Zpět na » Premier League » Chelsea o postupu přes Hull rozhodla už v prvním poločase. Vyhrála jasně 4:0

Premier League - Chelsea o postupu přes Hull rozhodla už v prvním poločase. Vyhrála jasně 4:0

Chelsea o postupu přes Hull rozhodla už v prvním poločase. Vyhrála jasně 4:0 © twitter.com/ChelseaFC - Olivier Giroud

0

16.02. - REVIEW Fotbalisté Chelsea výrazně nakročili za postupem do čtvrtfinále FA Cupu už v první půli, kterou vyhráli 4:0. Ve druhém poločase polevili v tempu a soupeř měl šance na snížení. Hull však neproměnil ani penaltu. První gól v dresu Chelsea oslavil Olivier Giroud.

Chelsea FC - Hull City 4:0

Branky: 2. Willian, 27. Pedro, 32. Willian, 42. Giroud

Chelsea FC: Caballero - Rudiger, Cahill (C), Ampadu - Zappacosta, Drinkwater, Fábregas (62. Scott), Emerson - Willian, Pedro (46. Hudson-Odoi) - Giroud (70. Morata)

Hull City AFC: Marshall - Meyler, Dawson (C), MacDonald, Clark - Steawart, Irvine (88. Batty) - Wilson (55. Toral), Evandro, Diomande - Dicko (72. Campbell)

Chelsea o svém postupu rozhodla prakticky už v prvním poločase. Vedení se domácí tým ujal po dvou minutách hry. Hull na polovině hřiště ztratil balon, který se dostal k Willianovi, ten se prokličkoval až do vápna a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Ve třinácté minutě byl prvnímu gólu v dresu Chelsea blízko Olivier Giroud. Francouzský útočník se po Fabregasově centru dostal do zakončení, jeho šajtle ale těsně přeletěla břevno.

Domácí byli aktivnější i v dalším průběhu první půle. V šestadvacáté minutě se za obranu Hullu dostal Pedro, jehož rána z hranice vápna zapadla přesně k levé tyči. 2:0 pro Chelsea. O pět minut později se podruhé trefil Willian, který tentokrát vyhnal pavouky z pravého dolního rohu Marshallovy brány. Krátce před poločasem se z premiérového gólu v modrem dresu zaradoval Olivier Giroud, který do sítě sklepl zpětnou přihrávku Emersona. Chelsea tak do kabin odešla s pohodovým náskokem 4:0.

Hned na začátku druhé půle měli hosté velkou šanci na snížení manka. Ve čtyřicáté deváté minutě v pokutovém území Fabregas fauloval unikajícího Wilsona a rozhodčí nařídil penaltu. Té se ujal David Meyler, jeho záměr - střelu k levé tyči - ale Caballero vystihl a bravurním zákrokem míč vyrazil. Chelsea byla s čtyřgólovým vedením očividně spokojená a do šancí se oproti prvnímu poločasu dostával častěji Hull.

V šedesáté osmé minutě se na levé straně uvolnil hostující Dicko, dobře chytajícího Caballera ale z úhlu nepropálil. Argentinský gólman tak udržel čisté konto a Chelsea bez větších potíží postoupila do čtvrtfinále FA Cupu.

zdroj: twitter.com/ChelseaFC