Zpět na » Premier League » Sánchez prvním gólem za United přispěl k výhře nad Huddersfieldem. Arsenal rozhodl zápas s Evertonem za dvacet minut, Citizens pouze remizovali s Burnley

Premier League - Sánchez prvním gólem za United přispěl k výhře nad Huddersfieldem. Arsenal rozhodl zápas s Evertonem za dvacet minut, Citizens pouze remizovali s Burnley

Sánchez prvním gólem za United přispěl k výhře nad Huddersfieldem. Arsenal rozhodl zápas s Evertonem za dvacet minut, Citizens pouze remizovali s Burnley © premierleague.com - Aaron Ramsey

2

03.02. - REVIEW United se proti Huddersfieldu dlouho trápili a svoji převahu využili až ve druhém poločase. První gól v novém dresu vstřelil Alexis Sánchez, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Velkou převahu měl i Manchester City, ten ale krátce před koncem o svůj jednobrankový náskok přišel. Arsenal rozhodl zápas s Evertonem už v úvodu.

Manchester United - Huddersfield Town 2:0

Branky: 55. R. Lukaku (Mata), 68. Alexis Sánchez

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Smalling, Rojo, Shaw - McTominay, N. Matić - Mata (71. Rashford), Lingard (65. P. Pogba), Alexis Sánchez - R. Lukaku

Huddersfield Town: Lössl - Zanka, Schindler (59. Hefele), T. Kongolo - Smith (C), Biling (33. Mooy), Hogg, Hadergjonaj - van La Parra (69. Ince), Quaner - Depoitre

Manchester United měl od úvodu zápasu značnou územní převahu. Už v osmé minutě se v nadějné příležitosti octl Jesse Lingard, který pronikl do vápna, jeho zakončení ale mířilo pouze do středu brány, kde stál připravený gólman Lössl. Po dynamickém úvodu ale začala hra United upadat do stereotypu. Domácí sice kombinovali na polovině soupeře, k vyloženým šancím se ale příliš nedostávali. Bránu soupeře ohrožovali převážně střeleckými pokusy zpoza vápna. K jedné takové střele se dostal Alexis Sánchez, jeho pokus ale na brankové čáře zastavil brankář Huddersfieldu.

Hosté se do útoku příliš nehnali, a to ani v případě, kdy získali balon a mohli přejít do protiútoku. Huddersfield se soustřeďoval hlavně na důraznou a soustředěnou obranu. Ve dvacáté minutě ukázal nekompromisní důraz hostující Terence Kongolo, který si v hlavičkovém souboji hleděl spíš mladého McTominaye než míče. Záložníka United ve vzduchu doslova zválcoval a měl štěstí, že rozhodčí jeho zákrok neposoudil jako penaltový.

Gólové vysvobození přinesla domácímu týmu padesátá pátá minuta. Juan Mata dostal na levé straně prostor, který se hostům stal osudný. Mata narýsoval přesný centr, který se na přední tyči snesl k nabíhajícímu Lukakuovi, a útočník United přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

V šedesáté osmé minutě United podpořili své vedení druhou brankou. Hosté v pokutovém území faulovali Alexise Sáncheze a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal sám Sánchez. Chilský útočník sice napoprvé gólmana Lössla nepřekonal, z dorážky už ale míč do sítě poslal. Manchester tak vyhrál 2:0.

zdroj: premierleague.com

Burnley FC - Manchester City 1:1

Branky: 82. Gudmundsson (Lowton) - 22. Danilo (B. Silva)

Burnley FC: Pope - Bardsley (46. Lowton), K. Long, Mee (C), Taylor - Lennon, Hendrick, Cork, Gudmundsson - Barnes - Vokes

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany (C), Otamendi, Danilo - De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan - B. Silva, Agüero, Sterling (74. Díaz)

Citizens dostali soupeře už v úvodu pod tlak. Ve čtrnácté minutě si Vincent Kompany nabíhal na zadní tyč, kam mířil tečovaný centr Bernarda Silvy, obránci Manchesteru ale chybělo pár centimetrů, aby se dostal ke gólové hlavičce. Ve dvaadvacáté minutě už se Manchester dočkal. Za hranicí vápna se k balonu dostal Danilo, který se trefil přesně k pravé tyči domácí brány.

