Zpět na » Premier League » Manchester United nestačil na Tottenham, poprvé inkasoval už po 11 vteřinách. Chelsea doma propadla s Bournemouthem

Premier League - Manchester United nestačil na Tottenham, poprvé inkasoval už po 11 vteřinách. Chelsea doma propadla s Bournemouthem

Manchester United nestačil na Tottenham, poprvé inkasoval už po 11 vteřinách. Chelsea doma propadla s Bournemouthem © skysports.com - Christian Eriksen

1

31.01. - REVIEW Zápas Tottenhamu s Manchesterem United nabídl atraktivní podívanou. Bojovný a dynamický zápas zvládli lépe Spurs, kteří se poprvé prosadili už po 11 vteřinách a nakonec vyhráli 2:0. Chelsea doma zklamala s Bournemouthem, když během šestnácti minut dostala tři góly.

Tottenham Hotspur - Manchester United 2:0

Branky: 1. Eriksen, 28. P. Jones (vla.)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies - Dier, M. Dembélé - Eriksen, Alli (87. Moussa Sissoko), Son (80. Lamela) - Kane

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young - N. Matić, P. Pogba (63. Mata) - Alexis Sánchez, Lingard (62. Fellaini, 70. A. Herrera), Martial - R. Lukaku

Tottenham vstoupil do zápasu tím nejlepším možným způsobem. Skóre otevřel už po jedenácti vteřinách Christian Eriksen, kterému ve vápně přiklepl míč Dele Alli. V dalším průběhu se hrálo ve velmi dobrém tempu. Zápasu nechybělo ani vypětí, hráči na obou stranách nešli pro osobní souboj daleko. Fotbalisté Manchesteru United se k několika hraničím zákrokům uchýlili i v pokutovém území, potažmo na jeho hranici.

Manchester United se snažil hledat na hrotu působícího Romelu Lukakua, ten byl ale několikrát nachytán v ofsajdu. Do pokutového území se s míčem prodral i Anthony Martial, ten svým zakončením ale výrazně přestřelil bránu.

Ofenziva Tottenhamu byla na útočné polovině aktivnější a dynamičtější než United. I díky tomu Spurs ve dvacáté osmé minutě navýšili své vedení. Kieran Trippier dostal na pravé straně od hostů čas i prostor na centr. Trippierův prudký přízemní balon se dostal až k Philu Jonesovi, který neomylně zamířil do horního rohu vlastní brány...

Ve druhém poločase držel Tottenham otěže zápasu ve svých rukou. Až na střelu Lukakua, kterou Lloris vyrazil, se United prakticky k žádné výrazné šanci nedostali. Na druhé straně měl obrovskou šanci na zvýšení skóre Son. Korejský fotbalista se ve vápně prosmýkl za obrannou linii soupeře, nabízel se mu ještě volný Kane, Son ale zvolil prudké zakončení, které de Gea vyrazil na roh. Tottenham si zbytek zápasu ohlídal a vyhrál 2:0.

zdroj: premierleague.com

Chelsea FC - AFC Bournemouth 0:3

Branky: 51. C. Wilson (Ibe), 64. Stanislas (C. Wilson), 67. Aké (Stanislas)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C), Christensen (28. Rüdiger) - Zappacosta (65. Hudson-Odoi), Kanté, Bakayoko, Alonso - Pedro, Barkley (54. Fàbregas) - E. Hazard

AFC Bournemouth: Begović - Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels - Gosling, L. Cook - Ibe (83. Pugh), Fraser, Stanislas (71. J. King) - C. Wilson (90+2. Mousset)

Chelsea si v průběhu zápasu držela převahu v držení míče, do šancí se ale tak snadno nedostávala. Ve třicáté minutě se k nadějné hlavičce dostal Gary Cahil, jeho pokus ale těsně přeletěl břevno. Skóre se měnilo až ve druhém poločase. V padesáté první minutě unikl obraně Chelsea Callum Wilson, který přízemním zakončením vyzrál na Courtoise a poslal Bournemouth do vedení.

Tento moment odstartoval nevídanou pasáž hostů. V šedesáté čtvrté minutě přidal druhý gól Cherries Junior Stanislas, který na levé straně využil mezery v obraně Chelsea, pronikl do vápna a prostřelil Courtoise. O tři minuty později se Bournemouth trefil potřetí. Někdejší hráč Blues - Nathan Aké - do sítě tečoval Stanislasovu střelu. Bournemouth tak na hřišti Chelsea překvapivě vyhrál 0:3.