Zpět na » Premier League » Real Madrid chce Thibauta Courtoise a tlačí na Chelsea, aby jej prodala, říká Guillem Balague

Premier League - Real Madrid chce Thibauta Courtoise a tlačí na Chelsea, aby jej prodala, říká Guillem Balague

Real Madrid chce Thibauta Courtoise a tlačí na Chelsea, aby jej prodala, říká Guillem Balague © skysports.com, fotbalportal.cz - Thibaut Courtois

0

Líbilo se

28.12. - Chtějí brankáře Chelsea. Real Madrid se znovu vehementně začal zajímat o Thibauta Courtoise. Manažerskému týmu okolo belgického gólmana už to měl španělský klub oznámit. Vzkaz z Madridu na Stamford Bridge je jasný: Zajímá nás to. Jak na to ale zareaguje vedení londýnského klubu? Sám Courtois v minulosti již několikrát prohlásil, že si úplně není jistý svou budoucností v Chelsea.

Královský španělský klub moc dobře ví, že v Madridu žijí obě Courtoisovy děti. I proto by mohlo být jeho stěhování na Santiago Bernabéu logickým krokem. Real Madrid je totiž rozhodnutý změnit před následující sezónou oba své brankáře.

Chelsea připravuje pro pětadvacetiletého gólmana plán A a plán B. Plánem B je to, že jsou Blues připraveni nabídnout Courtoisovi novou smlouvu, který by z něj udělala nejlépe placeného brankáře na světě.

Jeho stávající smlouva, díky které pobírá týdenní plat zhruba ve výši 100 000 liber, vyprší za 18 měsíců. V květnu odmítl belgický strážce svatyně vylepšený dodatek, jenž nesplňoval jeho požadavek na to, aby byla jeho gáže dvojnásobná.

V posledních týdnech se jeho manažeři několikrát sešli s vedením Chelsea ve snaze přiblížit se dohodě. Avšak dosud nebylo dosaženo žádného významného pokroku.

Chelsea si moc dobře uvědomuje, že rozhovory o nové smlouvě komplikuje skutečnost, že expřítelkyně Courtoise žije v Madridu společně s jejich dvěma dětmi. Bývalý brankář Atlética již delší dobu touží po návratu do města, kde se cítí doma.

Tvrdí to Guillem Balague, expert stanice SkySports na španělský fotbal.

Thibaut Courtois v této sezóně Premier League zaznamenal už 10 čistých kont. Této statistice vévodí společně s Davidem de Geou z Manchesteru United a Edersonem z Manchesteru City.

Úspěšnost zákroků má Courtois také nejvyšší - 73,1 %. Druhý je Ederson (69,2 %), třetí Hugo Lloris (67,2 %). V posledních dvou sezónách Premier League neudělal belgický brankář ani jednu chybu, která by vedla k inkasovanému gólu. De Gea udělal jednu, Ederson také jednu a Hugo Lloris dokonce 5.

V úspěšnosti přihrávek převýšil Thibauta Courtoise Ederson - 87,4 %. Courtois má 71,3% úspěšnost. I tak je ale daleko před Davidem de Geou (úspěšnost 55,3 %).

Pokud Courtois nebude souhlasit s návrhem nového kontraktu, Chelsea se bude snažit o to, aby co nejdříve ukončila rozhovory o možném odchodu. Jako náhradu by měl mít Antonio Conte vyhlédnutá dvě jména - Jana Oblaka z Atlética Madrid a Sergia Rica ze Sevilly.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nová stránka o fotbale .. děkujeme za každého! :)
https://www.facebook.com/FZ.officical/notifications/

PanKadlec

Oblak by se mi nehorázně v PL líbil.

Bal-lack

Oblak je také skvělý, o tom žádná. Smajlík 7

Bolomsson85

Koukal jsem na poslední zápas Atletů s Chelsea a musím říct, že v porovnání těhle dvou my vyšel vítězně jednoznačně Oblak. Asi to bude tím, že se na něj líp kouká a má takový živější styl. Ale já koukám skoro jen na PL a potom samozřejmě na LM Smajlík 2 , ale PD jde mimo mě a jak říkám.... na Oblaka je radost se koukat.

Bal-lack

To je vždy těžké posoudit, ale za mě je DdG zatím lepším brankářem. De Gea neskutečně vyzrál. V počátcích na ostrovech kupil i dost chyb a pravidelně si nějaký ten kiks neodpustil, i když pak chytil zase dvě tutovky, Smajlík 2 ale poslední tři roky je fakt spolehlivý, napsal bych až famózní.
A Oblak...nato, jak má nízký věk, tak už teď je úplná TOPka mezi gólmany a to se dá očekávat, že ještě poroste.