Domácí poprvé zahrozili po půlhodině hry. Míč po standardní situaci propadl za obrannou linii hostů a k voleji se dostal Ben Mee, jeho rychlou střelu ale Ederson vyrazil na roh. V devětatřicáté minutě se do šance dostali znovu hosté. Kevin de Bruyne na hranici vápna napřáhl ke střele, kterou brankář Pope vyrazil pouze před Agüera. Ani on ale v krkolomné pozici nedokázal skórovat.

Ve druhém poločase Manchester City pokračoval v neproměňování šancí. Raheem Sterling v pětapadesáté minutě střelou bez přípravy minul poloodkrytou bránu, o dvě minuty později Pope vyškrábl nad břevno další tvrdou ránu Danila.

Nevyužitých šancí hosté začali litovat necelých deset minut před koncem. V osmdesáté druhé minutě si na dlouhý centr naběhl Johann Gudundsson, který dotlačil balon za záda Edersona. Ve zbytku zápasu si Manchester nedokázal vzít vedení zpět. Citizens tak pouze remizovali 1:1.

Arsenal FC - Everton FC 5:1

Branky:6. Ramsey (Mchitarjan), 14. Koscielny (Mustafi), 19. Ramsey (Iwobi), 36. Aubameyang (Mchitarjan), 74. Ramsey (Mchitarjan) - 64. Calvert-Lewin (Cuco Martina)

Arsenal FC:Čech (70. Ospina) - Bellerín, Koscielny, Mustafi, Monreal (46. Kolašinac) - Ramsey (75. Wilshere), Xhaka - Mchitarjan, Özil, Iwobi - Aubameyang

Everton FC:Pickford - M. Keane (46. Davies), A. Williams, Mangala - Kenny, Schneiderlin, Gueye, Cuco Martina - Walcott (61. Calvert-Lewin), Niasse (78. Tosun), Bolasie

Arsenalu se vstup do zápasu vydařil. Domácí se ujali vedení už v šesté minutě, kdy se po svižné akci na pár doteků a po gólové přihrávce Mkhitaryana prosadil Aaron Ramsey, který z hranice malého vápna skóroval do poloodkryté brány.

Mkhitaryan byl po dobrém úvodu při chuti a v desáté minutě střelou zpoza vápna jen těsně minul levou tyč Pickfordovy brány. V patnácté minutě už Arsenal vedl o dva góly. Mustafi prodloužil centr od rohového praporku na svého defenzivního kolegu Laurenta Koscielnyho, který se u zadní tyč položil do zakončení a hlavou zvýšil na 2:0. Drtivý nástup Arsenalu pokračoval ve dvacáté minutě, kdy se podruhé trefil Aaron Ramsey. Brankář Pickford byl proti jeho střele zpoza vápna bezmocný, protože jeden z bránících hráčů Evertonu ji tečoval do protipohybu svého gólmana.

Další branku si domácí schovali na závěr prvního poločasu. Ve třicáté sedmé minutě oživil Henrikh Mkhitaryan spolupráci z Dortmundu s Aubameyangem. Přestože byl Aubameyang v momentě Mkhitaryanově přihrávce v ofsajdu, rozhodčí situaci pustil a gabonský útočník tak oslavil první gól v novém klubu.

Po první půli měl Arsenal více než pohodlný náskok. Za stavu 4:0 mohl málokdo pochybovat o vítězi. Další otázkou tak bylo, zda Petr Čech konečně udrží dvousté čisté konto. Odpověď přinesl v šedesáté čtvrté minutě Dominic Calvert-Lewin, který tři minuty po svém příchodu na hřiště korigoval na 4:1.

Poslední slovo měli Gunners. V sedmdesáté čtvrté minutě zkompletoval hattrick v přihrávkách Mkhitaryan, který ke gólovému hattricku vybídl Aarona Ramseyho. Arsenal tak vyhrál jasně 5:1.

Kompletní výsledky sobotních zápasů 26. kola Premier League:

Leicester - Swansea 1:1 (17. Vardy - 53. Fernandez)
Bournemouth - Stoke 2:1 (70. King, 79. Mousset - 5. Shaqiri)
Brighton - West Ham 3:1 (8. Murray, 59. Izquierdo, 75. Gross - 30. Hernández)
West Brom - Southampton 2:3 (4. Hegazy, 71. Rondón - 40. Lemina, 43. Stephens, 55. Ward-Prowse)