Zpět na » Premier League » Souhrn zajímavostí 14. kola PL: Rooneyho hattrick korunovaný gólem z vlastní poloviny, Youngův přímák roku, Conte vykázán, Burnley dál stoupá, Spurs klesají, zachránce Sterling

Premier League - Souhrn zajímavostí 14. kola PL: Rooneyho hattrick korunovaný gólem z vlastní poloviny, Youngův přímák roku, Conte vykázán, Burnley dál stoupá, Spurs klesají, zachránce Sterling

Souhrn zajímavostí 14. kola PL: Rooneyho hattrick korunovaný gólem z vlastní poloviny, Youngův přímák roku, Conte  vykázán, Burnley dál stoupá, Spurs klesají, zachránce Sterling © zimbio.com, fotbalportal.cz - 14. kolo Premier League

2

30.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vložené kolo bylo na zajímavosti opravdu bohaté. Wayne Rooney se vrátil zpět v čase a vstřelil hattrick, který navíc dovršil gólem z vlastní poloviny. Citizens zachránil znovu Sterling. Tottenham se propadá, Burnley dál překvapuje. Conte byl poprvé v kariéře vykázán.

Už i Crystal Palace má čisté konto

V úterním duelu došlo na souboj nováčka z Brightonu a posledního Crystal Palace. Nakonec z toho byl jediný bezgólový zápas 14. kola. Hosté potřetí v řadě bodovali a už mají stejně bodů jako předposlední Swansea. O víkendu se tak mohou odpoutat ze samotného dna tabulky. Brighton je na desáté příčce. Pro Crystal Palace to bylo první čisté konto v této sezóně. Eagles byli posledním celkem, který na tento počin čekal.

gds(zdroj: premierleague.com)

Young pálil proti Watfordu, Lukaku už má za sebou 200 zápasů

Manchester United vedl na půdě Watfordu po první půli už 0:3. Dvakrát se trefil Ashley Young a oba zásahy byly výstavní. Mluví se především o jeho druhé trefě z přímého volného kopu. Jeho pravačka zatočila míč neskutečným způsobem, což dokládá i okamžitá reakce Josého Mourinha. Gólman Gomes neměl nárok. V závěru se podařilo Hornets využít nekoncentrovanosti hostů a snížili na rozdíl jediného gólu. Pak ale předvedl úchvatné sólo Lingard a pojistil Rudým ďáblům tři body.

(Mourinhova reakce po Youngově druhém gólu)

Svůj dvoustý ligový zápas v Premier League odehrál Romelu Lukaku, který zahodil jednu superšanci. Belgický střelec má i tak na kontě 93 gólů. Pouze 10 hráčů dosáhlo v historii Premier League za 200 utkání na více branek.

Tottenham potřetí v řadě ztratil body a propadá se tabulkou. Kaneovi to ale venku střílí

Za tři poslední kola uhrál Tottenham pouhý bod, což se samozřejmě odrazilo na jeho postavení v tabulce. Ze třetího místa klesl už na sedmou pozici. Dostaly se před něj Arsenal, Liverpool i Burnley. V úterý prohrál na půdě Leicesteru 2:1. Za domácí Foxes skórovali Mahrez a Vardy. Lišky už jsou deváté. Za Spurs v 79. minutě jen snížil Harry Kane. Ten si stále udržuje svou pozoruhodnou střeleckou bilanci. V posledních 8 venkovních ligových utkáních nastřílel dohromady 14 gólů. Z toho pět do sítě Leicesteru. Kohoutům to ale nebylo nic platné.

sd(zdroj: premierleague.com)

V duelu týmů, které nevyhrávají, došlo na remízu. Za Baggies skóroval teenager, teprve druhý

West Bromwich v Premier League naposledy zvítězil 19. srpna, tedy ve druhém kole před více než třemi měsíci. Newcastle čeká na výhru pět zápasů v řadě. Jaký výsledek se tedy mohl na stadionu Baggies urodit? Jistěže remíza. Přitom domácí vedli po gólech Robson-Kanua a Fielda už 2:0. V 59. minutě ale snížil Clark a v 83. minutě si vstřelil vlastní gól Evans. Zápas tak skončil 2:2. Sam Field je teprve druhým teenagerem West Bromwiche, který v Premier League skóroval. Tím prvním byl Romelu Lukaku, když byl v tomto klubu na hostování z Chelsea.

sg(zdroj: premierleague.com)

Arsenal rozprášil Huddersfield a doma je nadále stoprocentní, Özil byl za hvězdu

Ve čtrnáctém kole si nejvíce zastřílel Arsenal. Ten na Emirates Stadium nasázel Huddersfieldu 5 gólů a žádný neinkasoval. Petr Čech si tak připsal další čisté konto. Celkově to pro něj byla v této ligové sezóně sedmá nula. Neinkasoval už tři zápasy v řadě. Gunners se drží na čtvrté pozici. Už ve třetí minutě se prosadil Alexandre Lacazette. Toho do druhého poločasu nahradil Olivier Giroud. I tento francouzský útočník se zapsal mezi střelce, a to dokonce hned dvakrát. Hvězdou utkání byl Mesut Özil, který jednou skóroval a dvakrát asistoval. Posledním skórujícím hráčem byl Alexis Sánchez. Arsenal doma ještě neztratil ani bod. Stejnou bilancí se může pyšnit už jen Manchester United.

