Zpět na » Premier League » Manchester City proti Tottenhamu prodloužil rekordní sérii vítězství. Arsenalu i Chelsea stačil k výhře jediný gól

Premier League - Manchester City proti Tottenhamu prodloužil rekordní sérii vítězství. Arsenalu i Chelsea stačil k výhře jediný gól

Manchester City proti Tottenhamu prodloužil rekordní sérii vítězství. Arsenalu i Chelsea stačil k výhře jediný gól © premierleague.com - Kevin de Bruyne

2

16.12. - REVIEW Arsenal se dostal do vedení už po dvaceti minutách hry. Ve zbytku zápasu se Gunners snažili o posílení svého vedení, další gól se jim ale vstřelit nepovedlo. K jejich štěstí se neprosadil ani Newcastle. Jednobrankové vítězství slaví i Chelsea, která díky gólu Alonsa porazila Southampton. Manchester City jasně přehrál Tottenham a vítěznou sérii prodloužil na šestnáct zápasů.

Arsenal FC - Newcastle United 1:0

Branky: 24. Özil

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (72. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (89. Coquelin) - A. Lacazette (73. Giroud)

Newcastle United: Elliot - Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, Manquillo - Hayden, Merino (82. Diamé) - Atsu (54. Ritchie), Ayoze Pérez, Jacob Murphy (67. Gayle) - Joselu

Arsenal byl od úvodu aktivnější a ve třiadvacáté minutě se dostal do vedení. Zblokované zakončení Alexise Sáncheze se v pokutovém území odrazilo k Mesutu Özilovi, který povedeným volejem poslal míč pod břevno hostující brány.

Domácí pokračovali ve své aktivitě a krátce před koncem prvního poločasu mohli vstřelit druhý gól. Özil si ve třicáté osmé minutě na hranici vápna narazil s Lacazettem. Přestože byl záložník Arsenalu v úhlu, dostal se do zakončení, a dokonce propálil gólmana Eliota. Druhou gólovou radost však domácím překazil jeden z hráčů Newcastlu, který na brankové čáře odvrátil míč do bezpečí.

I ve druhém poločase Arsenal pokračoval ve své převaze. Domácím se ale nedařilo vstřelit uklidňující druhý gól. V padesáté sedmé minutě si Arsenal oddechl, když Petr Čech dokázal vyrazit přízemní zakončení Jacoba Murphyho. Ke štěstí domácích nebyl v okolí Čecha jiný hráč Strak, který by dorazil míč do odkryté brány.

Jednu z největších šancí na navýšení skóre měl patnáct minut před koncem Jack Wilshere. Střídající Olivier Giroud pro něj hlavou sklepl míč na penaltový puntík, WIlshere však času i prostoru na zakončení nevyužil a trefil pouze střed brány, kde byl připravený brankář Eliot.

Domácí si svým vítězstvím nebyli jisti do posledních okamžiků zápasu. V posledních deseti minutách totiž hra Newcastlu ožila a hosté hrozili nebezpečnými centry. Vyrovnat se jim ale nepovedlo. Arsenal vyhrál 1:0.

zdroj: premierleague.com

Chelsea FC - Southampton FC 1:0

Branky: 45+3. Alonso

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C), Christensen - Moses (82. Zappacosta), Kanté, Bakayoko, Alonso - Willian, E. Hazard (73. Morata), Pedro (68. Fàbregas)

Southampton FC: Forster - Hoedt, Stephens, Jošida (C) - Soares (17. Lemina), Romeu, Ward-Prowse, Bertrand - P.-E. Höjbjerg (72. Boufal), Redmond - Gabbiadini (61. Ch. Austin)

Chelsea vstoupila do zápasu aktivně. V první slibné šanci se v šestnácté minutě octl Willian, který se proháčkoval do vápna soupeře, jeho zakroucená střela ale těsně minula pravou tyči branky Southamptonu. Brazilec Willian patřil v prvním poločase k nejaktivnějším a nejnebezpečnějším hráčům Chelsea, ani jemu se ale skórovat nedařilo.

Na úvodní gól si Chelsea musela počkat až do závěru prvního poločasu. Ve druhé minutě nastavení domácí zahrávali přímý kop. Míč si postavil Marcos Alonso, který svoji techniku přímých kopů ukázal už na začátku sezony proti Tottenhamu, kterému takto nasázel dva góly. Svůj um bek Chelsea prokázal i nyní. Jeho přesná střela se nechytatelně snesla do levého dolního rohu Forsterovy brány a Chelsea šla do kabin s jednogólovým vedením.

