Zpět na » Premier League » Liverpool si bez větších potíží poradil s West Hamem a posunul se na druhé místo

Premier League - Liverpool si bez větších potíží poradil s West Hamem a posunul se na druhé místo

Liverpool si bez větších potíží poradil s West Hamem a posunul se na druhé místo © premierleague.com - Roberto Firmino

2

24.02. - REVIEW Kladiváři sice měli první šanci zápasu, góly ale stříleli hlavně domácí. Z první trefy se West Ham radoval až za nepříznivého stavu 3:0. Liverpool dovedl zápas do vítězného konce a po výhře 4:1 se dostal před Manchester United na druhé místo.

Liverpool FC - West Ham United 4:1

Branky: 30. Can (M. Salah), 51. M. Salah (Oxlade-Chamberlain), 57. Firmino (Can), 77. Mané (Robertson) - 59. Antonio (Kouyaté)

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Can, Milner (C) - M. Salah (87. Solanke), Firmino (82. Lallana), Mané (87. A. Moreno)

West Ham United: Adrián - Zabaleta, Collins, Ogbonna, Cresswell, Evra - Mário (83. Rice), Kouyaté, Noble (C), Lanzini (58. Antonio) - Arnautović (83. J. Hernández)

Liverpool byl od úvodu aktivnější, první velkou šanci zápasu ale měli hosté. V sedmnácté minutě se napřáhl Arnautović a jeho ránu zastavilo až břevno Kariusovy brány. O tři minuty později zahrozili i domácí, Mané ale hlavou přestřelil. Skóre se měnilo po půlhodině hry. Liverpool ve třicáté minutě zahrával rohový kop, na který si naskočil Emre Can a přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre.

Prostřednictvím centru Liverpool zahrozil ještě jednou ve třiatřicáté minutě, Robertsonův pas ale neproměnil Salah. Začátek druhého poločasu byl na brankové situace více než štědrý. V padesáté první minutě se míč ve vápně dostal k Salahovi a nejlepší střelec Liverpoolu tentokrát nezaváhal a ranou k tyči zvýšil na 2:0.

V padesáté sedmé minutě se Liverpoolští radovali potřetí. Emre Can si ke gólu připsal i asistenci, když přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Firmina. Brazilec obešel gólmana Adriána a zakončením do odkryté brány upravil na 3:0.

Z třígólového náskoku se domácí radovali jen dvě minuty, v padesát deváté minutě totiž na 3:1 korigoval Antonio, který utekl obraně Liverpoolu a překonal Kariuse. Liverpool ale žádné drama nepřipustil. V sedmdesáté sedmé minutě pečetil výhru Liverpoolu 4:1 Sadio Mané.

Kompletní výsledky sobotních zápasů 28. kola Premier League:

Leicester - Stoke 1:1 (70. vlastní Butland - 43. Shaqiri)
Burnley - Southampton 1:1 (67. Barnes - 90+1. Gabbiadini)
Bournemouth - Newcastle 2:2 (80. Smith, 89. Gosling - 17. a 45+1. Gayle)
Brighton - Swansea 4:1 (18. a 69. Murray, 73. Knockaert, 90. Locadia - 85. Abraham)
West Brom - Huddersfield 1:2 (64. Dawson - 48. van La Parra, 56. Mounié)