Zpět na » Premier League » Ztráta Alexise nebude tak bolestivá jako odchod van Persieho, řekl Wenger

Premier League - Ztráta Alexise nebude tak bolestivá jako odchod van Persieho, řekl Wenger

Ztráta Alexise nebude tak bolestivá jako odchod van Persieho, řekl Wenger © mirror.co.uk -

1

Líbilo se

19.01. - Odchod Alexise Sáncheze z Arsenalu v zimním přestupovém období je čím dál reálnější a bližší. Podle Arséna Wengera nebude jeho přestup pro Gunners takovou ránou jako před pěti a půl lety odchod Robina van Persieho. Sánchez by měl holandského útočníka napodobit a přestoupit do Manchesteru United.

Robin van Persie opustil Arsenal v nejlepších letech a možná i v nejlepší formě. Emirates Stadium vyměnil za Old Trafford v srpnu 2012. Tehdy mu do konce smlouvy zbýval rok, a proto za něj Arsenal získal jen 24 milionů liber. Hned v téže sezoně, tedy ročníku 2012/13 získal s Manchesterem United titul, ke kterému v osmatřiceti zápasech pomohl 26 góly a 15 asistencemi.

Podobný příběh mohou fanoušci Arsenalu pozorovat i v případě Alexise Sáncheze. Manažer Wenger se ho ale rok před koncem smlouvy rozhodl neprodat. Věřil, že Chilan podepíše, nebo riskoval, že odejde zadarmo. Nyní se zdá, že Arsenal Sáncheze s půlročním odkladem přece jen prodá. Stejně jako van Persieho pravděpodobně do Manchesteru United.

Podle Arséne Wengera nebude odchod Sáncheze pro Arsenal tak bolestivou ztrátou jako tehdejší přestup Robina van Persieho. „Přivedli jsme van Persieho v době, kdy hrál za rezervu Feyenoordu. Vložili jsme do něj spoustu času a práce a on nás potom opustil. Takové přestupy jsou nejbolestivější.“

Před více než pěti lety Arsenal přišel o van Persieho bez náhrady. V případě Sánchezova přestupu do Manchesteru United by opačným směrem mohl zamířit Henrikh Mkhitaryan. „Naši fanoušci už dlouhou dobu ví, že Alexis nepodepíše novou smlouvu. Jsou na to připraveni. Nemusí jít o jednosměrný přestup, sice jednoho hráče ztratíme, máme ale šanci, že na něj přímo získáme náhradu. To by mohlo celý přestup udělat méně bolestivý a frustrující,“ dodal osmašedesátiletý manažer.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 20.01. Odpovědět

Podle mě to jsou jen Wengerovy kecy, že se s odchodem Sancheze lépe vyrovnají. Ozil je taky bez smlouvy a všeobecně to se smlouvami nemají pořádně podchycené.Jestli odejde i Ozil, tak jim chybí základní osa týmu.

Kuzma
bohyyy - 19.01. Odpovědět

AKTUÁLNĚ: Edin Džeko souhlasil s přestupem do Chelsea, stejně tak Emerson Palmieri, kluby nyní jednají o ceně, nejpravděpodobněji se jeví varianta 50 milionů € 10 milionů v bonusech, ve hře je také odchod Michyho Batshuayie opačným směrem na hostování. (Di Marzio)

bohyyy

No jen,aby přestoupil už mělo být rozhodnuto před minimálně dvěma dny ne ? a furt nic Smajlík 2

medvidekblue

Prestupem Persieho jsme ten Arsenal odpanili. Podruhe uz to tak neboli.

BeckhamKakaZidane
Karim - 20.01. Odpovědět

Palec nahoru Smajlík 5 Smajlík 5

Karim

Tak to je fór na nástěnku Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

hanyshunter
Reklama
Reklama
Nejnovější články