Zpět na » Premier League » V Anglii poprvé změnili u videa rozhodnutí sudího a uznali gól

Premier League - V Anglii poprvé změnili u videa rozhodnutí sudího a uznali gól

V Anglii poprvé změnili u videa rozhodnutí sudího a uznali gól © Bournemouth Echo - Kelechi Iheanacho

0

18.01. - VIDEO Kelechi Iheanacho z Leicesteru je prvním fotbalistou v Anglii, jemuž byl uznán gól po změně verdiktu sudího na základě konzultace s asistentem u videa. Nigerijský útočník rozhodl v úterý dvěma brankami o vítězství svého týmu 2:0 v opakovaném utkání Anglického poháru proti třetiligovému Fleetwoodu.

Jednadvacetiletý Iheanacho otevřel skóre v závěru prvního poločasu a v 77. minutě se trefil do sítě znovu. Sudí jeho trefu kvůli údajnému ofsajdu neuznal, nicméně po konzultaci s kolegou u videa rozhodnutí změnil. Podle BBC byl gól uznán po 67 sekundách od momentu, kdy míč skončil v brance.

"Nezabralo to moc času," řekl trenér Leicesteru Claude Puel, zatímco kouč Fleetwoodu Uwe Rösler spokojený nebyl. "Proč se snažíme komplikovat fotbal? Vždyť je krásný i bez toho. Ale lidé se ho z nějakého důvodu snaží změnit. Nelíbí se mi to, narušuje to průběh zápasu. Navíc v některých situacích si nemůžete být stoprocentně jistí," dodal.

Video se v anglickém fotbale tuto sezonu testuje v pohárových soutěžích, ale zatím ne v Premier League. V předchozích dvou zápasech, kdy bylo video využito, se původní rozhodnutí nezměnilo.