Zpět na » Premier League » Konec nadvlády Messiho a Ronalda? Kevin De Bruyne může uzmout Zlatý míč, tvrdí Pep Guardiola

Premier League - Konec nadvlády Messiho a Ronalda? Kevin De Bruyne může uzmout Zlatý míč, tvrdí Pep Guardiola

Konec nadvlády Messiho a Ronalda? Kevin De Bruyne může uzmout Zlatý míč, tvrdí Pep Guardiola © zimbio.com, fotbalportal.cz - Může Kevin De Bruyne přerušit nadvládu Ronalda a Messiho?

2

Líbilo se

12.02. - Lionel Messi, nebo Cristiano Ronaldo. Takto to bylo rozděleno posledních 10 let. Nikdy jiný za poslední dekádu Zlatý míč nezískal. Pep Guardiola si myslí, že jeden z jeho svěřenců v Manchesteru City by mohl tuto argentinsko-portugalskou nadvládu narušit. Podle Guardioly to může být Kevin De Bruyne. Belgický reprezentant ale nejdřív musí Citizens pomoci k velkým trofejím.

Od začátku této sezóně je ve vynikající formě. Je hlavním motorem a tvůrcem Manchesteru City. I proti Leicesteru pomohl Kevin De Bruyne k vysoké výhře 5:1.

Od roku 2008 bral Zlatý míč vždy jeden z dvojice Lionel Messi - Cristiano Ronaldo. Oba si toto ocenění rozdělili rovnoměrně, tedy každý má 5 triumfů. Pep Guardiola věří, že by Kevin De Bruyne tuto hegemonii mohl narušit, pokud tedy Citizens pomůže v této sezóně k hlavním trofejím.

„Není o tom pochyb. Není to tak, že by se mu podařil jeden zápas. Daří se mu neustále, po celou sezónu. Každé tři dny hraje stejně dobře.“

„Ale on ví, stejně jako to vědí všichni ostatní, že musí vyhrávat hlavně trofeje. Tituly a další soutěže, zejména tedy jednu z nich. Ale je těžké v celé Evropě najít někoho, kdo hraje lépe než De Bruyne.“

Na otázku, zda Pep Guardiola myslí tou výjimečnou trofejí pohár pro vítěze Ligy mistrů, španělský kouč odpověděl:

„Samozřejmě. Musíte se dostat do pokročilé fáze této soutěže. Bez toho se domůžete dostat ani do nominace na Zlatý míč.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To ho budu mit driv ja Smajlík 3 Zaslouzi si ho Kane

BlueFor16years
Eidur - 12.02. Odpovědět

No když by to záviselo jedině na kvalitě, tak ta zmíněná "hegemonie" už dávno není, ale je to spíše One Man Show. KdB má dobře našlápnuto, ještě si ale nějaký ten rok počká.

Eidur
COKO - 12.02. Odpovědět

Nechci působit jako hnidopich, nicméně pokud by to záviselo jedině na kvalitě, tak zmíněná hegemonie je jen o jednom hráči. Chápu, že fanoušci PL to nemají tak na očích, ale ty rozdíly proti jiným hráčům jsou propastné a není to jen o statistikách, to ti potvrdí mnoho lidí.

COKO
COKO - 12.02. Odpovědět

špatně jsem tě pochopil, už vím jak to myslíš, má chyba Smajlík 9

COKO

Uff, už jsem psal dlouhej koment Smajlík 2

NoIscoNoDisco
COKO - 12.02. Odpovědět

Občas přečtu rychle koment, nechtěně vynechám pár slov a už jedu...a pak si všimnu že to má vlastně jiný význam, horká hlava Smajlík 1

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články