Zpět na » Premier League » Liverpool třemi góly během devíti minut ukončil neporazitelnost Manchesteru City, Arsenal během čtyř minut ztratil zápas s Bournemouthem

Premier League - Liverpool třemi góly během devíti minut ukončil neporazitelnost Manchesteru City, Arsenal během čtyř minut ztratil zápas s Bournemouthem

Liverpool třemi góly během devíti minut ukončil neporazitelnost Manchesteru City, Arsenal během čtyř minut ztratil zápas s Bournemouthem  © Irish Mirror - Mohamed Salah

1

14.01. - REVIEW Liverpool se dokázal na Manchester City výborně připravit. Reds těžili z aktivního napadání a smrtících protiútoků. Reds navíc nepustili soupeře do velkých šancí. Díky tomu ukončili neporazitelnost Manchesteru City a zvítězili 4:3. Arsenal prohrál s Bournemouthem 2:1, přestože vedl.

AFC Bournemouth - Arsenal FC 2:1

Branky: 70. C. Wilson (Fraser), 74. Ibe (C. Wilson) - 52. Bellerín (Iwobi)

AFC Bournemouth: Begović - Aké, S. Cook, Francis - Daniels (63. Mousset), Gosling, L. Cook, A. Smith - Fraser, Ibe - C. Wilson

Arsenal FC: Čech - Chambers (74. Ramsey), Mustafi, Holding - Wilshere, Xhaka, Bellerín, Iwobi (76. Walcott) - Welbeck, Maitland-Niles - A. Lacazette (C)

V prvním poločase se hra přelévala ze strany na stranu, zejména domácí ale měli při rychlé práci s balonem potíže a jejich kombinaci často rušily nepřesnosti. Ani Arsenal ale neohrožoval soupeřovu bránu jednou gólovou šancí za druhou. Nejvýraznější příležitost první půle si hosté vypracovali už v osmé minutě. Lacazettův nadýchaný centr se snesl k úplně volnému Maitland-Nilesovi. Dvacetiletý mladík si míč zpracoval a prudkou ranou trefil spojnici domácí brány.

Skóre se začalo hýbat až po změně stran. Do druhé půle vstoupil lépe Arsenal, který se ve dvaapadesáté minutě ujal vedení. Iwobi našel dobrou přihrávkou za obranu rozběhnutého Héctora Bellerína, který utekl svému stínu v domácím dresu a i s trochou štěstí propálil brankáře Begoviće. Po vstřeleném gólu se ale Arsenal stáhl a více do hry se dostali domácí.

Bourenmouth se začal nadechovat k mocnému obratu. V sedmdesáté minutě se na pravé straně rozběhl Ryan Fraser, který svůj postup podél autové čáry zakončil ostrým centrem. Proti míči se snažil až k penaltovému puntíku vyběhnout Petr Čech, u balonu byl ale dřív domácí Wilson, který srovnal na 1:1.

O další čtyři minuty později už Bournemouth vedl. Obrana Arsenalu si v sedmdesáté čtvrté minutě počínala velmi lehkovážně. Rob Holding dovolil Wilsonovi, aby zpracoval centrovaný balon a sklepl jej pro dobíhajícího Jordana Iba, který prudkou ránou procedil míč skrze Petra Čecha. Bournemouth otočil nepříznivé skóre během čtyř minut. Arsenal se v závěru nedostal prakticky k žádnému tlaku, ze kterého by mohl vytěžit alespoň vyrovnání.

zdroj: premierleague.com

Liverpool FC - Manchester City 4:3

Branky: 10. Oxlade-Chamberlain (Firmino), 60. Firmino (M. Salah), 62. Mané (M. Salah), 68. M. Salah - 41. Sané (Walker), 84. B. Silva, 90+1. Gündoğan (Agüero)

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, Matip, Lovren (C), Robertson - Can (79. Milner), Wijnaldum - Oxlade-Chamberlain, M. Salah (88. Lallana), Mané (90+4. Klavan) - Firmino

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Delph (31. Danilo) - De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan - Sterling (71. B. Silva), Agüero, Sané

Liverpool vstoupil do zápasu s dosud neporaženým lídrem tabulky nebojácně. Rychlá křídelní hra domácích činila Manchesteru City v úvodu velké problémy. Dobrý začátek domácí pečetili gólem v deváté minutě. Obrana Manchesteru City se rozestoupila před Oxlade-Chamberlainem, který využil volný prostor a tvrdou ranou zpoza vápna překvapil Edersona.

Po inkasovaném gólu se Manchester snažil převzít útočnou iniciativu. Hosté se sice častěji drželi na míči, kvůli chybám ve středu hřiště i kvůli důslednému presinku Reds se k výraznějším šancím nedostávali. Mozkem hry Citizens byl Kevin de Bruyne, který svým spoluhráčům rozdával prudké a v drtivé většině případů přesné přihrávky. Na jeden takový centr směřující do malého vápna Liverpoolu málem dosáhl Sergio Agüero, který by usměrňoval míč do odkryté brány.

Vyrovnání se hosté nakonec přece jen dočkali. Ve čtyřicáté minutě se u levé autové čáry nechal domácí Joe Gomez příliš snadno obhodit Saném. Německý křídelník si to namířil do vápna, kde prudkou ranou namířenou k bližší tyči propálil Kariuse.

Atraktivní zápas s šancemi na obou stranách pokračoval i po změně stran. Po jednom rohovém kopu hostující Nicolas Otamendi orazítkoval břevno Kariusovy brány. V padesáté páté minutě přišly zase šance Reds. Ederson po rohovém kopu vyboxoval míč pouze před Salaha i s jeho dorážkou si ale věděl rady.

V šedesáté minutě už si Liverpool vzal své vedení zpět. Po Chamberlainově přihrávce postupoval proti bráně Manchesteru Firmino, který si tělem odtlačil dotírajícího Stonese a efektním obloučkem přehodil Edersona. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V jednašedesáté minutě ještě chybu Otamendiho, který před vlastním vápnem odevzdal balon, nevyužil Mané, který trefil tyč. Ve dvaašedesáté minutě už se ale Mané dočkal. Mohamed Salah donutil svým napadáním Otamendiho k další ztrátě a předal míč Manému, který nechytatelnou ranou namířenou do horního rohu zvýšil na 3:1.

Nabuzený Liverpool pokračoval ve velkolepém výkonu, zatímco Manchester Cit ztrácel půdu pod nohama. Špatný zápas prožíval i Sergio Agüero, který se často snažil prosadit proti přesile hráčů Liverpoolu, jediným výsledkem ale byly ztráty balonu a ukončené útočné akce City.

V šedesáté osmé minutě se domácí prosadili počtvrté. Mohamed Salah chtěl přihrávkou za obranu najít rozběhnutého Firmina. Své pokutové území opustil Ederson, který byl sice u míče dříve než Firmino, odkop se mu ale nepovedl. Míč se snesl k Salahovi, který z dobrých třiceti metrů prázdnou bránu neminul.

Šest minut před koncem Manchester City díky Bernardu Silvovi snížil na 4:2, a v nastaveném čase dokonce na 4:3 poté, co se prosadil Gündogan. Ve zbývajících třech minutách nastavení Citizens ucítili šanci, vyrovnat ale nedokázali. Liverpool ve výborném zápase vyhrál 4:3.