Zpět na » Premier League » Tottenham proměnil jednu ze dvou penalt a v infarktovém závěru vybojoval proti Liverpoolu bod

Premier League - Tottenham proměnil jednu ze dvou penalt a v infarktovém závěru vybojoval proti Liverpoolu bod

Tottenham proměnil jednu ze dvou penalt a v infarktovém závěru vybojoval proti Liverpoolu bod  © givemesport.com - Mohamed Salah

1

04.02. - REVIEW Zápas mezi Liverpoolem a Tottenhamem nabídl dramatický závěr. Spurs v prvním poločase tahali za výrazně kratší konec provazu, ve druhém poločase přesto vyrovnali. Pět minut před koncem Kane neproměnil penaltu. Na to reagoval vedoucím gólem Salah, pár vteřin před koncem ale Tottenham kopal další penaltu, kterou už Kane proměnil.

Liverpool FC - Tottenham Hotspur 2:2

Branky: 3. M. Salah, 90+1. M. Salah - 80. Wanyama, 90+5. Kane (pen.)

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, V. van Dijk, Lovren, Robertson - Can, Henderson (C) (65. Wijnaldum), Milner (78. Matip) - M. Salah, Firmino, Mané (65. Oxlade-Chamberlain)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, D. Sánchez (71. Lamela), Vertonghen, Davies - Dier, M. Dembélé (79. Wanyama) - Eriksen, Alli, Son (90+3. F. Llorente) - Kane

Liverpool hned v úvodu využil velké chyby Tottenhamu. Ve třetí minutě Eric Dier poslal příliš krátkou malou domů a k míči se dostal rozběhnutý Mohamed Salah. Nejlepší střelec Liverpoolu sám před Llorisem nezaváhal a vstřelil svůj dvacátý gól v sezoně.

Hosté předváděli oproti středečnímu utkání s Manchesterem United diametrálně odlišný výkon. Hráči Tottenhamu jako by měli zamotané nohy. Jejich kombinace byla nepřesná a často odevzdávali balon soupeři. Liverpool byl proto nebezpečnějším týmem. V devatenácté minutě tečovaná střele Jamese Milnera jen těsně minula levou tyč Llorisovy brány. Deset minut před koncem první půle nebezpečně hlavičkoval Virgil van Dijk. Druhý gól ale Liverpool nepřidal.

Po změně stran se hra odbývala především na polovině Liverpoolu. Tottenham hrál oproti první půli přímočařeji a začal se dostávat do šancí. V padesáté osmé minutě se po levé straně do vápna vřítil Son, v obrovské šanci ale trefil pouze brankáře Kariuse.

Tottenham stupňoval svůj tlak a deset minut před koncem se dočkal vyrovnání. Vicotr Wanyama je spíš defenzivní typ hráče, už minutu po svém příchodu na hřiště ale vyrovnal. Gólman Karius vyboxoval Eriksenův centr za hranici vápna, míč se ale dostal právě k Wanyamovi, který nechytatelnou bombou vymetl horní roh domácí brány.

Chvíli před koncem mohl sahal Tottenham po obratu. V osmdesáté páté minutě Karius fauloval Kanea a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal sám Harry Kane, jeho střelu do středu brány ale gólman Liverpoolu vyrazil. Neproměněné penalty mohl Kane a celý Tottenham litovat v nastaveném čase. Mohamed Salah v první minutě vyškolil celou obranu Tottenhamu, prokličkoval přes tři obránce Spurs a propálil Llorise.

Ani to ale nebyl konec. Ve čtvrté minutě nastaveného času Virgil van Dijk kopl zezadu Lamelu a rozhodčí po poradě s pomezním nařídil druhou penaltu. Předchozí úspěch neodradil Harryho Kanea a útočník Tottenhamu se znovu postavil k penaltovému puntíku. Tentokrát zamířil k tyči a vyrovnal na konečných 2:2.

zdroj: premierleague.com