Zpět na » Premier League » Obrovské vítězství, které může vstoupit do historie, hodnotí včerejší zápas Jürgen Klopp

Premier League - Obrovské vítězství, které může vstoupit do historie, hodnotí včerejší zápas Jürgen Klopp

Obrovské vítězství, které může vstoupit do historie, hodnotí včerejší zápas Jürgen Klopp © independent.ie - Jürgen Klopp

1

15.01. - Liverpool včera v podvečer ukončil neporazitelnost Manchesteru City v této sezoně. V závěru utkání si sice Reds situaci lehce zkomplikovali, přesto v dramatickém zápase vyhráli 4:3. Jürgen Klopp po zápase neskrýval nadšení, vítězství označil za velký úspěch, který může vstoupit do historie.

O výhře Liverpoolu rozhodl vysoký a neúnavný presink a drtivých devět minut ve druhém poločase, během kterých Liverpool dal tři góly.

„Myslím, že ten zápas jasně ukázal, proč lidé milují tuto hru. To je ten pravý fotbal. Takhle to vypadá, když se střetnou dva kvalitní týmy, kterým nechybí ty správné schopnosti a odhodlaný přístup. Nehráli jsme na náhodu, tušili jsme, že naše protiútoky mohou být klíčem k úspěchu,“ řekl Jürgen Klopp.

„V zápase jsme neměli nic jisté. Nakonec jsem ale spokojenější, protože výsledek je spravedlivý. Možná, že když se za tímto zápasem ohlédneme na konci sezony, nebo za deset let, uvidíme, že šlo o historický zápas, protože to byla jediná prohra Manchesteru City v sezoně,“ dodal manažer Liverpoolu.

„Manchester City má skutečně výborný tým a já jsem na své hráče pyšný, že dokázali vyhrát. Je to velký moment, protože v týdnu, ve kterém od nás odešel Coutinho, jsme dokázali nastřílet čtyři góly lídrovi Premier League,“ pochválil Klopp svůj tým.

„Na konci utkání jsme dvakrát inkasovali. To nebylo zrovna chvályhodné, ale nijak zvlášť mě to netrápí. Byl to perfektní večer se spravedlivým výsledkem - my si zasloužili prohrát, oni si zasloužili těsný výsledek. Všechno je fér,“ vrátil se Klopp k průběhu zápasu.

V prvním poločase bylo skóre vyrovnané. Manchester City vyrovnal pět minut před poločasovou pauzou, když si liverpoolský brankář Loris Karius nepohlídal při Saného střele svoji bližší tyč. „Byla to strana, kterou měl mít pokrytou. Lidé ale dokážou na jakémkoliv úspěchu najít nějaký kaz. Karius odehrál fantastický zápas a tento gól na tom nic nemění. I brankář Manchesteru City namazal Salahovi na gól, ale nikdo nepochybuje o tom, že je to stále světový gólman,“ zastal se Jürgen Klopp svého svěřence.