Zpět na » Premier League » Chelsea nedopustila zvýšit náskok United

Premier League - Chelsea nedopustila zvýšit náskok United

0

04.03. - AKTUALIZOVĂ�NO! V sobotu odpoledne Premier League nabídla divákům 8 zápasů 29. kola. Oba hlavní aspiranti na titul nezaváhali. Red Devils šťastně vyhráli v Liverpoolu a Chelsea si rovněž venku poradila s Portsmouthem.

Trenér Jose Mourinho se po tomto utkání musel sám sebe ptát, kde by byli Blues, pokud by se Petr Čech uzdravil z vážného zranění hlavy později. Náš brankář znovu ukázal jak je důležitým článkem sestavy Chelsea, když svými skvělými zákroky několikrát vychytal domácí hráče. O první příležitost Pompey se postaral LuaLua, který nechal vyniknout našeho gólmana již po osmi minutách hry. Dále přicházeli šance z kopaček obou soupeřů, ale přeci jenom trochu nebezpečnější hosté šli do vedení po půlhodině hry. Ashley Cole nacentroval nadýchaný balon na výborně postaveného Drogbu a ten krásným volejem do protipohybu Jamese otevřel skóre. V druhém dějství o sobě dali pořádně vědět i domácí borci. Ăštočníci Andy Cole a Nwankwo Kanu ohrožovali čisté konto Čecha, ale ten reflexivními zákroky uklidnil své spoluhráče. Portsmouth žádnou z těchto „tutovek“ trestuhodně neproměnil a tím, který jim zasadil smrtící ránu, byl Salomon Kalou. Do role finálního nahrávače se opět metamorfoval Cole, osamocený reprezentant Pobřeží Slonoviny v pohodě zasunul balon do sítě pod Davidem Jamesem a stanovil výsledek zápasu na 2:0 pro Chelsea.

Emirates Stadium mohlo znovu slavit
Brazilské duo Gilberto Silva a Julio Baptista zařídilo Arsenalu vítězství 2:1 nad Readingem. V dresu domácích se neobjevili hlavní opory Henry s Rosickým, ale na výkonu domácích to nebylo téměř znát. Gunners potvrzovali před zápasové prognózy o tom, že budou papírovými favority a Fabregas zkoušel ještě v první desetiminutovce zakončit ze slibné pozice. Pokus byl však neúspěšný a na gól se čekalo až do druhé půle, konkrétně do 51. minuty. Gael Clichy upadl ve vápně Royals po souboji s Andre Bikeym a z následné penalty se nemýlil Gilberto Silva. O deset minut později vedli Kanonýři již 2:0, když Julio Baptista zesměšnil obranu hostů a pohodlně zvýšil náskok londýnského celku. Potom ovšem svěřenci Arsenea Wengera trochu polevili v aktivitě a branku se podařilo vstřelit i hostům, přestože to byl zásah z říše těch šťastných. V 87. minutě Reading zahrával roh a míč smolným způsobem dopravil za záda Lehmanna Fabregas. Naštěstí pro Arsenal se do konce zápasu už nic zajímavého nestalo a domácí vyhráli 2:1.

Duel na St. James Parku bez branek
Newcastle přivítal doma Boro a zápas, který v konečném součtu skončil bezbrankovou remízou, nevháněl přítomným divákům do žil napětí, ba spíše naopak. Ti co si v sobotu odpoledne udělali čas na toto utkání, museli po jeho konci rozhodně litovat. Koncert obran obou týmu vyústil v představení bez šťávy a patřičného náboje. Možná o něco aktivnější domácí měli více ze hry. Jenže šance Milnera a Martinse gól neznamenali a poté, co se zblízka netrefil ani Viduka skončilo toto velice podprůměrné utkání remízou 0:0.

Fulham s Villou nerozhodně
Souboj sousedů v tabulce, tak by se dalo pojmenovat střetnutí mezi Fulhamem a Aston Villou. Cottagers minulý týden po statečném výkonu nestačili na Manchester United a ani včera s Villans se jim nepodařilo získat 3 body. Oba góly padly v rozmezí necelých 3 minut. Jako první skórovali hosté. Ve 21. minutě kapitán Villy Gareth Barry předložil balon Carewovi a ten si pak už věděl rady – 0:1. Craven Cottage však nemuselo smutnit příliš dlouho. Téměř přesně v polovině prvního poločasu Bocanegra usměrnil míč do sítě po přímém kopu Francka Queudruea a rázem se začínalo znova. Fulham se v dalším průběhu zápasu dostal do obrátek a přitlačil na pilu. Příležitosti Browna a McBridea, ovšem zneškodnil Sörensen a v Londýně se tak nakonec body musely dělit.

