Zpět na » Premier League » Souhrn zajímavostí 17. kola PL: Citizens přepsali anglickou fotbalovou historii, Burnley nepolevuje, Rooney nepatří do starého železa

Premier League - Souhrn zajímavostí 17. kola PL: Citizens přepsali anglickou fotbalovou historii, Burnley nepolevuje, Rooney nepatří do starého železa

Souhrn zajímavostí 17. kola PL: Citizens přepsali anglickou fotbalovou historii, Burnley nepolevuje, Rooney nepatří do starého železa © zimbio.com, fotbalportal.cz - 17. kolo Premier League

2

Včera 16:26 - NEPŘEHLÉDNĚTE Uprostřed týdne se odehrálo 17. kolo Premier League. Radost mají v Manchesteru. Pep Guardiola si připsal další rekord. Burnley nadále nahání nejlepší. Crystal Palace předvedl skvělý obrat. Chelsea a Tottenham na rozdíl od Arsenalu a Liverpoolu neztratili. Wayne Rooney táhne Everton.

Burnley dál šlape na paty nejlepším

Sedmnácté kolo otevřel v úterý večer zápas mezi Burnley a Stoke. Domácí celek zatím udivuje celou Premier League skvělými výsledky. A další si připsal i proti Potters. Vítězství 1:0 mu v 89. minutě vystřelil Barnes. Díky tomu byli Clarets na jeden den čtvrtí. Ve středu se před ně dostaly Liverpool a Tottenham. I tak ale mužstvo Seana Dyche válí. V sedmnácti zápasech sice nastřílelo jen 16 gólů, ale i tak už si připsalo 31 bodů. Zásluhu na tom má pevná defenziva. Burnley už má na kontě 8 čistých kont. Lépe je na tom jen Manchester United s desíti.

rggfd(zdroj: premierleague.com)

Eagles v samotném závěru senzačně otočili duel s Watfordem a touží se dostat ze sestupových vod

Byli jasným kandidátem na titul. Sedm kol uběhlo a Crystal Palace neměl na kontě jediný bod, jediný vstřelený gól. Pak přišel lehký náznak při vítězství nad Chelsea. Nyní Eagles šest kol v řadě neprohráli. Zatím poslední korálek na tuto šňůrku navlékli v úterý proti Watfordu. Sice prohrávali od třetí minuty 0:1 po brance Janmaata a dlouho to vypadalo, že nezískají ani bod, ale v 87. minutě byl vyloučen hostující Cleverley a k údivu všech dokázali domácí tuto krátkou přesilovku dokonale využít. Nejprve v 89. minutě vyrovnal Sako a ve druhé minutě nastavení vstřelil vítězný gól McArthur. Famózní obrat znamenal, že Orli získali za posledních 6 kol už 10 bodů. Dohromady jich mají 14 a jsou na osmnáctém místě. Na první nesestupové pozici je WBA, který má stejně bodů jako Crystal Palace.

dgdr(zdroj: premierleague.com)

Chelsea dává góly hlavou. Jde to i bez Moraty

Blues hráli v úterý v Huddersfieldu. Nováček soutěže toužil obrat o body velkého favorita, ale to se mu nepovedlo. Hosté šli do vedení po hezké kombinaci, kterou zakončil Bakayoko. Před přestávkou se prosadil ještě Willian. Trefil se hlavou po přihrávce Alonsa. Pro Chelsea to už byl v této sezóně desátý gól dosažený hlavou. Za celou minulou sezónu jich přitom mistrovští Blues stihli jen 8. Na začátku druhého poločasu zvýšil na 0:3 Pedro. Kosmetickou úpravu na 1:3 měl na svědomí Depoitre v 92. minutě. Chelsea zůstává třetí.

rhhf(zdroj: zimbio.com)

Rooney ukazuje, jak platným hráčem stále je

V posledních týdnech táhne Everton Wayne Rooney. Jednatřicetiletý útočník, který v létě odešel z Manchesteru United, rozhodl duel s Newcastlem, když se postaral o jedinou branku zápasu. Byl to už jeho 9. ligový gól v této sezóně a patří mezi nejlepší střelce Premier League. Dal takřka polovinu všech branek Toffees. Proti Newcastlu se mu náramně daří. Proti Strakám zaznamenal už 15 gólů a 8 asistencí., Žádný jiný hráč v historii Premier League nezaznamenal proti jednomu týmu tolik bodů.

fhfd(zdroj: premierleague.com)

Yoshida a Okazaki přepsali historii Premier League, vzkříšení Mahreze pokračuje a Foxes válí

