Zpět na » Premier League » United trestali chyby Arsenalu, Chelsea zvrátila nepříznivý vývoj a porazila Newcastle. Liverpool rozstřílel Brighton

Premier League - United trestali chyby Arsenalu, Chelsea zvrátila nepříznivý vývoj a porazila Newcastle. Liverpool rozstřílel Brighton

United trestali chyby Arsenalu, Chelsea zvrátila nepříznivý vývoj a porazila Newcastle. Liverpool rozstřílel Brighton © premierleague.com -

2

02.12. - REVIEW Chelsea musela proti Newcastlu dotahovat jednobrankové manko už od úvodu zápasu. Blues se to nakoenc podařilo i díky dvěma gólům Edena Hazarda, který svému týmu pomohl k výhře 3:1. Fotbalisté Liverpoolu se nacházejí v ideální formě - Brightonu dnes nastříleli pět gólů. Výrazný podíl na výhře Reds měl Coutinho, který jeden gól dal a na další dva přihrál. Góly, šance i červená karta, takový byl zápas Arsenalu s Manchesterem United.

Chelsea FC - Newcastle United 3:1

Branky: 21. E. Hazard, 33. Morata (Moses), 74. E. Hazard (pen.) - 12. Gayle

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta (C), Christensen (80. Cahill), Rüdiger - Moses, Drinkwater, Fàbregas (78. Bakayoko), Kanté, Alonso - E. Hazard (78. Willian) - Morata

Newcastle United: Darlow - Manquillo, Lejeune, Clark (C), Mbemba - Diamé (75. Shelvey), Merino (85. Yedlin) - Ritchie, Ayoze Pérez (62. Hayden), Jacob Murphy - Gayle

Vstup do zápasu se Chelsea příliš nevydařil. Ve dvanácté minutě Marcos Alonso poslal příliš krátkou malou domů. K volnému míči se dříve než gólman Courtois dostal hostující Murphy. Klička kolem brankáře Chelsea se mu vydařila, zároveň však upadl na zem. V zakončení jej však dokázal zastoupit Dwight Gale, který dorazil míč do prázdné brány.

Z inkasovaného gólu se domácí oklepali poměrně záhy. V sedmnácté minutě ještě Eden Hazard v dobré příležitosti trefil pouze gólmana Darlowa, o čtyři minuty později už se mu ale vyrovnat podařilo. Álvaro Morata v jednadvacáté minutě sice centrovaný balon do brány neusměrnil, míč se ale odrazil právě k Hazardovi, který srovnal na 1:1.

Ještě před koncem první půle domácí zvrátili skóre na svoji stranu. Ve třiatřicáté minutě poslal Victor Moses do pokutového území ostrý centr, který Morata hlavou trkl do sítě.

Ve druhém poločase Chelsea svého soupeře držela pod tlakem. Domácí byli aktivnější a nebezpečnější, zatímco Newcastle se do přesného zakončení prakticky nedostával. O své výhře Chelsea definitivně rozhodla čtvrt hodiny před koncem.

V sedmdesáté třetí minutě hosté v pokutovém území faulovali postupujícího Mosese a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Penalty se ujal Eden Hazard, který s ledovým klidem proměnil a upravil na konečných 3:1.

zdroj: premierleague.com

Brighton & Hove Albion FC - Liverpool FC 1:5

Branky: 51. G. Murray (pen.) - 30. Can (Coutinho), 32. Firmino (Coutinho), 49. Firmino (M. Salah), 87. Coutinho, 89. Dunk (vla.)

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Bruno (C) (77. Schelotto), Duffy, Dunk, Bong - Knockaert (70. March), Stephens, D. Pröpper, Is. Brown (70. Izquierdo) - Groß - G. Murray

Liverpool FC: Mignolet - Alexander-Arnold, Can, Lovren, Robertson - Milner, Henderson (C) (90. Grujić), Wijnaldum - M. Salah (80. Oxlade-Chamberlain), Firmino (88. Solanke), Coutinho

Liverpool si v prvním poločase vytvořil drtivou převahu a díky dvěma gólům, které od sebe dělily jen dvě minuty, se dostal do vedení.

Ve třicáté minutě otevřel skóre zápasu Emre Can, který se prosadil hlavou po Coutinhově rohovém kopu. Brazilský fotbalista si připsal asistenci i u další branky Reds. Ve dvaatřicáté minutě se hosté dostali do rychlého brejku. Salah postupoval středem hřiště vstříc bráně Brightonu. Před vápnem poslal míč doleva na Coutinha. Ten na nic nečekal a křížnou přihrávkou z první našel na druhé straně pokutového území zakončujícího Firmina.

