Zpět na » Premier League » Manchester United vybojoval na hřišti West Bromu tři body, Liverpool si bez potíží poradil s Bournemouthem

Premier League - Manchester United vybojoval na hřišti West Bromu tři body, Liverpool si bez potíží poradil s Bournemouthem

Manchester United vybojoval na hřišti West Bromu tři body, Liverpool si bez potíží poradil s Bournemouthem © premierleague.com - Mohamed Salah

1

17.12. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru United těžili dobrého prvního poločasu, ve kterém se prosadili dvakrát během sedmi minut. Ve druhé půle sice polevili, šance soupeře ale přestáli a zvítězili 2:1. Liverpool neměl větší problémy na hřišti Bournemouthu. Reds už po první půli vedli o tři góly a ve druhém poločase své vedení ještě navýšili.

West Bromwich Albion - Manchester United 1:2

Branky: 77. Barry - 28. R. Lukaku (Rashford), 35. Lingard (Mata)

West Bromwich Albion: Foster - Nyom, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs - Yacob (46. Barry) - Livermore, Krychowiak (71. Brunt), McClean, Burke (64. Jay Rodriguez) - Rondón

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C) (66. Rojo), Smalling, P. Jones, Young - A. Herrera, N. Matić - Mata, Lingard (86. McTominay), Rashford (79. Martial) - R. Lukaku

Manchester United nečekalo na půdě West Bromu nic lehkého. V prvním poločase se United drželi více na balonu a kvantum gólových šancí si nevytvořili. To ale Manchester nemuselo nakonec vůbec trápit. V prvním poločase hosté trefili prostor brány West Bromu dvakrát a dvakrát se radovali z gólu.

Ve dvacáté osmé minutě Marcus Rashford našel svým přesným centrem Lukakua, který nechytatelnou hlavičkou umístěnou do pravého horního rohu domácí brány otevřel skóre. Už o sedm minut později se United radovali podruhé. Juan Mata na hranici vápna přistrčil míč Jesse Lingardovi, který vypálil a jeho střela i díky teči jednoho z hráčů West Bromu skončila za zády bezmocného gólmana Fostera.

Ve druhém poločase Manchester lehce polevil a domácí se začali dostávat více do hry. Během druhé půle byl West Brom dokonce střelecky aktivnější. V sedmdesáté sedmé minutě se domácí postarali o dramatický závěr utkání. Po rohovém kopu se míč odrazil ke Garethu Barrymu, který nekompromisní ranou z bezprostřední blízkosti snížil na 1:2. V závěru mohl West Brom vyrovnat. Po jednom z dalších rohových kopů poskakoval míč v osmdesáté osmé minutě na brankové čáře. Gólman David de Gea, kterému balon zprvu proklouzl mezi prsty, nakonec situaci uklidnil a míč skryl v náručí. Manchester United tak na půdě West Bromu zvítězil 1:2.

zdroj: premierleague.com

AFC Bournemouth - Liverpool FC 0:4

Branky: 20. Coutinho (Robertson), 26. Lovren (Firmino), 44. M. Salah (Oxlade-Chamberlain), 66. Firmino (Coutinho)

AFC Bournemouth: Begović - A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels (56. S. Cook) - Ibe, L. Cook, Surman, Pugh (46. Fraser) - J. King (31. Stanislas) - Defoe

Liverpool FC: Mignolet - Joe. Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Henderson (C), Wijnaldum - M. Salah (71. Lallana), Firmino (76. Solanke), Coutinho (87. Ings)

Liverpool rozhodl zápas s Bournemouthem prakticky už v prvním poločase. Reds se do vedení dostali ve dvacáté minutě, který se prokličkoval do vápna a přesným zakončením k tyči otevřel skóre zápasu. O šest minut později se hosté radovali podruhé. Roberto Firmino vrátil před domácí branku přetažený centr od rohového praporku. Do Firminovy přihrávky se efektní a efektivní rybičkou položil Dejan Lovren, který nekompromisní hlavičkou zvýšil na 0:2.

Zhruba pět minut před koncem poločasu mohli Cherries snížit. Jermain Defoe se řítil sám proti Mignoletovi, ale trefil pouze levou tyči liverpoolské brány. V samém závěru Liverpool přidal třetí trefu. Ve čtyřicáté třetí minutě ještě Mohamed Salah svůj nájezd neproměnil, o minutu později už se ale mohl radovat. Salah si po pravé straně navedl míč do pokutového území a zakončením namířeným ke vzdálenější tyči upravil na poločasových 0:3.

I ve druhém poločase dělal obraně Liverpoolu problémy hlavně Jermain Defoe. V šedesáté minutě ale jeho prudkou ránu zastavil Simon Mignolet, který vyrazil míč do bezpečí. Na šance Defoea hosté odpověděli o šest minut později čtvrtým gólem. Roberto Firmino hlavou jemně tečoval Coutinhův centr a míč zapadl za bezmocného Asmira Begoviće. Reds tak zvítězili jasně 0:4.