Zpět na » Premier League » Manchester City vyhrál po patnácté v řadě. Tři body slaví i United. Arsenal stejně jako Liverpool pouze remizoval

Premier League - Manchester City vyhrál po patnácté v řadě. Tři body slaví i United. Arsenal stejně jako Liverpool pouze remizoval

Manchester City vyhrál po patnácté v řadě. Tři body slaví i United. Arsenal stejně jako Liverpool pouze remizoval © premierleague.com - David Silva

1

13.12. - REVIEW Manchester City potvrdil na hřišti Swansea svoji formu a vyhrál pohodlně 0:4. Tříbodový zisk slaví i nejbližší pronásledovatel Citizens - Manchester United, který udolal Bournemouth, za City United přesto nadále zaostávají o jedenáct bodů. Arsenal pouze remizoval s West Hamem, stejně tak Liverpool, který se nedokázal prosadit proti West Bromu.

Swansea City - Manchester City 0:4

Branky: 27. Silva (B. Silva), 34. De Bruyne, 53. Silva (Sterling), 85. Agüero (Y. Touré)

Swansea City: Fabiański - Naughton, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson - Ki Song-jung, Mesa - T. Carroll (46. T. Abraham), Dyer (65. L. Narsingh), J. Ayew - Bony (C) (73. Fer)

Manchester City: Ederson - Danilo, Mangala, Otamendi, Delph (73. Zinčenko) - De Bruyne (77. Gündoğan), Fernandinho (58. Y. Touré), Silva (C) - Sterling, Agüero, B. Silva

Manchester City i na hřišti Swansea pokračoval ve své nedostižné formě. Fotbalisté City se od úvodu dostávali do šancí a ve dvacáté sedmé minutě byli odměněni úvodním gólem. Bernardo Silva poslal centrovaný balon na svého jmenovce Davida Silvu, který přesným zakončením k tyči překonal zkamenělého gólmana Fabianského.

Hosté pokračovali ve své aktivitě a zanedlouho se radovali podruhé. Ve třicáté čtvrté minutě rozehrával Kevin de Bruyne přímý kop. Standardní situaci rozehrával z poměrně velkého úhlu, a proto volil centr. Polovysoký míč se však brankáři Swansea skryl v chumlu těl a když jej polský gólman znovu spatřil, mířil již nezvratně za brankovou čáru.

V aktivní hře hosté nepolevili ani ve druhém poločase. Hned zkraje si vytvořili několik slibných šancí. V padesáté třetí minutě se do zakončení prodral Sergio Agüero, jeho střelu po zemi ale gólman Fabianski vyrazil. O několik vteřin později už byl ale krátký na druhý zásah Davida Silvy. Španělský záložník se po přihrávce Raheema Sterlinga dostal až na hranici malého vápna, odkud brankáře Labutí šikovně přeloboval. Úspěšný večer hosté završili v pětaosmdesáté minutě. Sergio Agüero se prohnal obranou Swansea a z úhlu upravil na konečných 0:4.

zdroj: premierleague.com

Manchester United - AFC Bournemouth 1:0

Branky: 25. R. Lukaku (Mata)

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Shaw (83. Young) - Mata, N. Matić - Martial (66. Rashford), Lingard (72. A. Herrera), McTominay - R. Lukaku

AFC Bournemouth: Begović - A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels - C. Wilson (71. Afobe), Gosling (77. L. Cook), Arter, Fraser - Stanislas (71. Defoe) - J. King

Manchester United si v prvním poločase vytvořil převahu v držení míče, fotbalisté Bournemouthu však nehráli nijak ustrašeně. Naopak snažili se využít každou příležitost a do zakončení se dostávali častěji než domácí. Branku však nevstřelili. Nakonec se tak jako první radovali favorizovaní United. V pětadvacáté minutě našel Juan Mata svým přesným centrem Lukakua, který se hlavou trefil nechytatelně do horního rohu Begovićovy brány.

Zhruba o deset minut později se Romelu Lukaku dopustil podobného zaváhání jako v neděli proti City. Při bránění rohového kopu se belgickému útočníkovu nepodařilo odvrátit balon. Místo toho trefil pouze hostujícího Francise, ten však minul bránu.

Velmi blízko k navýšení skóre byli United v jednašedesáté minutě. Romelu Lukaku se po levé straně dostal na hranici malého vápna. Vyběhl proti němu gólman Begović, útočník Manchesteru ale stihl předat míč Anthony Martial. Francouz však před odkrytou bránou nezachoval klidnou hlavu a přestřelil. Zhruba o deset minut později vypálil Rashford, jeho prudkou ránu ale zastavila spojnice brány hostů. I jeden gól ale nakonec Manchesteru ke třem bodům stačil.

West Ham United - Arsenal FC 0:0

West Ham United: Adrián - Zabaleta, Reid, Ogbonna, Cresswell - Obiang, Noble (C) - Arnautović, Lanzini, Masuaku - Antonio (82. J. Hernández)

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles - Wilshere, Xhaka - Iwobi (71. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (83. A. Lacazette) - Giroud

West Ham se v prvním poločase nikam nehrnul, přesto mohl jít do vedení. Ve čtrnácté minutě se k hlavičkovému zakončení dostal Marko Arnautović. Míč se od jeho hlavy dostal do sítě, rozhodčí ale gól pro ofsajd neuznal. Od té doby už se domácí Kladiváři převážně bránili.

Ani přes výraznou převahu se ale Arsenal vedení neujal. Ve dvacáté deváté minutě trefil Iwobi z úhlu pouze tyč.

I ve druhém poločase měl Arsenal výraznou herní i střeleckou převahu, kýženou branku ale vstřelit nedokázal. V padesáté šesté minutě dostal prostor ve vápně Mesut Özil, využil jej ale pouze pro nepřesné zakončení, které minulo bránu. Sánchezovu střelu z přímého kopu ve třiasedmdesáté minutě pohotovým zákrokem zneškodnil Adrián. O pár minut později Sánchez zahrával další standardku a Adrián byl u své tyče znovu včas. Malé londýnské derby tak skončilo bez branek.

Kompletní výsledky středečních zápasů 17. kola Premier League:

Liverpool - West Brom 0:0
Tottenham - Brighton 2:0
(40. Aurier, 87. Son)
Newcastle - Everton 0:1 (27. Rooney)
Southampton - Leicester 1:4 (61. Yoshida - 11. Mahrez, 31. a 69. Okazaki, 38. King)