Zpět na » Premier League » Chelsea splnila povinnost a porazila West Brom

Premier League - Chelsea splnila povinnost a porazila West Brom

Chelsea splnila povinnost a porazila West Brom © premierleague.com -

1

12.02. - REVIEW Fotbalisté Chelsea se po dvou prohrách v řadě konečně radují z ligové výhry. Po rozpačitých úvodních minutách se Blues naladili na tu správnou notu a díky dvěma gólům Edena Hazarda porazili West Brom 3:0.

Chelsea FC - West Bromwich Albion 3:0

Branky: 25. E. Hazard (Giroud), 63. Moses, 71. E. Hazard (Morata)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta (C), Christensen (74. Cahill), Rüdiger - Moses, Kanté, Fàbregas, Zappacosta - Pedro (80. Willian), E. Hazard - Giroud (61. Morata)

West Bromwich Albion: Foster - C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs - Phillips, Krychowiak, Barry (81. Yacob), Brunt (46. Burke) - Sturridge (4. Jay Rodriguez), Rondón

Vstup Chelsea do zápasu byl podobně jako v předešlém utkání s Watfordem poměrně vlažný. Ve velké šanci se West Brom octl v jedenácté minutě, kdy Victor Moses poslal příliš krátkou a nepřesnou malou domů. K míči se dostal Jay Rodriguez, který už ve čtvrté minutě střídal Sturridge. Rodriguez ale ke škodě hostů zpanikařil, měl čas, aby s míčem udělal další dva tři kroky, místo toho se ale rozhodl ještě před hranicí vápna zakončovat. Jeho málo razantní střela ale nebyla přesná a minula bránu.

Domácí se postupem času dostávali do zápasu a získávali převahu. V sedmnácté minutě Olivier Giroud prodlužil míč na zadní tyč, kam si nabíhal Zappacosta, ten ale trefil pouze brankáře Fostera. O tři minuty později Eden Hazard povedeným křížným pasem přes šíři celého vápna našel Girouda, ten ale ve vyložené pozici zamířil pouze do středu brány, kde stál hostující gólman.

Úvodní branky se Chelsea dočkala v pětadvacáté minutě. Giroud si tentokrát prohodil s Hazardem role. Francouzský útočník na hranici vápna uplatnil svoji sílu a stabilitu. Giroud narazil míč Hazardovi, který se tak dostal do vápna a přesnou střelou k tyči nedal Fosterovi šanci reagovat.

Za stavu 1:0 neměla Chelsea nic jistého. V padesáté sedmé minutě Blues podržel Thibaut Courtois, který vychytal únik Rondóna. Více sebejistoty domácí získali ve třiašedesáté minutě, kdy na 2:0 upravil Victor Moses. Nigerijský fotbalista využil rychlé kombinace s Fabregasem, pronikl do vápna a prostřelil Fostera.

Výhru Chelsea definitivně potvrdil dvougólový Eden Hazard. Belgičan v jednasedmdesáté minutě zaskočil hostujícího gólmana střelou k bližší tyči, a pečetil tak vítězství domácích 3:0.

zdroj: premierleague.com