Začátek druhého poločasu nabídl branky na obou stranách hřiště. Ve čtyřicáté deváté minutě Liverpool proměnil další rychlou akci. Po Salahově přihrávce se do vápna dostal Firmino, který svým druhým gólem v zápase zvýšil už na 0:3. O pouhou minutu ale Brighton snížil. Jordan Henderson se při bránění rohového kopu dopustil faulu a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Glenn Murray.

Žádný překvapivý obrat se ale nekonal. Liverpool v závěru zápasu dalšími dvěma rychlými góly definitivně potvrdil své vítězství. V osmdesáté sedmé minutě se z přímého kopu trefil Coutinho. O dvě minuty později si Coutinhovu střelu do vlastní sítě srazil obránce Dunk. Liverpool zvítězil jasně 1:5.

Arsenal FC - Manchester United 1:3

Branky: 49. A. Lacazette (Ramsey) - 4. A. Valencia (P. Pogba), 11. Lingard (Martial), 63. Lingard (P. Pogba)

Arsenal FC: Čech - Koscielny (C), Mustafi (15. Iwobi), Monreal - Bellerín, Ramsey, Xhaka (70. Welbeck), Kolašinac (76. Giroud) - Özil, Alexis Sánchez - A. Lacazette

Manchester United: de Gea - Lindelöf, Smalling, Rojo - A. Valencia (C), P. Pogba, N. Matić, Young (90+3. Rashford) - Lingard (76. Darmian), Martial (67. A. Herrera) - R. Lukaku

Arsenal nevstoupil do zápasu vůbec špatně. Už ve čtvrté minutě zachytil rozehrávku Koscielnyho Antonio Valencia, který si narazil míč s Pogbou a střelou namířenou mezi nohy brankáře Petra Čecha otevřel skóre zápasu. Před pár dny Arséne Wenger předpovídal, že Mourinho nebude hrát zataženě. To se podruhé potvrdilo v desáté minutě, kdy se United vyplatil vysoký presink. Jese Lingard donutil ke ztrátě balonu Mustafiho. Fotbalisté United si pak rychle vyměnili míč a do gólového zakončení se dostal Lingard, který stál u zrodu celé akce.

Gunners se snažili ze špatného úvodu oklepat a v dalším průběhu měli několik dobrých šancí. Ve třicáté minutě zahrával Mesut Özil přímý kop z hranice vápna. Své zakončení namířil k pravé tyči hostující brány, gólovou radost mu však překazil Ashley Young, který míč z čáry odhlavičkoval do bezpečí. Krátce nato se s míčem do malého vápna dostal Alexandre Lacazette, který položil Davida De Geu na zem, i v této poloze ale španělský gólman dokázal s vypětím všech sil vyrazit Lacazettovo zakončení na břevno. K následné dorážce se na penaltovém puntíku dostal Xhaka, ten ale manchesterskou bránu minul.

Domácí byli nebezpečnější i na konci poločasu. Ve čtyřicáté čtvrté minutě se k ráně zpoza vápna napřáhl Monreal a chvíli poté i Kolašinac. Střely obou fotbalistů však zblokoval gólman De Gea.

Na začátku druhého poločasu byl Arsenal za svoji aktivitu odměněn kontaktním gólem. Obrana Manchesteru United ve čtyřicáté deváté minutě nezvládla ofsajdovou past. Za její linií se tak octla hned dvojice hráčů Arsenalu, ke které se snášel Sánchezův centr. Ramsey sklepl míč pro Lacazetteho, který nekompromisní ranou snížil na 1:2. Zápas v té chvíli získal nový náboj.

Chvíli po gólu Arsenalu se mohli prosadit znovu hosté. Petr Čech rukou přizvedl Lingardovo zakončení, které nakonec skončilo na tyči. Dorážející Martial trefil pouze blokujícího Monreala. O pár vteřin později už bylo zase rušno před bránou United. Alex Iwobi ale mířil pouze do středu brány.

Za tohoto stavu hrál Arsenal na riziko, to se mu ale ve třiašedesáté minutě vymstilo. Pogba se spolu s Lingardem dostal do otevřené obrany. Pogba se jako tank prodral pokutovým územím a křížnou přihrávkou předložil míč Lingardovi, který sám před prázdnou bránou nezaváhal a vrátil United dvougólové vedení.

Příslid závěrečného dramatu zápasu vrátila sedmdesátá třetí minuta. Paul Pogba v souboji s Héctorem Bellerínem nešetrně přišlápl Španělovo koleno a za svůj zákrok viděl červenou kartu. Arsenal tak čekala závěrečná patnáctiminutová přesilovka. Domácí si sice několik šancí vytvořili, u nadějných pokusů ale také zůstalo. United své vedení uhájili a vyhráli 1:3.