Zpět na » Premier League » Antonio Conte po výhře nad Brightonem: Odhodlání Álvara Moraty je úžasné. Je pro nás moc důležitý

Premier League - Antonio Conte po výhře nad Brightonem: Odhodlání Álvara Moraty je úžasné. Je pro nás moc důležitý

Antonio Conte po výhře nad Brightonem: Odhodlání Álvara Moraty je úžasné. Je pro nás moc důležitý © goolfm.net, fotbalportal.cz - Conte a Morata

1

27.12. - Proti Evertonu Chelsea scházel, a i kvůli tomu Blues neskórovali. Ale v duelu s Brightonem se vrátil do hry a hned skóroval. Álvaro Morata vstřelil ve 46. minutě vítězný gól zápasu. Pojistku poté přidal jeho krajan Marcos Alonso. Španělský útočník Álvaro Morata zaznamenal už 10. gól ve své premiérové sezóně v Premier League. Antonio Conte si ho nemůže vynachválit.

Španělská enkláva v Chelsea ovládla utkání s Brightonem. Po bezbrankovém prvním poločase, kdy měli domácí Blues jasnou převahu, se hned v první minutě druhé půle prosadil Álvaro Morata po přihrávce Azpilicuety. V 60. minutě přidal druhý gól Chelsea Marcos Alonso po nahrávce Cesca Fábregase. Chelsea zvítězila 2:0 a dotáhla se na druhý Manchester United na rozdíl jediného bodu.

Álvaro Morata skóroval po přihrávce Azpilicuety už pošesté v této sezóně. Dohromady nastřílel 10 ligových gólů. Antonio Conte je se španělským útočníkem, kterého si v létě přivedl na Stamford Bridge, nadmíru spokojen.

„Morata je naše klasická devítka a je pro nás velmi důležitý.“

„Odehrál dobrý zápas. S míčem i bez míče. Jeho odhodlání bylo skvělé. Ale jsem spokojen s odhodláním všech mých hráčů.“

V minulém zápase proti Evertonu vystřelila Chelsea hned pětadvacetkrát, ale ani jednou neskórovala a odvezla si jen bod za bezgólovou remízu. I kvůli tomu, že chyběl vykartovaný Álvaro Morata. V první půli proti Brightonu to bylo pro Chelsea také frustrující, ale po pauze ji uklidnil Morata.

„V prvním poločase jsme měli několik šancí ke skórování, ale promrhali jsme je. Pak to bylo obtížné, protože soupeř hrál hodně zataženě.“

„Ve druhé půli už se nám to povedlo. Vytvořili jsme si mnoho příležitostí. Byl to dobrý výkon s dobrou intenzitou.“

Chelsea na Manchester City stále ztrácí 13 bodů a vedoucí celek má navíc zápas k dobru.

„Tato sezóna se od té minulé hodně liší. V minulé sezóně jsme hodně zápasů vyhráli se štěstím - například proti West Bromwichi, Sunderlandu. V tomto ročníku bychom mohli mít také více štěstí.“

„Respektujeme Manchester City, protože dělají mimořádné věci a předvádějí mimořádné výkony,“ uzavřel Antonio Conte.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.