Bolomsson85

Osobně horko těžko vzpomínám, kdy a jestli vůbec jsem Oblaka viděl udělat nějakou minelu z pozice brankáře. Bych musel hodně přemýšlet...na to, jak má nízký věk, tak chytá celé ty tři roky, co je v Atlétiku (od té doby o něm já osobně vím;-) ), jako starý a zkušený mazák. Smajlík 2 Smajlík 7

Bolomsson85

Jojo de Gea hodně vyzrál a při momentálním zranění Neuera je teď asi číslo jedna. Divím se, že jeho v Realu nechtějí. No vlastně jako ter Stegen. Ten šel taky neskutečně nahoru a dost mě překvapilo, že to dokázal. Popravdě jsem u něj čekal stejný (fotbalový - né životní) osud jako u Enkeho. A ještě před rokem jsem o něm tvrdil, že se nikdy TOP golmanem nestane, obzvlášť když nedokázal dostat (sice spolehlivýho) Brava z branky. A ono hleďme... kde je teď Bravo a kde ter Stegen. Smajlík 1

Bal-lack
Voboon - 28.12. Odpovědět

Tady všichni píší, že je De Gea lepší, ale při pohledu na statistiky je to úplně jinak. Jak to tedy je?

Voboon
Jackopz - 28.12. Odpovědět

Treba pozerať zápasy a nie štatistiky. DDG je najlepší brankár bez pochýb a pritom MU nemám moc v láske ale pravidelne pozerám PL.

Jackopz
eldZii - 28.12. Odpovědět

Jaký statistiky? amáš v těch statistikách zahrnutý taky třeba střely na bránu, důležité zákroky atd? nebo jen počet odchytaných minut a obdržených golů..? a další věc je jak to ve skutečnosti vypadá při zápase a v jakých momentech.. nevím Courtois mi nesedí a nechci ho moc.. neříkám, že je špatnej, ale De Gea je u mě mnohem výš.. a když ne jeho tak radši Kepu z Bilbaa..a nebo nechat klidně Navase.. je to taky pán..

eldZii

Nemůžeš koukat jen na statistiky, to je přece hloupost. Smajlík 7 Oba jsou skvělí a přidávám se ke kolegovi níže, také ho moc nemusím, ale je to bezpochyby nejlepší brankář na ostrovech a i v nedávném článku se několik předních novinářů SkySports na jeho jméně mezi tyčemi shodlo.Je neskutečnou oporou svého týmu...někdy chytne fakt i nemožné. Thibaut je také skvělý a vyzrál ve skvělého gólmana, ale DdG je je mýma očima o chlup kvalitnější a nezmění to ani statistiky, které hrají pro TC Smajlík 7 Smajlík 1

Bolomsson85
Wazz - 28.12. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2chudák Voboonek měl pocit ,že si může konečně kopnout do DDG..no realita je bohužel opět jiná chlapče zlatej Smajlík 3 Smajlík 3a to že je De Gea nejlepší golman se nepíše jen tady ..to je opět jen tvůj pocit Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz

No tak to řeknete hlavně RoyKeaneovi nebo jak se píše ten vůl Smajlík 2 ten furt statistiky Martial i Lingard lepší jak Hazard apodobně

medvidekblue
Voboon - 28.12. Odpovědět

Takže statistiky střelců jsou taky k ničemu?

Voboon
COKO - 28.12. Odpovědět

stačí se podívat na stránky whoscored a tam jsou mnohem detailnější statistiky, které Courtois nemá lepší. Jediné v čem vyniká jsou přihrávky, ty má lepší než De Gea. Ale v celkovém ratingu mel jediny zapas s hodnocením nad 7. De Gea jich měl mnohem více a to měl i známku nad 8 a 9.

COKO
Wazz - 29.12. Odpovědět

hele nikdo ti to nebere..žij si pocitem že statistika z pár zápasů ho dělá lepším..je vidět že o tom víš prd a jen provokuješ..De GEa byl, je, a vždcyky bude o parník nad Courtoisem ..ale to je pro fandy chelsea nepřípustné..a porovnávat statistiky útočníků (střelců) s brankážskými může opravdu jen člověk co snad v životě nekopl do balonu

Wazz

Hele Wazz já přiznám,že De Gea je lepší to je pravda,ale tvrdit,že nějak extra o parník to fakt zas ne. Upřímně bych radši De Geu měl v Chelsea než Thibauta.

medvidekblue

O parník určitě ne, ale jistá přidaná hodnota, jak kvalitou, tak samotným jménem tam přeci jen pořád ještě je. Smajlík 7 Smajlík 1

Bolomsson85

Jo to souhlasím jako já osobně bych radši viděl v Chelsea De Geu než Thibauta no Smajlík 2

medvidekblue
Wazz - 29.12. Odpovědět

tak taky má svý..jak píšou s tou rozehrávkou to kolikrát skřípe..na tom by mohl víc zapracovat..

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články