Zpět na » Premier League » Proč Arsenal nechal Harryho Kanea odejít? Bývalý ředitel akademie šel s pravdou ven

Premier League - Proč Arsenal nechal Harryho Kanea odejít? Bývalý ředitel akademie šel s pravdou ven

Proč Arsenal nechal Harryho Kanea odejít? Bývalý ředitel akademie šel s pravdou ven © skysports.com - Harry Kane

1

Líbilo se

13.02. - Harry Kane svým gólem rozhodl víkendové severolondýnské derby Tottenhamu Hotspur proti Arsenalu, přičemž proti svému bývalému týmu zaznamenal již sedmý gól v osmi zápasech. To, že se Kane neprosadil v dorostu Arsenalu, je již delší dobu známo, ale bývalý ředitel akademie Arsenalu Liam Brady nyní prozradil, proč klub nechal Kanea odejít.

Těžko říci, jak by severolondýnské derby dopadlo, kdyby Arsenal nenechal tehdy mladičkého Kanea odejít. Ten se totiž v osmi letech připojil do mládežnické akademie Kanonýrů, klub se s ním ale už po pouhém roce rozloučil a Kane se posléze prosadil v konkurenčním Tottenhamu.

Bývalý úspěšný ředitel akademie Arsenalu Liam Brady nyní přiznal chybu, že klub nechal Kanea odejít a prozradil, že za jeho koncem v klubu stála nadváha.

„Bohužel to tak bylo. Byl tlustý, nepůsobil atleticky a my jsme udělali chybu,“ potvrdil Brady.

Brady působil jako ředitel akademie Arsenalu od roku 1996 až do roku 2013 a juniorka Kanonýrů získala pod jeho vedením tři tituly v mládežnickém FA Cupu v letech 2000, 2001 a 2009.

Brady je vyzdvihován za to, že akademie pod jeho vedením vyprodukovala současné hvězdy Jacka Wilsherea, Francise Coquelina, Alexe Iwobiho, Hectora Bellerína nebo Wojciecha Szczesného, Kane ale naopak zůstává pro Kanonýry velkým nezdarem a svůj bývalý klub možná bude za jeho chybu trestat ještě dlouhé roky.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Po bitvě je každej generál. Kdyby Kane neodešel, třeba by teď hrál ve Walesu za Buckley Town. Tyhle kecy a celkově tyhle články jsou tak nějak úplně o ničem. Prázdný plky. Kdyby, kdyby, kdyby. Kdyby CRonaldo nepodepsal s United, třeba by se ani nehnul z Portugalska. Kdyby Juve nekoupilo Buffona, tak má v sívíčku jenom Parmu a dneska už třeba nechytá. Prostě kecy.

NoIscoNoDisco

Wilshere - napůl nohy pryč
Coquelin - pryč
Bellerín - myšlenkama v Barce už přes rok
Szczesny - pryč


Smajlík 10 nic moc

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články