Zpět na » Premier League » Manchester United díky gólovému prvnímu poločasu porazil Watford, nevýrazný Tottenham prohrál s Leicesterem

Premier League - Manchester United díky gólovému prvnímu poločasu porazil Watford, nevýrazný Tottenham prohrál s Leicesterem

Manchester United díky gólovému prvnímu poločasu porazil Watford, nevýrazný Tottenham prohrál s Leicesterem © premierleague.com - Ashley Young

1

28.11. - REVIEW Po prvním poločase se zdálo, že Manchester čeká pohodová středa. United po první půli vedli o tři góly, v závěrečných patnácti minutách ale Watford dvěma trefami snížil na rozdíl jediné branky. United ale v závěru neznervózněli a čtvrtým gólem potvrdili své vítězství.

Watford FC - Manchester United 2:4

Branky: 77. Deeney (pen.), 84. Doucouré - 19. Young (Lingard), 25. Young, 32. Martial (R. Lukaku), 86. Lingard

Watford FC: Gomes (C) - Mariappa, Kabasele, Prödl (58. Carrillo) - Femenía, Doucouré, Cleverley, Zeegelaar - Hughes (58. Pereyra), Gray (72. Deeney), Richarlison

Manchester United: de Gea - Lindelöf, Smalling, Rojo - A. Valencia (C), P. Pogba, N. Matić (54. A. Herrera), Young - Lingard (88. Ibrahimović), Martial (65. Rashford) - R. Lukaku

Manchester United nakročil k výhře nad nevyzpytatelným Watordem už v prvním poločase. United se do vedení dostali v devatenácté minutě, kdy se po Lingardově přihrávce dostal do zakončení Young. Jeho střela z hranice vápna zapadla přesně k levé tyči, kam nemohl gólman Gomes dosáhnout. O šest minut později se Ashley Young prosadil podruhé, tentokrát z přímého kopu parádní ranou vymetl levý horní roh domácí brány.

Úspěšný poločas ze strany United ve dvaatřicáté minutě podtrhl Anthony Martial, kterému obrana Watfordu vyklidila prostor na středu hřiště. Martial se tak dostal až na hranici vápna, odkud překonal Gomese. Krátce před koncem poločasu byl Manchester čtvrtému gólu. Lukakuovu střelu ale gólman Watfordu vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou Jese Lingarda.

Ve druhém poločase United kontrolovali tří gólový náskok a zdálo se, že zápas dovedou do klidného konce. V sedmdesáté sedmé minutě ale Rojo ve vápně stáhl domácího Pereyru a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal Troy Deeney, který bez potíží proměnil.

V osmdesáté čtvrté minutě se vedení Manchesteru znovu smrsklo, když Doucouré do sítě usměrnil prudký přízemní centr. Na kontaktní gól soupeře dokázal Manchester bleskově zareagovat - v osmdesáté šesté minutě dával na konečných 2:4 Jese Lingard.

zdroj: premierleague.com

Leicester City - Tottenham Hotspur 2:1

Branky: 13. Vardy (Albrighton), 45+1. Mahrez (Ndidi) - 79. Kane (Lamela)

Leicester City: Schmeichel - Simpson, Morgan (C), Maguire, Chilwell - Mahrez (77. Gray), Iborra, Ndidi, Albrighton - Okazaki (83. Choudhury) - Vardy (88. Slimani)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - D. Sánchez, Dier, Vertonghen - Aurier, M. Dembélé (69. F. Llorente), Moussa Sissoko (57. Heung-min), Rose - Eriksen (77. Lamela), Kane, Alli

Podobně jako o víkendu proti West Bromu se Tottenhamu nevyvedl vstup do zápasu. Leicester se už ve třinácté minutě dostal do vedení. Jamie Vardy si naběhl na centrovaný balon za zkamenělou obranu Tottenhamu a efektivním a efektním lobem přehodil bezmocného Llorise.

Tottenham po nepovedeném úvodu začal dominovat v držení míče. Ve velké šanci se dvě minuty po Vardyho gólu octl Moussa Sissoko, který se skrze rozestoupenou obranu Lišek do vápna. Francouzovo zakončení ale svým zákrokem zbrzdil brankář Schmeichel a míč následně z brankové čáry odklidili obránci Leicesteru.

Spurs sice během celého prvního poločasu drželi míč častěji na svých kopačkách, do zakončení a gólových šancí se ale prakticky nedostávali. Tottenhamu vázla přesnost kombinace i moment překvapení. Hráči Leicesteru navíc velmi zodpovědně a včas přistupovali k hráčům s balonem.

Během jednominutového nastavení se Leicester prosadil podruhé. Domácí se na vlastní polovině zmocnili balonu a pomocí svižné kombinace na jeden dotek přešli do protiútoku. Mahrez, který vedl míč podél pravé autové čáry si před pokutovým územím sběhl na střed hřiště a povedenou ranou se trefil přesně k tyči.

Tottenham i ve druhém poločase pokračoval v nevýrazném výkonu. Fotbalisté Spurs sice drželi míč na svých kopačkách, bránu Leicesteru ale téměř neohrozili. Ve vyložené šanci se čtvrthodiny před koncem octl Christian Eriksen, kterému míč sklepl Fernando Llorente. Dánský fotbalista ale trestuhodně prováhal svoji šanci a z hranice malého vápna minul bránu.

O dramatický závěr se Tottenham postaral o pár minut později. V sedmdesáté deváté minutě Erik Lamela, který se na hřiště dostal po dlouhých měsících, přihrál míč Kaneovi, který nekompromisní ranou pod břevno snížil na 2:1. Vyrovnání už ale Tottenham v závěru nevykřesal.