Zpět na » Premier League » Manchester díky dvěma gólům Lukakua postoupil přes Huddersfield do čtvrtfinále FA Cupu

Premier League - Manchester díky dvěma gólům Lukakua postoupil přes Huddersfield do čtvrtfinále FA Cupu

Manchester díky dvěma gólům Lukakua postoupil přes Huddersfield do čtvrtfinále FA Cupu © twitter.com/ManUtd - Romelu Lukaku

0

17.02. - REVIEW United nakročili za vítězstvím už ve třetí minutě, kdy se poprvé prosadil Romelu Lukaku. Na další gól se muselo čekat až do druhé půle, a to i kvůli tomu, že videorozhodčí sporně neuznal Manchesteru branku. United přesto vyhráli 2:0.

Manchester United - Huddersfield Town 2:0

Branky: 3. Lukaku, 55. Lukaku

Huddersfield Town: Lössl - Hadergjonaj (70. Smith), Jorgensen, Schnindler, Kongolo (70. Malone) - Billing, Williams - Quaner, Ince, van La Parra - Mounie

Manchester United: Romero - Young, Lindelöf, Smalling, Shaw - Matić, Carrick (C), McTominay - Mata, Lukaku, Alexis (76. Martial)

Manchester United zahájil zápas nejlepším možným způsobem. Už ve třetí minutě se po Matově průnikové přihrávce dostal do úniku Romelu Lukaku. Útočníka United sice křižoval jeden z hostujících obránců, Lukaku si ale ve vápně míč zasekl a propálil gólmana Lössla. Chvíli na to Manchester zaspal v defenzivě, Tom Ince ale vyloženou šanci neproměnil.

Gól ze třetí minuty byl nejen jedinou brankou domácích v prvním poločase, ale zároveň i jedinou střelou v první půli. Huddersfield byl sice střelecky aktivnější, hosté ale naopak ze sedmi pokusů netrefili prostor brány ani jednou. V poslední minutě prvního poločasu mohli United přidat druhý gól. Po Youngově přihrávce se do samostatného nájezdu dostal Mata, který obešel Lössla a skóroval. Rozhodčí však po konzultaci s videorozhodčím branku pro ofsajd neuznali. Paradoxně však pravděpodobně šlo o špatné vyhodnocení situace a Mata v ofsajdu nebyl.

Po změně stran se Manchester pojistného gólu dočkal poměrně brzy. V pětapadesáté minutě vyslal Alexis Sánchez do rychlého brejku Lukakua. Belgičan si tváří v tvář brankáři Lösslovi znovu věděl rady a svůj únik přes polovinu hřiště zvýšil na 2:0. Manchester United tak postoupil do dalšího kola FA Cupu.

zdroj: twitter.com/ManUtd

Hraniční situace, kterou videorozhodčí vyhodnotil jako ofsajd (zdroj: twitter.com/ManUtdInPidgin