g(zdroj: premierleague.com)

Bournemouth nebyl pro Clarets překážou. Burnley vyhrálo počtvrté z pěti kol a je šesté

Nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu letošního ročníku Premier League je bezesporu Burnley. Klub, který měl bojovat o holou záchranu, drží krok s těmi nejlepšími. Na půdě Bournemouthu zvítězil 1:2, což pro něj znamenalo už čtvrtou výhru z posledních pěti ligových zápasů. Clarets přeskočili Tottenham a jsou šestí. Na čtvrtý Arsenal ztrácejí jen 4 body. Dokazují tak, že výhra v úvodním kole na Stamford Bridge nebyla jen náhodou.

Chelsea znovu zaútočila ze vzduchu a byla z toho další výhra, Conte byl poprvé vykázán na tribunu

Na Stamford Bridge dorazila ve středu večer trápící se Swansea. Labutě dosáhly v této sezóně pouze na dvě výhry. Z posledních šesti kol získaly jediný bod a o víkendu se mohou propadnout až na samotné dno. Poslední Crystal Palace už má stejný počet bodů, jen horší skóre. Na půdě Blues ale Swans dlouho odolávali. Nakonec rozhodla v 55. minutě hlavička Rüdigera. Hráči Chelsea skórovali v této sezóně hlavou už osmkrát. Nikdo jiný z Premier League to nezvládl vícekrát. Blues se drží nadále na třetím místě.

Někteří kritizovali Antonia Conteho za to, že v této sezóně málo projevuje své emoce. Není takový, jaký byl v mistrovském ročníku. Ale ve středu ukázal svou italskou vášeň pro hru. V závěru prvního poločasu se pustil do diskuze s rozhodčími. Debata to byla zřejmě dosti ostrá, protože italský manažer byl následně vykázán na tribunu a druhý poločas sledoval ze své kanceláře. Po zápase se Conte omlouval za své chování. Bylo to poprvé v jeho kariéře, kdy byl poslán na tribunu.

GSGDS(zdroj. zimbio.com)

Rooney dokonal hattrick gólem z vlastní poloviny, Allardyce už sledoval Everton

Jako by se čas vrátil o několik let zpět. Everton na domácí půdě zničil West Ham 4:0 a lví podíl měl na výhře Wayne Rooney, který vstřelil hattrick. Bylo to jeho první třígólové představení od roku 2012. Ukázal, že stále ještě umí. A to přitom začal neproměněnou penaltou, po které však z dorážky hlavou otevřel skóre. Ve 28. minutě zvýšil vedení Toffees na 2:0, ale opravdovou lahůdku si schoval na 66. minutu. Po odkopu Joa Harta se nerozpakoval a napálil míč „z první“ do brány. To by nebylo tak pozoruhodné, kdyby ovšem anglický útočník nekopal do balónu z vlastní poloviny.

Zkázu West Hamu pak ještě dokonal Williams. David Moyes tak neprožívá povedený vstup do svého nového angažmá. I Everton by měl mít zřejmě už dnes oficiálně nového manažera. Na tribuně své budoucí svěřence již sledoval Sam Allardyce.

Sterling zachraňuje Citizens v posledních minutách

Už to vypadalo, že by mohl Manchester City podruhé v sezóně ztratit dva body za remízu. Jenomže Pep Guardiola má v týmu Raheema Sterlinga, který se v této sezóně převtělil do dokonalého zachránce. Citizens vedli po brance Kevina De Bruyneho 1:0, ale 15 minut před koncem srovnal hostující Romeu a Southampton doufal v zisk bodu. Ale Raheem Sterling byl proti. Krásnou střelou z 96. minuty rozhodl o další výhře domácích. V této sezóně to bylo už počtvrté, kdy tento hráč vstřelil vítězný gól v závěru utkání. Rozhodl takto poslední tři ligová kola. Manchester City tak nadále jasně vévodí tabulce.

dgdf(zdroj: premierleague.com)

Kdo zastaví Salaha?

Liverpool dorazil na půdu Stoke a Jürgen Klopp se rozhodl pošetřit některé své opory. V základní sestavě scházeli například Salah, Coutinho a Henderson. Skóre otevřel v 17. minutě Mané. Pak byl výsledek dlouho otevřený. Jenomže v 67. minutě vytáhl německý kouč z klobouku (rozuměj z lavičky) Mohameda Salaha. Egyptský reprezentant má snad nejlepší formu ze všech hráčů Premier League. A znovu to dokázal. Dvakrát skóroval a potvrdil výhru 0:3. Byl to jeho jedenáctý a dvanáctý přesný zásah v této sezóně. Dál střelcům kraluje. Za posledních 14 zápasů byl zapojen do 14 gólů Liverpoolu (12 gólů, 2 asistence). Brighton se má na co těšit.

dfdf(zdroj: premierleague.com)