Zpět na » Premier League » Arsenal rozhodl zápas s Crystal Palace do třinácté minuty, ještě rychleji to dokázala Chelsea proti Brightonu. Agüero se blýskl hattrickem

Premier League - Arsenal rozhodl zápas s Crystal Palace do třinácté minuty, ještě rychleji to dokázala Chelsea proti Brightonu. Agüero se blýskl hattrickem

Arsenal rozhodl zápas s Crystal Palace do třinácté minuty, ještě rychleji to dokázala Chelsea proti Brightonu. Agüero se blýskl hattrickem © premierleague.com - Nacho MOnreal

2

20.01. - REVIEW Fotbalisté Arsenalu rozhodli o vítězství nad Crystalem Palace už v úvodu zápasu, když během sedmi minut vstřelili tři góly. Podobně úspěšný start do utkání měla i Chelsea, která už v šesté minutě vedla nad Brightonem 2:0. Tři body vybojoval i Manchester United na půdě Burnley.

Brighton & Hove Albion FC - Chelsea FC 0:4

Branky: 3. E. Hazard, 6. Willian (Batshuayi), 77. E. Hazard (Willian), 89. Moses (Musonda)

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Goldson, Duffy, Dunk (C) - Schelotto, Stephens, D. Pröpper, Suttner - March (83. Izquierdo), Groß (68. Kayal) - Hemed (68. G. Murray)

Chelsea FC: Caballero - Azpilicueta (C), Rüdiger, Christensen (58. David Luiz) - Moses, Bakayoko, Kanté, Alonso (75. Zappacosta) - Willian (81. Musonda), Batshuayi, E. Hazard

Chelsea vstoupila do zápasu tím nejlepším možným způsobem a už v šesté minutě vedla 2:0. Úvodní gól vstřelil ve třetí minutě Eden Hazard, ke kterému se na penaltovém puntíku odrazil míč a Belgičan prudkou ranou propálil domácího gólmana. O tři minuty později se Blues prosadili podruhé. Brighton na vlastní polovině ztratil balon. Willian na hranici vápna zakombinoval s Hazardem a Batshuayiem. Druhý jmenovaný fotbalista patou posunul míč zpátky Willianovi, který se bez přípravy trefil přesně k tyči.

Brighton se po hrubě nevydařeném úvodu nechtěl vzdávat. Domácí byli aktivní a do vápna soupeře posílali centrované balony. Jejich snahy posilovalo i to, že brankář Caballero, který zastupoval za zraněného Courtoise, v úvodu nehýřil jistotou. V sedmnácté minutě argentinský gólman vyběhl za balonem až na hranici vápna, dříve se ale k míči dostal Schelotto, který ale po kontaktu s brankářem Chelsea upadl. Rozhodčí ale penaltu nenařídil. Obdobnou situaci přinesl i závěr poločasu, kdy domácí Schelotto ve vápně klopýtl po kontaktu s Bakayokem, místo penalty se ale dočkal žluté karty za protesty.

Hráči Chelsea se v dalším průběhu první půle dostali ještě několikrát do zakončení. V osmnácté minutě pálil z hranice vápna Bakayoko, jeho prudkou ránu namířenou do dolního rohu ale gólman Ryan vyrazil. Ve dvacáté deváté minutě Hazard v pokutovém území posunul míč Batshuayiovi. Ten se zaseknutím zbavil obránce Brightonu, své zakončení ale namířil pouze do domácího gólmana.

V jednatřicáté minutě se zaskvěl i Caballero, který na brankové čáře zlikvidoval hlavičku domácího hráče, který zakončoval z bezprostřední blízkosti.

I ve druhém poločase byl hlavní ofenzivní zbraní Brightonu Ezequiel Schelotto. Osmadvacetiletý záložník nejprve v padesáté první minutě našel svým centrem Pröppera, který hlavičkoval do tyče. Zhruba o patnáct minut později se Schelotto neohroženě vřítil do vápna, špičkou kopačky ale v pádu trefil pouze Caballera.

