Zpět na » Premier League » Na Upton Parku bylo na co koukat

Premier League - Na Upton Parku bylo na co koukat

0

04.03. - Skvělým představením se v závěrečném zápase 29. kola prezentovali hráči West Hamu United a Tottenhamu. Bohužel, ani povedený výkon nemůže domácí nikterak těšit z faktu, že prohráli více než dobře rozjetý zápas...

... jehož výsledek znamená, že Hammers nikterak nedokázali stáhnout odstup na nesestupové příčky a nadále to s nimi vypadá velice zle.

Přitom vše začalo tak, jak si na Upton Parku přáli. Po čtvrt hodině hry otevřel skóre mladý, teprve devatenáctiletý odchovanec Mark Noble a zdálo se, že dnes by se mohlo tolik očekávaného vítězství dosáhnout.

Tento pocit ještě upevnil krátce před přestávkou Carlos Tevez, jenž krásně zahraným přímým kopem dal zapomenout na své předchozí problémy v klubu. Jeho následné oslavy společně s fans toho mohly být důkazem.

Ve druhém poločase se však začal opětovně ukazovat Tottenham, jemuž se podařilo snížit již v 51. minutě, kdy se z penalty prosadil bývalý hráč Kladivářů, Jermain Defoe. Hned o deset minut později korunoval narůstající převahu hostí Teemu Tainio - na 2:2 vyrovnával po přihrávce Aarona Lennona.

Následné velkolepé chvíle se začaly rodit až v samotném závěru tohoto londýnského derby, které nepostrádalo takřka nic. Jako šťastná a ta správná volba Alana Curbishleyho se ukázalo být nasazení Bobby Zamory. Ten byl na hřišti sotva pár sekund, a už poslal svůj tým do zpětně získaného vedení.

Vlnu radosti však na Upton Parku hned o chvíli později vystřídalo ticho a smutek domácích příznivců. Naopak, po Berbatově vyrovnání se těšili ti, jejichž srdce patří Spurs.

A přestože již běžel nastavený čas, netěšili se naposledy. West Ham doplatil na svou přemíru snahy v tříbodový zisk (ostatně, co jiného v aktuální situaci zbývalo), když v běžící 96. minutě vyrazili hosté do rychlého protiútoku, na jehož konci bylo těšení se z vítězného gólu Paula Stalteriho.

Premier League byla svědkem dalšího z řady svých velkolepých duelů, o němž se bude moci dlouho mluvit. Stejně jako duelu, který West Ham možná definitivně srazil do kolen - zbývá devět zápasů a ztráta dosahující deseti bodů nevěstí nic dobrého.