Zpět na » Premier League » Manchester City v FA Cupu končí. Prohrál s třetiligovým Wiganem

Premier League - Manchester City v FA Cupu končí. Prohrál s třetiligovým Wiganem

Manchester City v FA Cupu končí. Prohrál s třetiligovým Wiganem © Inside Sport - Fotbalisté Wiganu

0

19.02. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru City měli sice proti Wiganu velkou převahu, gól ale nedali. Celý druhý poločas navíc hráli bez vyloučeného Delpha. Deset minut před koncem domácí Wigan vstřelil jedinou branku zápasu a rozhodl o svém postupu do čtvrtfinále FA Cupu.

Wigan Athletic - Manchester City 1:0

Branky: 80. Grigg

Wigan Athletic: Walton - Byrne, Dunkley, Burn (C), Elder - Perkins, Power - Massey (77. Colclough), Powel, Roberts (55. Jakobs) - Grigg

Manchester City: Bravo - Danilo, Stones, Laporte, Delph - Gündogan, Fernandinho, B. Silva - D. Silva (C) (65. De Bruyne), Agüero, Sané (46. Walker)

Manchester City měl v prvním poločase jasnou převahu. Už v šesté minutě prudce pálil Gündogan, domácí gólman ale jeho střelu vyrazil. O chvíli později se do šance dostal i Wigan. Míč ve vápně propadl k domácímu Robertsovi, tomu ale zakončení z kopačky doslova sebral brankář Bravo.

Hosté se dostávali často do zakončení, jen minimum jejich střel ale mířilo mezi tři tyče. Z patnácti pokusů mířily v prvním poločase na bránu pouze tři střely. Ve třicáté minutě měl dobrou palebnou pozici Fernandinho, ani on ale zblízka bránu netrefil. Na konci první půle se do vápna probil Agüero, jeho křížnou střelu ale gólman Walton vyrazil.

Ve druhé minutě nastavení Manchester přišel o Fabiana Delpha. Bývalý fotbalista Aston Villy nevybíravě zajel kolíky napřed do domácího Powera a rozhodčí Taylor mu bez mrknutí oka ukázal červenou kartu.

I v početním oslabení byl Manchester ve druhém poločase aktivnější. Podobně jako v první půli ale hostujícím hráčům chyběla přesnost. Jediná branka zápasu padla v osmdesáté minutě a překvapivě se z ní radoval Wigan. Will Grigg pláchl Walkerovi a svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči, na kterou nemohl Bravo dosáhnout.

zdroj: twitter.com