Zpět na » Premier League » Liverpool proti Arsenalu přišel během šesti minut o dvougólové vedení a nakonec zachraňoval remízu

Premier League - Liverpool proti Arsenalu přišel během šesti minut o dvougólové vedení a nakonec zachraňoval remízu

Liverpool proti Arsenalu přišel během šesti minut o dvougólové vedení a nakonec zachraňoval remízu © premierleague.com -

1

22.12. - REVIEW Zápas Arsenalu s Liverpoolem byl více než vydatným předkrmem před zítřejším nabitým programem Premier League. Liverpool ve druhém poločase vedl už o dva góly, Arsenal se ale vzepjal a třemi góly během šesti minut otočil skóre. Liverpool nakonec díky Firminovi vybojoval alespoň bod.

Arsenal FC - Liverpool FC 3:3

Branky: 54. Alexis Sánchez (Bellerín), 56. Xhaka (Iwobi), 58. Özil (A. Lacazette) - 26. Coutinho (M. Salah), 52. M. Salah (Firmino), 71. Firmino

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Koscielny (C), Monreal (46. Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (79. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez - A. Lacazette

Liverpool FC: Mignolet - Joe. Gomez, Klavan, Lovren, Robertson - Henderson (C) (13. Milner), Can, Coutinho (84. Oxlade-Chamberlain) - M. Salah, Firmino, Mané (80. Wijnaldum)

Liverpool byl v prvním poločase aktivnější a nebezpečnější. Hosté posílali do vápna Arsenalu množství centrovaných balonů. Na levé straně se činil převážně Andy Robertson, jehož ostré centry dělaly obraně Arsenalu problémy. Důkazem byla dvaadvacátá minuta. Robertson svým centrem našel na zadní tyči volného Firmina, ten ale zblízka trefil pouze gólmana Čecha.

Vedoucí branky se Reds dočkali o pár minut později. Otevřená obrana Arsenalu ve dvacáté šesté minutě nezachytila náběh Coutinha, který si naběhl na hranici malého vápna a hlavou do sítě usměrnil centrovaný balon Mohameda Salaha.

Arsenal po inkasovaném gólu přidal na aktivitě, rychlé a důrazné napadání hráčů Liverpoolu však domácím nedovolovalo kloudnou kombinaci, která by vedla ke gólu. Další gól mohl naopak vstřelit Liverpool.

Ve čtyřicáté druhé minutě se kritické minely dopustil Laurent Koscielny. Obránci Arsenalu se obranným skluzem nepovedlo zastavit balon a do úniku se dostal Salah s Maném. Egypťanovo zakončení brankář Petr Čech dokázal zastavit a Sadio Mané následnou dorážkou přestřelil bránu. O pár vteřin se tito dva hráči Liverpoolu dostal do dalšího přečíslení. Tentokrát mezi nimi stál jeden z domácích obránců, Mané přesto dokázal Salahovi přihrát. Nejlepšímu střelci Premier League se ale míč zamotal mezi nohama a z nadějné šance sešlo.

Začátek druhého poločasu byl bohatý na gólové momenty. V padesáté druhé minutě Liverpool z nenápadné akce zvýšil své vedení. Dvojice hráčů Reds postupovala proti přesile obránců Arsenalu. Mohamed Salah se v okolí dvou bránících domácích fotbalistů přesto dostal k zakončení a jeho technická rána i díky teči Mustafiho zapadla k levé tyči Čechovy brány.

Po druhém gólu se ale Liverpool do herní pohody nedostal. Naopak. Přišel kolaps Reds. Dvě minuty po Salahově gólu si do vápna naběhl Alexis Sánchez, předskočil laxně bránícího Goméze a důraznou hlavičkou snížil na 2:1. O další dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Granit Xhaka, kvůli jehož zkaženým přihrávkám diváci ještě před chvíli vstávali ze sedaček, se z dobrých třiceti metrů napřáhl ke střele a zaskočil gólmana Mignoleta. Míč směřoval do středu brány, Mignolet jej přesto rukavicí nedokázal vyrazit a Xhakova střela zapadla pod břevno.

Neuplynulo ani další sto dvacet vteřin a Arsenal dokonal bleskový obrat. Mesut Özil si ve vápně narazil míč s Alexandre Lacazettem a propálil gólmana Mignoleta. Domácí tak rázem vedli 3:2. Gólový večer pokračoval v sedmdesáté minutě. Obrana Arsenalu se na hranici vápna rozestoupila a darovala prostor Firminovi. Jeho střelu Petr Čech rukavicemi pouze přizvedl, míč přesto zapadl za brankovou čáru.

V závěru už další branky nepadly. Nejblíže rozhodujícímu gólu byl v osmdesáté čtvrté minutě Alexis Sánchez, který se pokusil překvapit Mignoleta střelou na bližší tyč, přemisťující se gólman se ale stihl ke své tyči vrátit a nebezpečí zažehnal. Arsenal tak remizoval s Liverpoolem 3:3.

zdroj: premierleague.com