Zpět na » Premier League » Arsenal kvůli chybám v obraně prohrál se Swansea, která se tak odlepila ode dna tabulky. Liverpool bez potíží porazil Huddersfield

Premier League - Arsenal kvůli chybám v obraně prohrál se Swansea, která se tak odlepila ode dna tabulky. Liverpool bez potíží porazil Huddersfield

Arsenal kvůli chybám v obraně prohrál se Swansea, která se tak odlepila ode dna tabulky. Liverpool bez potíží porazil Huddersfield © premierleague.com - Petr Čech

1

30.01. - REVIEW Fotbalisté Swansea za sebou mají další parádní zápas. Minulý víkend dokázali porazit Liverpool, dnes vyhráli nad Arsenalem, přestože prohrávali. Labutě využily chybující obrany Arsenalu a vyhrály 3:1. Tři body slaví i Liverpool, který bez potíží zdolal Huddersfield.

Swansea City - Arsenal FC 3:1

Branky: 34. Clucas (Mawson), 62. J. Ayew, 86. Clucas (J. Ayew) - 33. Monreal (Özil)

Swansea City: Fabiański (C) - Naughton, van der Hoorn, F. Fernández, Mawson, M. Olsson - Clucas (90+2. Routledge), Ki Song-jung, Fer, Dyer (83. T. Carroll) - J. Ayew (88. Bony)

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Ramsey, Elneny (60. Mchitarjan), Xhaka - Özil, A. Lacazette, Iwobi (76. Giroud)

Swansea po nedávném skalpu Liverpoolu vstoupila do zápasu s Arsenalem nebojácně a bez zbytečného respektu. Už v osmé minutě se do velké šance dostal Mawson, ke kterému se na zadní tyči snesl centrovaný balon. Při zakončení se ale domácímu fotbalistovi zamotal míč mezi nohama, a Petr Čech tak získal čas nebezpečí zlikvidovat. I v dalších minutách byla obrana Arsenalu až příliš propustná a Swansea se několikrát dostala do rychlého přečíslení. Nebýt špatného zakončení, mohli se domácí dostat do vedení.

První branku zápasu nakonec vstřelili hosté. Ve třiatřicáté minutě Mesut Özil narýsoval výborný centr. Na jeho pas si do vápna naběhl Nacho Monreal, který uklidil míč za záda bezmocného Fabianského. Z vedení se ale Arsenal radoval pouhou minutu. Ve třicáté čtvrté minutě se totiž po Mawsonově průnikové přihrávce do vápna prosmýkl Sam Clucas, který propálil Čecha.

Na začátku druhého poločasu se Arsenal držel více na míči. Kombinace hostů ale ke vstřelení gólu nevedla. Naopak. Ve dvaašedesáté minutě Swansea otočila skóre na svoji stranu. Mustafi pod tlakem napadajícího soupeře poslal Petru Čechovi malou domů. Brankáři se ale odkop hrubě nevyvedl a míč skončil u Jordana Ayewa, který jej obratem poslal do Čechovy sítě. V sedmdesáté první minutě mohl další branku Labutí přidat Dyer. Mustafi nepovedenou hlavičkou v pokutovém území sklepl míč právě pro hráče Swansea, jeho zakončení se ale pouze otřelo o pravou tyč brány hostů.

Arsenalu nepomohla ani střídání, po kterých se na hřiště v závěru zápasu dostal Mkhitaryan a Giroud. Místo vyrovnání přišla gólová pojistka Swansea. V osmdesáté sedmé minutě obrana Gunners opět chybovala. Monrealovi se nepovedl akrobatický pokus o odkop a místo toho nabídl míč soupeři. Swansea se dostala až do vápně, kde Čecha propálil Clucas. Swansea tak porazila Arsenal 3:1.

zdroj: premierleague.com

Huddersfield FC - Liverpool FC 0:3

Branky: 26. Can, 45+1. Firmino, 77. M. Salah (pen.)

Huddersfield Town: Lössl - Hadergjonaj, T. Kongolo, Schindler, Zanka, Löwe (79. Ince) - Mooy (82. van La Parra), Hogg, Biling - Mounié (64. Quaner), Depoitre

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Can, Henderson (83. Wijnaldum), Milner - M. Salah (84. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané

Do první velké šance zápasu se v devatenácté minutě dostal Huddersfield. Domácí Depoitre si ve vápně našel centrovaný balon, jeho zakončení ale zlikvidoval pohotový Karius. Do vedení se tak dostal Liverpool. Ve dvacáté šesté minutě se parádní bombou zpoza vápna trefil Emre Can. Ještě před koncem první půle Reds své vedení navýšili. V první minutě nastaveného času se prosadil Roberto Firmino, který zakončoval z hranice malého vápna.

Ve druhém poločase Liverpool kontroloval své vedení. Hosté si udržovali drtivou převahu, další branku už ale nevstřelili. Gól nedali ani domácí, kteří se prakticky k ničemu nedostali a převážnou většinu času se pouze bránili. Vítězství Liverpool definitivně potvrdil v sedmdesáté sedmé minutě, kdy se z penalty trefil Mohamed Salah. Reds tak zvítězili na hřišti Huddersfieldu 0:3.