Zpět na » Premier League » Andy Carroll – Důvody, proč o něj Chelsea vůbec stojí

Premier League - Andy Carroll – Důvody, proč o něj Chelsea vůbec stojí

Andy Carroll – Důvody, proč o něj Chelsea vůbec stojí © skysports.com, fotbalportal.cz - Proč chce Chelsea Carrolla?

2

Líbilo se

18.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Není žádným tajemstvím, že na povrch vypluly spekulace o údajném zájmu Chelsea o Andyho Carrolla. Vytáhlý anglický útočník nyní obléká dres West Hamu. Mohl by se skutečně stát po Rossovi Barkleym druhou lednovou posilou Blues? A proč je vlastně bývalý hráč Liverpoolu a Newcastlu předmětem zájmu klubu ze Stamford Bridge?

Po většinu své kariéry bojuje Andy Carroll se zraněními. V této sezóně si v barvách West Hamu připsal 14 ligových startů, ve kterých zaznamenal 2 góly. Ovšem i tak po něm údajně touží Chelsea, která během ledna zatím získala Rosse Barkleyho z Evertonu.

Devětadvacetiletý útočník je překvapivým cílem pro úřadujícího šampióna Premier League. Jsou v tom vůbec nějaké logické důvody? Pojďme se podívat na několik důvodů redakce SkySports, které by dávaly smysl tomuto případnému přestupu.

Anglická kritéria

Už od léta se Chelsea snaží vylepšit kvóty svých „domácích“ hráčů. Kluby v Premier League musí předložit seznam 25 hráčů, ve kterém nemůže být více než 17 hráčů nad 21 let, kteří nesplňují kritéria. Odešli ovšem John Terry, Nathan Aké, Asmir Begovič a Nathaniel Chalobah, a nastal tak problém s touto vyvážeností.

Kdo je kvalifikován jako „domácí hráč“ - Podle nařízení Premier League jsou domácí hráči definováni jako hráči, kteří jsou registrováni v některém anglickém či velšském týmu po dobu více než tří celých sezón před dosažením 21 let.

Chelsea se přiblížila této hranici hráčů, kteří nejsou označeni jako „domácí“. Ale nedávno získali Dannyho Drinkwatera a také Rosse Barkleyho. To také vysvětluje to, proč se zajímali o Alexe Oxlade-Chamberlaina, který nakonec z Arsenalu přestoupil do Liverpoolu. Je to tedy i faktor, jenž je důležitý při pochopení, proč chce Chelsea Carrolla.

Jiný rozměr hry

Samozřejmě to není jediný důvod. Andy Carroll dorostl do výšky 193 centimetrů. Je opravdovou hrozbou ze vzduchu, což by mohlo týmu Antonia Conteho přinést nový rozměr do předváděné hry. I přesto, že v základní sestavě nastoupil za poslední tři sezóny pouze 33x, je na čtvrtém místě, co se týče statistiky vyhraných vzdušných soubojů (351) a na sedmé pozici statistiky vstřelených gólů hlavou (8). Mohl by se tak stát hlavní ofenzivní zbraní při útočných standardních situacích a také by v těchto situacích výrazně pomohl obraně.

affas(zdroj: skysports.com)

Podle statistik společnosti Opta má Chelsea nejvyšší počet centrů ze všech týmů Premier League. Álvaro Morata z toho těží. Dal v této sezóně Premier League nejvíce gólů hlavou ze všech hráčů. Ale nezvládl by tyto přihrávky Andy Carroll využít ještě lépe?

Je sice pravdou, že Blues zásobují svého hrotového útočníka množstvím centrů, ale ty nejsou až tak přesné. Zatím dosáhli jen 15,6% úspěšnosti. Andy Carroll je přeci jenom větší „stožár“ než Morata. Měří o sedm centimetrů více. Mohl by být snadnějším adresátem centrů.

Nebylo by to poprvé, kdy by Antonio Conte do svého mužstva přivedl vysokého útočníka. Na začátku své poslední sezóny v Juventusu získal Fernanda Llorenteho. Španělský útočník, který byl spojován i s Chelsea, pak zaznamenal 16 ligových branek a pomohl Staré dámě k zisku dalšího titulu, s rekordním počtem bodů. „Změnili jsme naši hru kvůli jeho vlastnostem,“ uvedl pak Conte. Mohl by totéž učinit s Carrollem?

Lepší než Batshuayi?

Carroll by Chelsea poskytl potřebnou alternativu za Álvara Moratu, jehož forma v posledních týdnech poněkud uvadá. Potřeba náhrady je ještě mnohem nutnější, protože Antonio Conte není příliš ochotný k tomu, aby na hrotu útoku využíval Michyho Batshuaiye. „Problém, který Chelsea má, je to, že Antonio Conte vůbec nevěří Batshauyiovi. Nevkládá do něj důvěru. Kdyby měl k dispozici nějakého dalšího dobrého útočníka, mohl by Moratovi dopřát malý odpočinek, aby byl pak v dalším zápase odpočatý a čerstvější. Ale Chelsea je nyní odkázána na to, že když nehraje Morata, nastoupí na jeho pozici Hazard jako falešná devítka,“ říká Jamie Carragher.

Carroll by mohl zmírnit tlak na hráče, který stál 75 miliónů liber. A snad by pomohl i Batshuaiyovi, jemuž pod Contem zkrátka pšenka nepokvete a zřejmě by měl zkusit změnit angažmá.

Rizika

Andy Carroll by jistě přicházel i s několika riziky. Jeho zdravotní problémy jej značně limitují. Za 6 posledních sezón hned pětkrát odehrál méně než 30 zápasů. Při nedávném vítězství West Hamu nad Huddersfieldem v poměru 4:1 Andy Carroll absentoval kvůli problému s kotníkem.

Nedokázal naplnit očekávání při svém předchozím angažmá v Liverpoolu. Andy Carroll není úplně spolehlivým střelcem. Vždyť v Premier League nedosáhl na dvojciferné číslo v počtu gólů od sezóně 2010/2011.

Pro Chelsea to ovšem vypadá, že pozitiva převažují nad riziky. Jenomže Andy Carroll bude nyní na měsíc mimo hru právě kvůli poraněnému kotníku. To by mělo v případném zájmu Chelsea o jeho hostování udělat velkou čáru přes rozpočet.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli koupíme ten Castrol tak to mě poser... Jak by nám měl pomoct když je zraněněj, navíc to není žádná konkurence... My potřebujem lepší konkurenci pro Moratu.. hnedka at se vyhecuje a aby nám dokonce sezony vystříleli TOP 4. Smajlík 15 Jestli bude chelsea takhle blbnout a šetřit dál tak zachvili znás bude průměrnej tým jak z Arsenalu Smajlík 5

dusstler
Reklama
Reklama
Nejnovější články