Zpět na » Premier League » Manchester United hledá ten správný mix s Alexisem Sánchezem

Premier League - Manchester United hledá ten správný mix s Alexisem Sánchezem

Manchester United hledá ten správný mix s Alexisem Sánchezem © CaughtOffside.com, fotbalportal.cz - Jak ideálně postavit tým se Sánchezem?

3

Líbilo se

12.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Red Devils nezvládli duel v Newcastlu, kde prohráli 1:0. Je to pro ně již druhá porážka ve třech zápasech od doby, kdy byl do sestavy začleněn Alexis Sánchez. José Mourinho má špičkový kádr, ale nalezení správné rovnováhy v ofenzivě je nyní hlavní výzvou, před kterou portugalský kouč stojí. To si také myslí v redakci SkySports.

„Když se podíváte na mužstvo Manchesteru United, můžete v něm vidět velké množství talentu. Paul Pogba, Alexis Sánchez, Romelu Lukaku a Anthony Martial. Potřebují jen o nějakých 5 až 10 % větší intenzitu. Všichni jsou rychlí. Pokud spolu najdou ten správný rytmus, bude to skvělé. Ale zatím tomu něco chybí,“ tato slova pronesl Gary Neville v době, kdy zápas mezi Newcastlem a Manchesterem United byl sotva v polovině.

Tento komentář se ukázal jako ještě mnohem výstižnější po konečném hvizdu, když na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:0 pro domácí Magpies. Už podruhé v řadě Rudí ďáblové venku neskórovali.

Hosté měli několik šancí. V jedné obrovské selhal Anthony Martial. V té druhé pak Alexis Sánchez váhal se zakončením do odkryté brány tak dlouho, až mu jeden z obránců Newcastlu pokus zblokoval. Výborně zachytal debutující Martin Dúbravka, jenž u Strak hostuje ze Sparty.

hgfd(zdroj: skysports.com)

Ale plynulost ofenzivy je něco, co by měl José Mourinho zvážit. Byl to problém. Rozhodl se nasadit Alexise Sáncheze na levou stranu. To je místo, kde po příchodu do Arsenalu odváděl chilský reprezentant nejlepší práci, takže je to přirozený krok. Sánchezova univerzálnost může být klíčovým přínosem a pravá strana ofenzivy by mu také mohla sedět.

Koneckonců by to znamenalo, že by se Anthony Martial vrátil na levou stranu, kde před Sánchezovým příchodem prožíval životní formu na Old Trafford. Když hrál třikrát na levé straně v rámci Premier League v každém zápase vstřelil gól. Pak se ocitl na druhé straně, aby se přizpůsobil nově příchozímu. Tak se to stalo i při porážce 2:0 od Tottenhamu.

Ovšem nutno podotknout, že i proti Newcastlu se Martial dostal do vyložené příležitosti. Jenomže Martin Dúbravka předvedl skvělý zákrok levou nohou. Přitom má Martial pověst klinicky zakončujícího útočníka. Ale levá strana je pro něj lepší. Alexis Sánchez při nedávném rozhovoru s Thierrym Henrym prozradil, že nejraději nastupuje na pozici klasické desítky pod hrotovým útočníkem. To naznačuje, že klíčoví hráči nenastupují na pozicích, na kterých se cítí nejlépe.

Mourinho si je toho plně vědom, ale najít řešení nebude jednoduché. Ve druhém poločase nahradil Lingarda Juanem Matou. Alexis Sánchez se tak posunul blíže k Romelu Lukakuovi. I tak ovšem problémy přetrvávaly.

Paul Pogba prožil těžký zápas, přestože José Mourinho tvrdí, že francouzský záložník je plně v pořádku. Nevypadalo to tak. V 66. minutě byl stažen ze hřiště a nahrazen zkušeným Michaelem Carrickem. Pogba zaznamenal nejméně intenzivních sprintů ze všech hráčů na hřišti, a dokonce měl i nejnižší číslo u nejvyšší rychlosti běhu, který dokázal vyprodukovat.

Pogba byl i částečným viníkem inkasovaného gólu. Při standardní situaci nepohlídal svého hráče. Zatímco Michael Carrick už čekal u postranní čáry, aby jej mohl nahradit. „Bylo to od něj dnes hodně slabé. Viděli jsme, že nedokázal získat první míč. To jen zdůrazňuje to, že to dnes rozhodně nebyl Pogbův den,“ pronesl na dresu Pogby Gary Neville.

Rekordní posila Manchesteru United má množství kvalit. V této sezóně vytvořil více šancí, připsal si více asistencí, dokončil více úspěšných kliček než kterýkoliv jiný hráč Manchesteru United. To by mělo umlčet jeho věčné kritiky. Ale ve velkých zápasech nastává problém. Očekává se ovšem, že ve dvojici s Matičem vytvoří silný střed hřiště.

I na půdě Newcastlu bylo zřejmé, že je potřeba Lingardovy energie. Ten se často stahoval do hloubi pole. Paul Pogba není tak silný směrem dozadu. Pokud je ve středu hřiště pouze s Matičem, v těžkých zápasech svou roli zcela nezvládá.

Alexis Sánchez chce hrát na pozici klasické desítky. Paul Pogba je daleko efektivní při tříčlenné střední záloze, což by znamenalo, že by musela být vynechána pozice klasické desítky. Pokud bude Sánchez nastupovat zleva, bude to znamenat, že Athony Martial nebude moci nastupovat na místě, kde se mu nejvíce dařilo. Přesunutí Alexise Sáncheze na pravou stranu při rozestavení 4 - 3 - 3 by dávalo větší smysl. Ale až čas ukáže, zda je to správná úvaha.

Není to snadné, nyní je to směs vzrušení a frustrace. Vzrušení z toho, že Manchester United má nyní k dispozici úžasné „součástky“ k tomu, aby vytvořil něco výjimečného. Ale zároveň panuje frustrace z toho, že je to zatím až příliš složitá „skládačka“. José Mourinho doufá, že se mu tuto hádanku podaří vyřešit včas.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

A hlavně Mour do prdele ! Mužstvo s takovým potenciálem by zvládl i průměrný trenér, který by ovšem pro United dýchal. A ne jako pitomec Žužé, který si jen honí triko. Tenhle blbec je už dávno vyčpělý jako zvětralý pivo. Dost bylo Muríňa - chce to konečně pořádného trenéra !!! (Fuj, to jsem se nasral ....) Smajlík 11

pavelprvni
Kuzma - 12.02. Odpovědět

Všichni to vidí, jenom José ne. 433. Martial vlevo, Alexis napravo. Pogba vysunutý výše.

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články