Zpět na » Premier League » Manchester United v dohrávce bez problémů porazil Stoke

Premier League - Manchester United v dohrávce bez problémů porazil Stoke

Manchester United v dohrávce bez problémů porazil Stoke © premierleague.com - Antonio Valencia

3

15.01. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru neměli v pondělní dohrávce se Stoke City větší problémy. Do vedení se dostali už po devíti minutách hry, a i když Stoke v prvním poločase hrozilo, United dalšími góly potvrdili své vítězství.

Manchester United - Stoke City 3:0

Branky: 9. A. Valencia (P. Pogba), 38. Martial (P. Pogba), 72. R. Lukaku (Martial)

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), P. Jones, Smalling, Shaw - P. Pogba, N. Matić - Mata (83. McTominay), Lingard (80. Fellaini), Martial (80. Rashford) - R. Lukaku

Stoke City: Butland - Bauer, K. Zouma, Martins Indi, Tymon (46. Wimmer) - D. Fletcher (C) - Shaqiri, Allen, Ireland, Choupo-Moting (59. Sobhi) - Crouch (70. Diouf)

United vstoupili do zápasu ideálním způsobem a už v deváté minutě se dostali do vedení. Antonio Valencia v pravém rohu pokutového území Stoke převzal balon a povedenou technickou střelou se trefil ke vzdálenější tyči Butlandovy brány. Po rychlé úvodní brance United trochu polevili a i hosté se dostali do několika šancí.

V jednadvacáté minutě dostal volný prostor ve vápně Stephen Ireland. Hostující fotbalista ale v rozhodující moment podklouzl a výrazně minul bránu. O pět minut později David de Gea podcenil souboj s Peterem Crouchem, na brankové čáře jej ale zastoupil obránce Phil Jones.

Jak domácí první poločas začali, tak jej i zakončili, a sice gólem. V osmatřicáté minutě Paul Pogba na hranici vápna posunul míč Martialovi, který pohotovou ranou bez přípravy vymetl pavučiny pod břevnem hostující brány.

Po změně stran už byl zápas převážně v režii Manchesteru United. Přibližně po hodině hry se mohl znovu prosadit Anthony Martial. Francouzský útočník ale ležícího Butlanda z bezprostřední blízkosti nepřekonal. O chvíli později se domácí dostali do rychlého brejku, při kterém tři útočící hráči postupovali proti dvěma obráncům Stoke. Jesse Lingard přihrál míč volnému Juanu Matovi, jeho technický pokus ale bránu těsně minul. V šedesáté sedmé minutě už Juan Mata dostal míč do sítě, jeho radost ale překazil rozhodčí, který odmával ofsajdové postavení hráče Manchesteru.

Třetího gólu se Manchester nakonec přece jen dočkal. V sedmdesáté druhé minutě Anthony Martial našel ve vápně Romelu Lukakua. Belgický útočník se i v obležení dvou obránců Stoke dostal do zakončení a prostřelil Butlanda. Manchester United tak zvítězil jasně 3:0.

zdroj: premierleague.com