Zpět na » Premier League » Má budoucnost v Chelsea spočívá na důvěře, ne na trofejích, říká Antonio Conte

Premier League - Má budoucnost v Chelsea spočívá na důvěře, ne na trofejích, říká Antonio Conte

Má budoucnost v Chelsea spočívá na důvěře, ne na trofejích, říká Antonio Conte © skysports.com, fotbalportal.cz - Antonio Conte

1

Líbilo se

11.02. - Je zřejmě nejpropíranějším manažerem Premier League posledních týdnů. Často se nyní řeší otázka budoucnosti Antonia Conteho. Ten sice získal s Chelsea v loňské sezóně titul, ale po špatném startu do tohoto roku se množí spekulace o jeho možném odvolání. Nyní italský manažer navrhl, že by jeho budoucnost neměla záviset na trofejích, ale na důvěře vedení klubu.

Hlavní manažer Chelsea je stále pod větším a větším tlakem. Po porážkách s Bournemouthem a Watfordem klesl londýnský klub na páté místo. V těchto dvou zápasech inkasoval sedm gólů. Blues v pondělí čeká domácí duel s West Bromwichem Albion.

Navzdory tomu, že hned ve své premiérové sezóně v Premier League získal Antonio Conte s Chelsea titul, aktuálně ztrácí na vedoucí Manchester City 22 bodů. Ovšem nadále je ve hře v FA Cupu i v Lize mistrů. To má být hlavní důvod pro to, že italský kouč zůstává na lavičce Chelsea.

Má smlouvu do roku 2019. Antonio Conte neustále opakuje, že je plně oddán svému klubu. Věří, že vztah mezi vedením a manažerem je důležitější než získávání trofejí.

„Myslím si, že budete pokračovat ve spolupráci s manažerem nebo trenérem ne kvůli tomu, co dosáhne v jedné sezóně, ale proto, že mu důvěřujete.“

„Pak s ním můžete něco vybudovat.“

„Ale to neznamená, že musíte neustále něco vyhrávat. Je to složité. Zvláště v Anglii to není jednoduché.“

„Ve své vizi můžete vyhrávat, ale klub zároveň nemusí být šťastný, že zůstáváte. Proto je správné poslat trenéra pryč.“

„Existují dva způsoby - je to hloupá a chytrá cesta. Pokud se klub rozhodne poslat mě pryč, nevím, kdy se to stane, tak to bude tím, že není spokojen s mou prací.“

Uvidíme, v jaké pozici bude italský kouč po pondělním utkání proti WBA. Pak jej už čeká úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 11.02. Odpovědět

Tak to by si nesměl trénovat v Chelsea. Bez trofeje končíš.

Kuzma

Bohužel je to tak. Věřím, nebo spíš si přeju, aby byl Conte vyjímkou a zůstal i pokud nevyhraje ani FA cup ani LM. A když už - nechci hlavně Enriqueho.

LampardVIII
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články