Wigan byl podruhé v řadě vítězný
Pro někoho možná trochu překvapivým vítězstvím Latics skončil duel mezi Manchesterem City a Wiganem. Lze však tvrdit, že vzhledem k předvedené hře si hosté výhru zasloužili. V 18. minutě potrestal průchodnost obrany City Folan, který těžil z přihrávky Bainese. Ještě předtím stačil zahrozit i McCulloch, jehož rána z 10 metrů minula branku. Manchester se z inkasovaného gólu začal s přibývajícím časem oklepávat a po rohu Bartona mohl vyrovnat Micah Richards, kdyby však na brankové čáře nestál Boyce, jenž balon odvrátil do bezpečí. Stuart Pearce nechal ve druhé půli nevýrazného Samarase vystřídat novou zimní akvizici Mpenzou. Ani tento tah však výsledek zápasu zvrátit nedokázal a Wigan již dramatizaci v samém závěru nepřipustil.

Cahill utkání se Sheffieldem nedohrál
Everton držel na Bramall Lane v rukách pomyslnou taktovku hry, přesto nezvítězil. Ăšvodních 45 minut nabídlo divákům opravdovou nudu se vším všudy a oba týmy se nemohli divit, pokud by někdo z přítomných kvůli strašnému výkonu usnul. Dokonce podle statistik padl neoficiální rekord v počtu vhazování. Ano skutečně míč byl častěji mimo hru než v ní a tak si fanoušci mohli oddychnout, když první půle na stadionu Sheffieldu byla konečně u konce, protože žádná vážnější šance k vidění nebyla. Naopak už tak děsivé představení dovršilo zranění Tima Cahilla, jenž se chvíli před přestávkou zranil. Australan zápas kvůli zlomenině zánártní kosti nedohrál a Everton se bez něj bude muset obejít do konce sezóny. Druhá půle již byla o poznání zajímavější. V 53. minutě přihrával Kazim-Richards Robu Hulseovi a rázem to bylo 1:0. K životu se však probudili i hosté a brankář domácích Paddy Kenny měl práce až nad hlavu. Ovšem s vyrovnáním Artety o 20 minut později nemohl nic dělat. Andy Johnson byl v šestnáctce Žiletek faulován a z nařízené desítky se trefil Arteta. Kenny pak zastavil pokus Artety, tentokrát úspěšně, a na irského gólmana si posléze nepřišel ani Leon Osman.

Watford s Charltonem rovněž smírně
Přitom remízou 2:2 tenhle zápas rozhodně skončit nemusel. Watford vedl po půlhodině utkání zásluhou branek Bouazzy a Francise už o 2 branky. Jenže jak Watford tak Charlton patří mezi tři sestupem nejvíce ohrožená mužstva a v tomto duelu šlo Addicks opravdu o hodně. Do konce utkání zbývalo slabých 30 minut, když vykřesal pro hosty jiskřičku naděje Luke Young. Watford hrál velice solidně a v mnoha statistických údajích svého sobotního soupeře předčil. Hlavní rozhodčí Peter Walton se v 89. minutě právě chystal nastavovat, ale vše musel pozdržet, protože Darren Ambrose vyrovnal hlavou po centru Alexe Songa a zmrazil celou Vicarage Road. Remíza však pro obě mužstva nic neřeší a Hornets i Charlton se dále plaví v sestupových vodách s nízkou šancí na záchranu.

Reportáž z utkání Liverpool FC – Manchester United najdete v článku Anfield Road ovládli hosté.

Nedělní zápasy:

McCarthy rozhodl o výhře Rovers
Dvě penalty a dva góly v podání Benniho McCarthyho rozhodly utkání mezi Boltonem a Blackburnem. Zápas byl velice vyrovnaný a góly přišly až s druhým poločasem. Nejprve ve vápně domácích fauloval Bentleyho Speed, hlavní sudí Rob Styles neváhal a v 58. minutě ukázal na značku pokutového kopu. Následnou penaltu s přehledem proměnil Jihoafričan McCarthy. Jen o 10 minut později nastala podobná situace.s tím rozdílem, že hříšníkem byl Faye a Benni McCarthy postiženým. Bývalý hráč Porta i na druhý pokus nezaváhal a i když trochu se štěstím zvýšil již na 2:0. Bolton se snažil vyrovnat a těsně před začátkem nastavení korigoval Nicolas Anelka na 2:1. Následná Fayeho branková hlavička pro ofsajd neplatila a Blackburn tak dokráčel za vítězstvím.

Reportáž ze zápasu West Ham United - Tottenham Hotspur najdete v článku - Na Upton Parku bylo na co koukat.