Leicester pod koučem Claudem Puelem očividně hodně ožil. Ve středu to schytal Southampton. Ten dostal na domácím stadionu příděl 1:4. Skóre otevřel již v 11. minutě znovuzrozený Riyad Mahrez, který se dostává do stejné formy, jakou měl v mistrovské sezóně. Do přestávky se ještě trefili Okazaki a King. V 61. minutě snížil Yoshida, ale o 8 minut později se podruhé v zápase prosadil Okazaki. Yoshida i Okazaki jsou japonští reprezentanti. V historii Premier League se stalo vůbec poprvé, že v jednom zápase skórovali dva Asiaté, přitom každý stál na jiné straně barikády.

gses(zdroj:premierleague.com)

Citizens stanovili nový anglický rekord všech dob

Swansea v minulém kole konečně vyhrála, ale teď doma přivítala nezastavitelný Manchester City. Citizens se nerozpakovali a nastříleli domácím 4 góly. Dvakrát se trefil David Silva, jednou De Bruyne a jednou Agüero. David Silva už má v této sezóně na kontě 5 gólů a 8 asistencí. Přitom za celý minulý ročník Premier League posbíral 11 bodů. Manchester City si připsal 15. ligovou výhru v řadě, čímž rozbil veškeré historické statistiky. Čtrnáct vítězství v řadě si připsaly Arsenal v roce 2002, Bristol City a Manchester United v roce 1905 a Preston v roce 1951. Ale patnáct? To nikdo. Až dosud. Pep Guardiola je zkrátka magnetem na rekordy. Ve španělské lize drží tento rekord s Barcelonou (16 výher v řadě), v Německu s Bayernem (19 výher v řadě). Kam až posune tuto hranici v Anglii?

dffd(zdroj: zimbio.com)

Liverpool má za sebou další selhání

Ne, zkrátka ani v této sezóně se Liverpool nevyvarovává zbytečným ztrátám. Tím pádem ani tentokrát titul slavit nebude. Ve středu doma jen remizoval s WBA 0:0. Nepomohla ani drtivá převaha. Reds jsou pátí a na vedoucí Manchester City ztrácejí už 18 bodů. Znovu je tak čeká maximálně boj o TOP4. Co na tom, že to bylo teprve popáté, kdy Liverpool pod Jürgenem Kloppem doma v lize neskóroval? Přitom West Bromwich v lize vyhrál naposledy v polovině srpna...

fdf(zdroj: premierleague.com)

United zlomili Bournemouth, Lukaku se střelecky probudil

V posledních týdnech toho bylo o Lukakuovi napsáno spoustu. Především se na jeho hlavu snáší velká kritika. Proti Bournemouthu jediným gólem rozhodl utkání. Jenomže i tak pochyby přetrvávají dál. Romelu Lukaku je střelec a očekává se od něj, že bude skórovat prakticky v každém zápase. José Mourinho byl po utkání spokojený. Ovšem Red Devils stále ztrácejí na vedoucí Manchester City propastných 11 bodů.

fhffg(zdroj: zimbio.com)

Aurier se zapsal do historie Tottenhamu

Do Wembley dorazil Brighton, aby poměřil síly s Tottenhamem. Spurs tentokrát ztrátu nepřipustili. Do vedení je poslal ve 40. minutě Aurier. Stal se prvním hráčem z Pobřeží Slonoviny, který skóroval v dresu Kohoutů. V celé historii Premier League za Tottenham skórovalo 41 hráčů různých národností. Tím se Spurs připojili k Manchesteru City. Pojistku pak v 87. minutě přidal Son a Tottenham zvítězil 2:0. Díky tomu se posunul na čtvrté místo. Brighton už 6 kol čeká na výhru.

sgdgf(zdroj: premierleague.com)

Čech má další nulu, ale Arsenal opět ztratil a je až sedmý

Londýnské derby mezi West Hamem a Arsenalem žádný gól nepřineslo. Petr Čech tak sice má další čisté konto, ale příliš jej to těšit nemůže. Gunners už poosmé v této sezóně ztratil body a propadl se až na sedmou příčku. Před něj se dostaly Burnley a Tottenham. Kanonýři mohou na titul zapomenout, ale to už tuší jistě nějakou dobu. Vypadá to, že je čeká tuhý boj o TOP4. Zůstanou opět bez Ligy mistrů? David Moyes s Kladiváři obral Chelsea i Arsenal, ale i tak zůstává West Ham předposlední.

ddh(zdroj: premierleague.com)