Zpět na » Premier League » Derby jako řemen. Arsenal proti Chelsea vedl, v nastaveném čase ale zachraňoval remízu

Premier League - Derby jako řemen. Arsenal proti Chelsea vedl, v nastaveném čase ale zachraňoval remízu

Derby jako řemen. Arsenal proti Chelsea vedl, v nastaveném čase ale zachraňoval remízu © premierleague.com -

3

03.01. - REVIEW Obě mužstva se od úvodu dostávala do velkých šancí, na první gól se ale čekalo více než hodinu hry. Když už se Arsenal dostal díky Wilsherovi do vedení, radoval se z něj jen čtyři minuty. Chelsea díky penaltě srovnala a v poslední desetiminutovce skóre otočila. Arsenal se ale nevzdal a ve druhé minutě nastavení srovnal.

Arsenal FC - Chelsea FC 2:2

Branky: 63. Wilshere, 90+2. Bellerín - 67. E. Hazard (pen.), 84. Alonso (Zappacosta)

Arsenal FC: Čech (C) - Chambers (88. Walcott), Mustafi, Holding - Bellerín, Xhaka, Wilshere, Maitland-Niles - Özil, Alexis Sánchez - A. Lacazette (80. Welbeck)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) - Moses (56. Zappacosta), Fàbregas (71. Drinkwater), Kanté, Bakayoko, Alonso - E. Hazard (82. Willian) - Morata

Derby mezi Arsenalem a Chelsea nenudilo. Blues se už ve třinácté minutě dostali do tisíciprocentní šance. Obrana Arsenalu zaváhala - Calum Chambers neudržel svoji pozici a nezachytil náběh Alvara Moraty, který se tak dostal do samostatného úniku. Španělský útočník postupoval sám s balonem téměř přes celou polovinu hřiště. Zakončení mu ale hrubě nevyšlo a Čechovu bránu minul více než o metr. O několik desítek vteřin později sahali po vedoucím gólu i domácí.

Alexis Sánchez si ve vápně vyměnil balon s Mesutem Özilem a vypálil k tyči. Na Sánchezovu střelu Courtois dosáhl konečky prstů a vytěsnil ji na tyč. Od levé tyče se míč odrazil a po brankové čáře jako vytyčené trase mířil ke druhé tyči. I od ní se balon odrazil, aby jej poté ve svých rukavicích Thibaut Courtois skryl.

Šance byly k vidění na obou stranách. V dresu Arsenalu předváděl na levém kraji obrany dobrou práci Maitland-Niles, který aktivně podporoval útok. Ve dvacáté třetí minutě se s míčem v pokutovém území otáčel Alexandre Lacazette, jeho dobře umístěnou ránu ale neméně povedeným zákrokem Courtois zastavil. Krátce před poločasem znovu hrozili hosté. Eden Hazard na sebe na hranici vápna navázal trojici obránců Arsenalu a následně patou přiklepl míč Fabregasovi, ten ale ranou bez přípravy bránu přestřelil.

Atraktivní podívaná byla k vidění i po změně stran. V úvodu druhého poločasu nejprve Petra Čecha protáhl Marcos Alonso, který hlavičkoval přesně k tyči, gólman Arsenalu ale přispěchal se svým zákrokem včas. V jednapadesáté minutě se díky povedené stahovačce dostal do vápna Alexandre Lacazette. Francouzský útočník ale se zakončením otálel možná až příliš dlouho. Courtois stihl vyběhnout, střelci Arsenalu zmenšil úhel a jeho zakončení srazil na roh.

V šedesáté druhé minutě si Özil narazil míč s Lacazettem a dostal se po levé straně do vápna. Před Courtoisem však německý záložník ještě hledal své spoluhráče, jeho přihrávku ale obrana Chelsea zachytila. Skóre se měnilo o minutu později. Po rohovém kopu se do pokutového území dostal Jack Wilshere, který nekompromisní bombou namířenou do levého horního rohu nedal Courtoisovi šanci.

Chelsea se snažila okamžitě reagovat a v šedesáté sedmé minutě měla dokonalou příležitost. Po kontaktu s Hectorem Bellerínem se v pokutovém území k zemi poroučel Eden Hazard a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal sám Hazard, který ji bez potíží proměnil.

V sedmdesáté minutě mohla Chelsea skóre otočit na svoji stranu. Granit Xhaka ve středu hřiště přišel o balon a po Fabregasově pasu se vstříc soupeřově bráně řítil znovu Morata. Ani tentokrát ale útočník Chelsea nezamířil přesně a přestřelil. Druhého gólu se Chelsea nakonec přece jen dočkala. V osmdesáté čtvrté minutě dosud přesný Maitland-Niles nechal odcentrovat Zappacostu, jehož střílený centr umístil do sítě Marcos Alonso.

Arsenal se v závěru tlačil do útoku a ve druhé minutě dokázal znovu srovnat. Míč se odrazil na hranici vápna k Hectoru Bellerínovi, který prudkou střelou propálil Courtoise. Prakticky vzápětí mohla jít Chelsea znovu do vedení, Morata ale sám před Čechem mířil pouze do středu brána a dorážející Zappacosta trefil pouze břevno. Výborné derby tak skončilo remízou 2:2.

zdroj: premierleague.com