Domácí se častěji do zakončení dostávali i ve druhém poločase, uklidňující branku ale nevstřelili. Southampton si však příliš šancí na vyrovnání nevytvořil, a proto Blues k výhře stačil i jediný gól.

Manchester City - Tottenham Hotspur 4:1

Branky: 14. Gündoğan (Sané), 70. De Bruyne (Gündoğan), 81. Sterling (Sané), 90. Sterling - 90+3. Eriksen

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Mangala, Delph - De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan (83. Foden) - Sterling, Agüero (58. Jesus), Sané (85. B. Silva)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, Dier, Vertonghen, Rose (89. Davies) - M. Dembélé, Winks - Eriksen, Alli (84. Moussa Sissoko), Heung-min (77. Lamela) - Kane

Po úvodním oťukávání Manchester City převzal taktovku nad zápasem. Domácí byli dravější a rychlejší. I díky tomu se už v patnácté minutě dostali do vedení. Ilkay Gündogan s díky využil hrubé chyby Tottenhamu, který jej při bránění rohového kopu zcela ignoroval a německý záložník se tak nikým nehlídaný dostal ke gólové hlavičce.

Za příznivého stavu Manchester City pokračoval v dominantním výkonu. Obrana Tottenhamu zejména na pravé straně často propadala. Kieran Trippier několikrát nestíhal držet krok s Leroyem Saném, který se dostal až do vápna a ostrými centry na hranici malého vápna hledal své spoluhráče. Tottenham odolával jen díky zákrokům Huga Llorise i blokům Jana Vertonghena. To byli jediní dva hráči Tottenhamu, kteří snesli přísnější měřítko. Zbytek obrany Spurs se nedokázal vyrovnat se svižnou hrou soupeře. Záložní řada Tottenhamu kupila chyby v kombinaci i fauly. Útok byl od zbytku týmu odstřižen - k prvnímu zakončení se hosté dostali v pětatřicáté minutě, kdy Harry Kane těsně minul pravou tyč Edersonovy brány.

Manchester City byl o poznání sebevědomější a nebezpečnější. Ve dvacáté čtvrté minutě se po levé straně řítil do vápna Sergio Agüero, jehož střelu po zemi Lloris s vypětím všech sil vyrazil. K dorážce se následně dostal Sterling, který zamířil těsně nad břevno.

Ve druhém poločase Citizens lehce sundali nohu z plynu a Tottenham se dostával více do hry. Kombinace Spurs však byla i nadále líná a nepřesná. Hráči Tottenhamu měli navíc štěstí, že některý z jejich zákroků rozhodčí neocenil červenou kartou - Harry Kane přišlápl kotník Sterlingovi, ještě nevybíravějším způsobem fauloval Dele Alli Kevina De Bruyneho. Belgičan nakonec pochroumaný kotník rozhýbal a o několik vteřin později se pomstil - prudkou ranou pod břevno zvýšil na 2:0.

V sedmdesáté páté minutě se Kevin de Bruyne znovu řítil do vápna a tentokrát byl zastaven pouze za cenu faulu Jana Vertonghena. Rozhodčí se dlouho nerozmýšlel a nařídil pokutový kop. Penaltu ale domácí neproměnili - Gabriel Jesus napálil pouze levou tyč Llorisovy brány. Třetího gólu se domácí nakonec přece jen dočkali deset minut před koncem. Přímočarou akci na jeden dotyk zakončil do prázdné brány Raheem Sterling. V devadesáté minutě Sterling dorazil Tottenham čtvrtým gólem - Dier minul dlouhý balon a zkamenělý Hugo Lloris si nechal nasadit jesle. Manchester City vyhrál nad Tottenhamem jasně 4:0. V nastaveném čase Tottenham vstřelil gól cti - Christian Eriksen zpoza vápna zamířil přesně k tyči. Na zasloužené výhře City to ale nic nezměnilo.

Kompletní výsledky sobotních zápasů osmnáctého kola Premier League:

Leicester - Crystal Palace 0:3 (19. Benteke, 40. Zaha, 90+4. Sako)
Watford - Huddersfield 1:4 (68. Doucouré - 6. Kachunga, 23. Mooy, 50. Depoitre, 89. Mooy)
Brighton - Burnley 0:0