Zpět na » Premier League » Carabao Cup získal Manchester City, který porazil Arsenal 3:0

Premier League - Carabao Cup získal Manchester City, který porazil Arsenal 3:0

Carabao Cup získal Manchester City, který porazil Arsenal 3:0 © twitter.com/Carabao_Cup -

1

25.02. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru City slaví první trofej v sezoně. Ve finálovém zápase porazili Arsenal 3:0. K výhře Citizen dokráčeli zdánlivě jedno, zápas se ale mohl vyvíjet i jiným směrem, kdyby Arsenal u v osmé minutě proměnil tutovou šanci.

Manchester City - Arsenal FC 3:0

Branky: 19. Agüero, 58. Kompany, 65. Silva

Arsenal FC: Ospina - Koscielny, Mustafi, Chambers - Monreal, Xhaka, Wilshere, Bellerín - Özil, Ramsey - Aubameyang

Manchester City: Bravo - Walker, Danilo, Otamendi, Kompany (C) - Fernandinho, Gündogan, De Bruyne - D. Silva, Sané, Agüero

První velkou šancí se ve finálovém zápase předvedl Arsenal. V osmé minuté se po pravé straně do vápna dostal Mesut Özil. Německý záložník byl ve velkém úhlu, a proto místo zakončení zvolil přihrávku na malé vápno. Tam našel nabíhajícího Aubameyanga, posila Arsenalu ale z bezprostřední blízkosti trefila pouze brankáře Brava.

Manchester City naložil se svojí první vyloženou šancí výrazně lépe. V devatenácté minutě po dlouhém výkopu Claudia Brava utekl obraně Arsenalu Sergio Agüero, který povedeným lobem přehodil Ospinu a poslal City do vedení.

Ve čtyřicáté minutě mohl Agüero skórovat podruhé, jeho lob, tentokrát z většího úhlu, ale Ospina konečky prstů vyrazil do bezpečí.

Na začátku druhého poločasu se Arsenal i díky zaváhání soupeřova gólmana dostal do náznaku šance. Claudio Bravo vyběhnul z brankoviště proti Aubamyeangovi, míč ale minul. I tak se ale stihl vrátit k volnému balonu dřív než útočník Gunners, před kterým by byla prázdná brána.

Góly tak padaly znovu jen do brány Arsenalu. V padesáté čtvrté minutě se po hokejové akci prosadil Kompany, který po rohovém kopu tečoval střílenou přihrávku Gündogana do protipohybu Ospiny. V šedesáté páté minutě už to bylo 3:0. David Silva se po Danilově přihrávce ve vápně obtočil kolem Chamberse a křížnou střelou k tyči překonal gólmana Arsenalu. Zápas se poté v relativním klidu dohrával a Manchester City tak mohl slavit zisk první trofeje v této sezoně.

zdroj: twitter.com/ManCity