Zpět na » Premier League » Souhrn zajímavostí 13. kola PL: United drží domácí neporazitelnost, Conte znovu nenašel recept na Liverpool, stobodový Harry Kane

Premier League - Souhrn zajímavostí 13. kola PL: United drží domácí neporazitelnost, Conte znovu nenašel recept na Liverpool, stobodový Harry Kane

Souhrn zajímavostí 13. kola PL: United drží domácí neporazitelnost, Conte znovu nenašel recept na Liverpool, stobodový Harry Kane © zimbio.com, fotbalportal.cz - 13. kolo Premier League

2

27.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Třinácté kolo Premier League přineslo další hromadu zajímavostí. Leicester venku neprohrává, Crystal Palace přepsal dějiny po 20 letech, Dunk nechtěně pomáhá Manchesterům. Tottenham opět ztratil, ale Kane už má 100 bodů. Antonio Conte nemůže přelstít Liverpool, Arsenal ničí Burnley v nastavení a Citizens dál vítězí.

Leicester drží sérii venkovní neporazitelnosti, Moyes dál čeká na výhru

V páteční předehrávce 13. kola se střetly Leicester a West Ham. Kladiváři potřebují body jako sůl, aby se dostali z pásma sestupu. Má jim k tomu pomoci nový kouč David Moyes, pro něhož to byl druhý duel na lavičce Hammers. Jenomže přijeli Foxes, kteří venku neprohrávají. Do vedení je poslal Albrighton už v 8. minutě. V poslední minutě prvního poločasu srovnal Kouyaté. Dalšího gólu se diváci nedočkali, a zápas tak skončil remízou 1:1. West Ham zůstává osmnáctý. Leicester, který neprohrál už pět venkovních utkání v řadě, je dvanáctý. Taková série se jim naposledy povedla v mistrovské sezóně 2015/2016.

sf(zdroj: premierleague.com)

Crystal Palace podruhé v sezóně vyhrál, když po takřka 20 letech vstřelil vítězný gól v nastavení

Velmi důležité utkání hráli Eagles proti Stoke. Domácí jsou stále na posledním místě tabulky, ale postupně se začínají bodově zvedat. Potters dokázali zdolat v poměru 2:1. Bylo to počtvrté v řadě, kdy doma bodovali. A právě zisk osmi bodů je jejich celkovým počtem. Zápas museli otáčet. Hrnčíře poslal totiž do vedení Shaqiri. Loftus-Cheek rychle srovnal a obrat dokonal v 92. minutě Sakho. Od května roku 1998 to bylo poprvé, kdy Orli doma zvítězili gólem v nastavení.

sg(zdroj: skysports.com)

Dunk si dal opět „vlastence“ a United podevětatřicáté v řadě doma neprohráli

Manchester United hostil doma nováčka z Brightonu a byla pro něj až nečekaně těžká práce. Celý zápas rozhodl v 66. minutě vlastní gól hostujícího Lewise Dunka, který srazil střelu Ashleyho Younga za záda bezmocného gólmana Ryana. Dunk si vstřelil vlastní gól už proti Manchesteru City. Stal se tak prvním hráčem, kterému se „povedlo“ dát si v jedné sezóně „vlastence“ proti oběma týmům z Manchesteru. Tým Josého Mourinha prodloužil svou sérii domácí neporazitelnosti už na 39 zápasů v řadě (v rámci všech soutěží).

gds(zdroj: skysports.com)

Nejvyšší venkovní výhra Watfordu za posledních 30 let. Venku se mu náramně daří

Newcastle hostil na svém stadionu Watford a svým fanouškům radost rozhodně neudělal. Sršni v rozmezí 19. až 62. minuty třikrát bodli a odvezli si zaslouženou výhru 0:3. Byla to pro ně nejvyšší venkovní výhra od roku 1986, když na Stamford Bridge zvítězili 1:5. Hornets venku válí. Za sedm zápasů získali už 13 bodů. Takový bodový zisk přitom v minulé sezóně nezvládli za celý ročník (uhráli jen 12 bodů).

dggd(zdroj: skysports.com)

