Zpět na » Premier League » Chelsea nedala oslabenému Leicesteru gól a získala pouze bod

Premier League - Chelsea nedala oslabenému Leicesteru gól a získala pouze bod

Chelsea nedala oslabenému Leicesteru gól a získala pouze bod © premierleague.com -

0

13.01. - REVIEW Fotbalisté Chelsea se v prvním poločase podřídili aktivitě Leicesteru. Hosté ale svoji převahu nevyužili ke vstřelení gólu. Ve druhém poločase hrála Chelsea více než dvacet minut v početní převaze, ani to ale domácím nepomohlo, aby zápas rozhodli ve svůj prospěch.

Chelsea FC - Leicester City 0:0

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C) (33. Christensen), Rüdiger - Moses, Bakayoko, Kanté, Fàbregas (58. Pedro), Alonso - E. Hazard (58. Willian) - Morata

Leicester City: Schmeichel (C) - Amartey, Dragović, Maguire, Chilwell - Mahrez, James, Ndidi, Albrighton - Okazaki (73. Fuchs) - Vardy (82. Gray)

Leicester vstoupil do zápasu na půdě Chelsea nebojácně a možná trochu překvapivě byl aktivnější a nebezpečnější. Lišky se tlačily do zakončení a často střílely na Courtoisovu bránu. Většina střel hostů ale postrádala přesnost a nemířila mezi tři tyče. Chelsea měla na svém kontě skromnější počet střeleckých šancí. Ve třicáté páté minutě postupoval po levé straně do vápna Álvaro Morata. Španělský útočník běžel prakticky souběžně z brankovou čáru, přesto místo přihrávky zvolil zakončení z nulového úhlu a trefil připraveného Schmeichela. Pár minut před koncem první půle z hranice vápna vypálil Fabregas, jeho pokus ale gólman Leicesteru vytáhl nad břevno.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí Chelsea se zřídka dostávala k náznakům šancí, po kterých by mohl padnout gól. Dvacet minut před koncem si Leicester svoji situaci výrazně zkomplikoval. Ben Chilwell totiž po zákroku na Victora Mosese viděl druhou žlutou kartu. Lišky tak dohrávaly bez levého beka v deseti.

Proti oslabenému soupeři se Chelsea dostala do optického tlaku. I přesto se Blues k výrazné šanci prakticky nedostali. Centrované balony v pokutovém území nenacházely Moratu a střelecké pokusy z dálky míjely bránu. Chelsea tak ve svém platonickém tlaku strávila zbytek zápasu, aniž by se přiblížila tříbodovému zisku. Tečkou za bezgólovým zápasem byl přímý kop Marcose Alonsa, jehož střelu gólman Schmeichel vyrazil.

zdroj: premierleague.com

Kompletní výsledky sobotních zápasů 23. kola Premier League:

Crystal Palace - Burnley 1:0 (21. Sako)
Huddersfield - West Ham 1:4 (40. Lolley - 25. Noble, 46. Arnautović, 56. a 61. Lanzini)
Newcastle - Swansea 1:1 (68. Joselu - 60. Ayew)
Watford - Southampton 2:2 (58. Gray, 90. Doucouré - 21. a 44. Ward-Prowse)
West Brom - Brighton 2:0 (5. Evans, 55. Dawson)