Zpět na » Premier League » Arsenal otočil zápas s Chelsea a zahraje si finále Carabao Cupu s Manchesterem City

Premier League - Arsenal otočil zápas s Chelsea a zahraje si finále Carabao Cupu s Manchesterem City

Arsenal otočil zápas s Chelsea a zahraje si finále Carabao Cupu s Manchesterem City © twitter.com/Arsenal -

1

24.01. - REVIEW Fotbalisté Arsenalu dokázali i přes nepovedený úvod otočit zápas s Chelsea a vyhráli 2:1. K výhře Arsenalu pomohli i samotní hráči Chelsea, kteří nešťastnými tečemi nabízeli soupeři šance a góly. Finále si Arsenal zahraje s Manchesterem City, který vyřadil Bristol.

Arsenal FC - Chelsea FC 2:1

Branky: 12. Rüdiger (vla.), 60. Xhaka - 7. Hazard

Arsenal FC: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Elneny - Ozil, Wilshere, Xhaka, Iwobi (84. Ramsey) - Lacazette (84. Kolašinac)

Chelsea FC: Caballero - Azpilicueta (C), Christensen, Rudiger - Moses (72. Zapacosta), Kante, Bakayoko, Alonso - Willian (30. Barkley), Pedro (66. Batshuayi) - Hazard

Arsenal nevstoupil do zápasu ideálně. Hráči Gunners často chybovali v rozehrávce a v nebezpečných prostorech před vlastním vápnem odevzdávali míč soupeři. I díky tomu Chelsea rozvlnila síť už v páté minutě, kdy si na centrovaný balon naskočil hlavičkující Pedro. Jeho radost ale překazil pomezní rozhodčí, který mával ofsajd.

Regulérní branky se hosté dočkali o pár desítek vteřin později. V sedmé minutě Pedro našel rozběhnutého Hazarda, který se mezerou mezi dvěma obránci Arsenalu dostal do vápna a překonal Ospinu. Po inkasované brance Arsenal trochu přidal ve svém ofenzivním snažení a brzy vyrovnal. Ve dvanácté minutě měl notnou dávku štěstí Nacho Monreal, jehož hlavička se odrazila od Alonsovy i Rüdigerovy hlavy a skončila v bráně bezmocného Caballera.

Za vyrovnaného stavu hrála s míčem více Chelsea, další gólové šance si ale nevytvořila. Před poločasem naopak hrozil spíš Arsenal. Brankáři Caballerovi přidělávali starosti vlastní spoluhráči. Ve třicáté čtvrté minutě Hazard tečoval přímý kop Xhaky a střela těsně přeletěla bránu. Na konci tříminutového nastavení zase Christensen tečoval Özilovo zakončení, které o pár centimetrů minulo levou tyč hostující brány.

Ve druhém poločase Arsenal zvrátil skóre na svoji stranu. Domácím znovu pomohla teč jednoho z hráčů Chelsea. V šedesáté minutě zavezl míč do vápna Lacazette. Francouzský útočník byl ve velkém úhlu, a proto volil zpětnou přihrávku. Původní Lacazettův záměr měl mířit někam na hranici vápna, po teči hostujícího obránce se ale míč odrazil do malého pokutového území, kde se ve skluzu prosadil Granit Xhaka. Arsenal otočil skóre a vedl 2:1.

Za tohoto stavu byl nadále aktivnější Arsenal. V sedmdesáté šesté minutě mohl vedení domácích navýšit Alex Iwobi, který zakončoval rychlý brejk Arsenalu. Jeho střela bez přípravy ale mířila pouze do středu brány, kde byl připravený Caballero.

Chelsea se k náporu nadechovala až v posledních minutách, nic příliš nebezpečného ale nevymyslela. Arsenal tak vyhrál 2:1 a zahraje si finále proti Manchesteru City.

zdroj: twitter.com/Arsenal