Bournemouth poprvé v historii Premier League neinkasoval třikrát v řadě

Jediný bezgólový zápas tohoto kola se odehrál ve Swansea. Lépe to zřejmě brali hosté z Bournemouthu. Swans totiž potřetí v řadě neskórovali a zůstávají v tabulce předposlední. Crystal Palace má už jen o bod méně. To Bournemouth potřetí za sebou udržel čisté konto a z posledních třech kol bral 7 bodů. Aktuálně okupuje třináctou příčku a chystá se na domácí zápas proti Burnley.

fsd(zdroj: premierleague.com)

Tottenham znovu doma ztratil. Těšit jej může jen stý „kanadský“ bod Kanea

Ne, ve Wembley se Spurs necítí jako v domácím kurníku. Opět nedokázali zvítězit. S West Bromwichem jen remizovali 1:1, když v 74. minutě zachraňoval alespoň bod Harry Kane. Z posledních pěti vzájemných duelů těchto celků skončily hned čtyři nerozhodným výsledkem. Kohouti se propadli na pátou pozici a na vedoucí Manchester City ztrácí již 13 bodů. Na boj o titul to letos nevypadá. Malou radost mohl mít snad jen Harry Kane, který se zapojil v Premier League už do 100 gólů (87 gólů a 13 asistencí).

gd(zdroj: skysports.com)

Šlágr kola skončil nerozhodně. Willian má rekord střídajícího hráče, Conte na Liverpool opět nevyzrál

Hlavním tahákem třináctého kola byla jednoznačně bitva na Anfieldu mezi Liverpoolem a Chelsea. Domácí šli do vedení v 65. minutě zásluhou Mohameda Salaha. Nejlepší střelec Premier League zaokrouhlil svůj gólový účet na 10. Svůj zásah neslavil. Dal tak najevo soucit s obětmi teroristického útoku na Sinaji v jeho rodném Egyptě. Ale výhru tento gól nepřinesl. O dvacet minut později srovnal na konečných 1:1 Willian. Ten byl v tu dobu na hřišti teprve 144 vteřin, čímž stanovil nový rekord této sezóny. Antonio Conte dokázal najít recept na 19 soupeřů, se kterými se zatím v Premier League utkal. Pouze Kloppův Liverpool nedokázal přelstít.

Krásný biliard Sigurdssona trumfl dvěma hlavičkami Austin

V nedělním duelu porazil Southampton trápící se Everton 4:1. Toffees neví, jak z krize ven. Jsou šestnáctí, dva body od sestupu. To Saints si vítězstvím pomohli na desáté místo. O jejich výhru se nejvíce zasloužil Charlie Austin, který dvěma přesnými hlavičkami na začátku druhé půle strhl vedení na stranu Svatých. Stal se prvním hráčem Southamptonu, který skóroval v jednom zápase dvakrát hlavou, od Jamese Beattieho. Jeho počin se datuje do roku 2002. Jediný gól Karamelek dal Gylfi Sigurdsson. Jeho rána se odrazila od břevna do tyče znovu do břevna a skončila v síti. Nebylo to však nic platné.

gsd(zdroj: premierleague.com)

Arsenal proti Burnley čeká na smrtící úder až do nastaveného času

Dlouho to vypadalo, že zápas mezi Burnley a Arsenalem skončí bezgólovou remízou. Jenomže Gunners mají na Clarets políčeno v posledních minutách. V 92. minutě rozhodl utkání proměněným pokutovým kopem Alexis Sánchez. Byl to už třetí vzájemný duel v řadě, kdy Kanonýři rozhodli o své výhře v nastaveném čase. Díky tomu se posunuli na čtvrtou příčku před Tottenham. Burnley zůstává na velmi lichotivém sedmém místě.

sg(zdroj: premierleague.com)

Citizens si zaváhání nepřipouští

Posledním utkáním třináctého kola byl souboj nováčka z Huddersfieldu proti lídrovi z Manchesteru City. V nastavení prvního poločasu se začalo rodit překvapení, když si míč do vlastní sítě nešťastně srazil Otamendi. To však Citizens nedopustili. Ve 47. minutě srovnal z penalty Sergio Agüero a zkázu domácích dokonal v 84. minutě Raheem Sterling. Manchester City si tak nadále udržuje pohodlný náskok na zbytek tabulky. V 96. minutě ještě viděl červenou kartu za nesportovní chování domácí Rajiv van La Parra.

gs(zdroj: premierleague.com)