Zpět na » Premier League » Chci hrát do čtyřiceti jako Giggs, přiznal Juan Mata

Premier League - Chci hrát do čtyřiceti jako Giggs, přiznal Juan Mata

Chci hrát do čtyřiceti jako Giggs, přiznal Juan Mata © skysports.com - Juan Mata

1

Líbilo se

23.11. - Juan Mata přiznal, že by rád kráčel ve stopách Ryana Giggse a hrál v Manchesteru do svých čtyřiceti let. Mata přišel do Manchesteru v roce 2014. Z Chelsea jej paradoxně nechal odejít José Mourinho, Matův nynější trenér.

Španělský záložník se v roce 2014 stal nejdražší posilou United, když z Chelsea přestoupil za téměř 40 milionů liber. Od té doby si v dresu Manchesteru připsal sto dvacet ligových startů, ve kterých vstřelil 28 gólů a na dalších 20 přihrál. Jeho současná smlouva vyprší už v létě, Manchester má však možnost automaticky ji prodloužit do roku 2019.

Na otázku, zda by váhal podepsat novou dlouhodobou smlouvu, Mata odpověděl: "Proč ne? Je mi dvacet devět a doufám, že ještě pár let budu moct hrát na nejvyšší úrovni. Bylo by skvělé hrát do čtyřiceti, jako se to povedlo Ryanu Giggsovi, ale to je hodně daleko - jedenáct let.“

„Ve fotbale si nikdy nemůžete ničím jisti. Já ale cítím, že jsem v Manchesteru šťastný a chtěl bych zde pokračovat i nadále,“ dodal Mata.

Někteří fotbalisté se po ukončení hráčské kariéry realizují v manažerských funkcích. „Kdybyste se mě na otázku, jestli chci být manažer, zeptali před pár lety, řekl bych ne. Myslím si, že každý fotbalista si chce po dvacetileté kariéře nejdřív odpočinout. Jeden dva roky pauza na to, abyste se mohli věnovat svým koníčkům.“

„Se zkušenostmi, které jsem nasbíral - přijímání taktických pokynů a komunikace a motivace spoluhráčů - bych se už manažerské funkci nebránil. Co bude po konci mé kariéry ale přesně nevím,“ uzavřel devětadvacetiletý fotbalista.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články