Zpět na » Premier League » Liverpool otočil zápas s Leicesterem, Chelsea pěti góly rozebrala Stoke. Manchester United potřetí v řadě pouze remizoval

Premier League - Liverpool otočil zápas s Leicesterem, Chelsea pěti góly rozebrala Stoke. Manchester United potřetí v řadě pouze remizoval

Liverpool otočil zápas s Leicesterem, Chelsea pěti góly rozebrala Stoke. Manchester United potřetí v řadě pouze remizoval © liverpoolfc.com - Mohamed Salah

2

30.12. - REVIEW Liverpool prohrával s Leicesterem už od třetí minuty, díky dvěma gólům střelce Mohameda Salaha ale zápas otočil a vyhrál. Tři body před koncem roku slaví i Chelsea, která porazila Stoke City jasně 5:0.

Chelsea FC - Stoke City 5:0

Branky: 3. Rüdiger (Willian), 9. Drinkwater, 23. Pedro (Willian), 73. Willian (pen.), 89. Zappacosta

Chelsea FC: Courtois - Rüdiger, Cahill, Azpilicueta - Alonso, Kanté (65. Bakayoko), Drinkwater, Moses (57. Zappacosta) - Pedro, Morata (71. Batshuayi), Willian

Stoke City: Butland - Tymon, Wimmer, Cameron, Edwards - Adam (81. Choupo-Moting), D. Fletcher - Sobhi, Afellay (71. Ngoy), Diouf - Berahino

Chelsea vstoupila do zápasu tím nejlepším možným způsobem. Domácí se dostali do vedení už ve třetí minutě. Antonio Rüdiger si naskočil na Willianův centr a hlavou usměrnil míč do sítě. V deváté minutě už Blues vedli o dva góly. Danny Drinkwater se zpoza vápna napřáhl ke střele a milimetrově přesně trefil pravý horní roh Butlandovy brány. Neuplynulo tak ani deset minut a Chelsea prakticky rozhodla o výsledku.

Své vedení domácí ještě podpořili ve dvacáté třetí minutě. Brazilec Willian si přispal druhou gólovou asistenci, když na hranici vápna přihrál míč Pedrovi, který přesnou ranou k tyči zvýšil na 0:3. Chelsea i v dalších minutách dominovala utkání a šancí na její straně přibývalo. Ve třicáté osmé minutě se na pár vteřin radovali i hosté - Diouf dostal míč do sítě, jeho radost ale zastavil pomezní rozhodčí se zdviženým praporkem, který indikoval ofsajdové postavení útočníka Stoke.

Ve druhém poločase Chelsea pokračovala v aktivní hře. U všeho důležitého byl i nadále Willian. Po faulu na jeho osobu mohla Chelsea v sedmdesáté třetí minutě kopat penaltu. Pokutového kopu se ujal sám Willian, který střelou k levé tyči zvýšil na 4:0. Gólový účet zápasu domácí uzavřeli v osmdesáté deváté minutě, kdy na konečných 5:0 dával Davide Zappacosta.

zdroj: premierleague.com

Liverpool FC - Leicester City 2:1

Branky: 52. M. Salah (Mané), 76. M. Salah (Milner) - 3. Vardy (Mahrez)

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Milner (C), Can, Coutinho (89. Klavan) - M. Salah (83. Wijnaldum), Firmino, Mané (72. Oxlade-Chamberlain)

Leicester City: Schmeichel - Amartey, Morgan (C), Maguire, Fuchs - Gray, Ndidi, Iborra, Albrighton (83. James) - Mahrez (73. Okazaki) - Vardy (74. Slimani)

Zápas pro Liverpool nezačal ideálně. Leicester využil chyby domácích, kteří chybovali v rozehrávce a zakončením do poloodkryté brány se prosadil Jamie Vardy. Po inkasované brance se Liverpool snažil o vyrovnání. V jedenácté minutě se proti brance Leicesteru řítil Mohamed Salah, zakončení mu však zmařil vracející se Maguire. V devatenácté minutě rozvlnil síť Sadio Mané, jeho branku ale rozhodčí pro ofsajd neuznali. I ve zbytku prvního poločasu se do šancí dostávali zejména fotbalisté Liverpoolu, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Ve druhém poločase už byl Liverpool v zakončení úspěšnější. Ve dvaapadesáté minutě se s míčem ve vápně otočil Mohamed Salah a zakončením z penaltového puntíku srovnal na 1:1. V šedesáté sedmé minutě mohl Leicesteru vrátit vedení Ndidi, jeho technický pokus ale o pár centimetrů minul tyč Kariusovy brány. Čtvrthodiny před koncem se Reds dočkali druhého gólu. Skóre ve prospěch svého týmu otočil Mohamed Salah, který utekl obráncům Lišek a střelou po zemi rozhodl o výhře Liverpoolu 2:1.