Zpět na » Premier League » Jak funguje proces transferů v Chelsea – Jaké postavení má Antonio Conte?

Premier League - Jak funguje proces transferů v Chelsea – Jaké postavení má Antonio Conte?

Jak funguje proces transferů v Chelsea – Jaké postavení má Antonio Conte? © skysports.com, fotbalportal.cz - Jaké postavení má Antonio Conte?

7

Líbilo se

20.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Antonio Conte při slovech o možných nákupech hráčů velmi často odkazuje na „klub“. Hovoří o tom, že právě klub rozhoduje a má konečné slovo. On může jen podávat návrhy. Jak tedy skutečně funguje proces výběru hráčů a jejich případná následná koupě v Chelsea? Jaký je postup? Bryan Swanson, hlavní zpravodaj SkySports, se na to blíže podíval.

Kdo je „klub“?

Strategii výběru hráčů stanovuje Antonio Conte, ale pouze po dohodě s klubovou ředitelkou Marinou Granovskou. Právě ona je zodpovědná za transakce hráčů a má k dispozici obsáhlejší informace, včetně dohledu nad mládežnickou akademií a struktury skautingu, a to po listopadovém odchodu Michaela Emenala.

gssgdMajitel Roman Abramovič (zdroj: zimbio.com)

Má Emenalův odchod vliv na fungování Chelsea na lednovém přestupovém trhu?

Emenalo nikdy neměl výhradní kontrolu nad novými transfery. Struktura klubu mu to neumožňovala. Pracoval společně s Granovskou, která je také důvěryhodnou poradkyní Romana Abramoviče. Emenalo se začal věnovat přestupové politice Chelsea před necelými deseti lety. Blues dosud Emenala nenahradili a pravděpodobně zvažují jiný model.

sgMichael Emenalo opustil Chelsea takřka po 10 letech (zdroj: skysports.com)

Kdo má poslední slovo při koupi nových hráčů?

Při transferech je postup následující - prvotní podnět dává Antonio Conte, který informaci předá Marině Granovské. Ta to pak konzultuje s Romanem Abramovičem. Konečné finanční rozhodnutí spočívá na majiteli, přičemž Granovská zodpovídá za vyjednávání. Na Abramovičovo zapojení lze nahlížet jako na plán a na stanovené cíle, kterým dává zelenou. Koneckonců jsou to jeho peníze. Navíc má také hromadu znalostí o nejrůznějších obchodech z minulosti. Je na tom podstatně lépe než většina majitelů klubů Premier League. Bylo ovšem sděleno, že Roman Abramovič se nezapojuje do specifik dohod a vyjednávání.

gsdMarina Granovská má hlavní slovo při vyjednávání o přestupech (zdroj: thesun.co.uk)

Takže je Granovská nejmocnější postavou na Stamford Bridge, tedy vyjma Abramoviče?

U transferů ano. Pokud jde zejména o finalizování a uzavírání nových smluv. Je součástí tříčlenného klubového vedení. To kromě ní zahrnuje Bruce Bucka a Eugena Tenenbauma. Obecně řečeno, tito dva by se neměli podílet na jednotlivých přestupech. Ale to neznamená, že do toho nejsou nikdy zapojeni.

Funguje tato struktura?

Tento systém zajišťuje to, že manažer nemá úplnou kontrolu nad tím, co se děje za scénou. Chelsea ale bude samozřejmě poukazovat na to, že od roku 2009 vyhrála třikrát Premier League i FA Cup, jednou triumfovala v Lize mistrů i v Evropské lize a EFL Cupu.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tyvole... Smajlík 2 jsme jedinej kdo by tu Granovskou totálně nakládal? Smajlík 17

Bal-lack

Snad to Conteho neodradi no Smajlík 2 Ono sa ma rekonstruovat stamford bridge za tusim 500mil£ co bude tusim najdragsi stadion tak je asi jasne ze chelsea nebude kupovat nejakeho dybalu za 200mil£ Smajlík 2 Aj ked zas ten Carroll a Crouch to boli dobre pokusy o vtip :D

Blue_Lion

Ako keby klapol ten Dzeko tak budem velmi spokojny myslim ze za taky peniaz co chce AS Rim tal takeho utocnika dobre stavaneho navyse aj do kombinacie a odskusaneho v PL asi nenajdeme...navyse kludne priama konkurencia pre Avlara Smajlík 2 Snad ked vecer pridem domov uz bude potvrdeny

Blue_Lion
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články