opět kryl záda týmové jedničce Paulu Robinsonovi.
Pavel Srníček (Newcastle): Podobně jako Černý i on si v zápase proti Middlesbrough nezahrál.
Jan Laštůvka (Fulham): Narozdíl od minulých utkání nedostal po dlouhé době prostor mezi tyčemi Cottagers a jeho post zaujal Fin Niemi.
Patrik Berger (Aston Villa): Trenér Villans Martin O’Neill nepustil českého internacionála na tradičních posledních 20 minut na hřiště a tak v duelu s Fulhamem zahříval Berger pouze lavičku náhradníků.