Chelsea mohla své vedení zvýšit v padesáté deváté minutě. Willian zahrával přímý kop. Svým projektilem překonal zeď Brightonu a mířil k tyči. V tu chvíli ale zasáhla rukavice brankáře Ryana, který parádním zákrokem zachránil svůj tým od třetího gólu. Uklidňující trefy se Blues nakonec dočkali v sedmdesáté sedmé minutě. Eden Hazard se vydal do rychlého brejku. Obrana Brightonu tak dlouho couvala, až si Hazard na hranici vápna navedl míč na střed a střelou do protipohybu brankáře Ryana upravil na 0:3. Minutu před koncem Chelsea pečetila výhru 0:4. Victor Moses si do vápna naběhl na dlouhý pas Musondy a bez potíží překonal Ryana.

zdroj: premierleague.com

Arsenal FC - Crystal Palace 4:1

Branky: 6. Monreal (Xhaka), 10. Iwobi (Monreal), 13. Koscielny (Monreal), 22. A. Lacazette (Özil) - 78. Milivojević (Ch. Benteke)

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal (34. Maitland-Niles) - Elneny, Xhaka - Iwobi (82. Kolašinac), Wilshere, Özil (72. Nelson) - A. Lacazette

Crystal Palace FC: Hennessey - Fosu-Mensah, Tomkins, Kelly, van Aanholt - Milivojević, Cabaye (C), McArthur - Zaha, Ch. Benteke, Sako

Arsenal podobně jako v prvním sobotním zápase Chelsea na nic nečekal a od úvodu dělal vše pro to, aby získal tři body. Gunners se ujali vedení už v šesté minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil obránce Nacho Monreal. V desáté minutě Arsenal donutil soupeře k chybě. Fosu-Mensah odevzdal míč Monrealovi, který si tak během čtyř minut připsal gól a asistenci - zpětnou přihrávkou nabídl balon skórujícímu Iwobimu. V drtivém úvodu domácí pokračovali ve třinácté minutě. Nacho Monreal pokračoval ve svém produktivním výkonu a po rohovém kopu sklepl míč pro Laurenta Koscielnyho, který z malého vápna dotlačil míč do sítě.

Domácí se tak díky třem gólům, které vstřelili během sedmi minut, dostali do pohodlného vedení 3:0, které prakticky zaručovalo tři body. Pro formu Arsenal přidal ještě čtvrtý gól. Po rychlé kombinaci se míč dostal až k Alexandre Lacazettemu, který propálil Hennesseye. Crystal Palace se k ohrožení soupeřovy brány dostal až v závěru prvního poločasu. Wilfried Zaha zachytil rozehrávku domácích, jeho tečovanou střelu ale Petr Čech zastavil.

Ve druhém poločase Arsenal polevil ve svém nasazení. I díky tomu Crystal Palace v závěru vstřelil alespoň čestnou branku. Na konečných 4:1 snížil v sedmdesáté osmé minutě Milivojević, který se prosadil pohotovou ranou po rohovém kopu. Petr Čech si tak jubilejní 200. čisté konto v Premier League nepřipsal, Arsenal ale i tak pohodlně získal tři body.

Burnley FC - Manchester United 0:1

Branky: 54. Martial (R. Lukaku)

Burnley FC: Pope - Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Taylor - Cork, Defour - Arfield (81. N´Koudou), Hendrick (81. Vokes), Gudmundsson - Barnes

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young - P. Pogba, N. Matić - Mata (72. Fellaini), Lingard (80. Rashford), Martial - R. Lukaku

Burnley je na domácím hřišti velmi obtížným soupeřem. Fotbalisté Manchesteru United to pocítili na vlastní kůži. V prvním poločase sice měli jemnou územní převahu, k vážnějšímu ohrožení domácí brány se ale prakticky nedostali. Až ve dvaačtyřicáté minutě se Ashley Young od levé autové čáry prodral skrze dva bránící hráče do vápna, z úhlu ale technickou ranou minul bránu.

Vysvobození z bezgólového stavu se Manchester United dočkal po změně stran. V padesáté čtvrté minutě Romelu Lukaku přenesl hru na levou stranu, kde si nabíhal Anthony Martial. Francouzský útočník se dlouho nerozpakoval a své prudké zakončení odrazil od břevna do sítě. O tři minuty později se branková konstrukce chvěla i na druhé straně, Gudmundssonova střela z přímého kopu se ale od břevna odrazila do zámezí. Burnley se v závěru snažilo o vyrovnání, centrované balony ale gólový úspěch nepřinesly. United tak vyhráli těsně 0:1.