Zpět na » Premier League » Souhrn zajímavostí 12. kola PL: Vynikající Arsenal, Wilsonův hattrick, návraty Pogby a Ibrahimoviče, Salah na vrcholu, Pulisův konec a rekordní Morata

Premier League - Souhrn zajímavostí 12. kola PL: Vynikající Arsenal, Wilsonův hattrick, návraty Pogby a Ibrahimoviče, Salah na vrcholu, Pulisův konec a rekordní Morata

Souhrn zajímavostí 12. kola PL: Vynikající Arsenal, Wilsonův hattrick, návraty Pogby a Ibrahimoviče, Salah na vrcholu, Pulisův konec a rekordní Morata © zimbio.com, fotbalportal.cz - 12. kolo Premier League

1

21.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Dvanácté kolo Premier League toho nabídlo opravdu velké kvantum. Arsenal předvedl nejlepší výkon sezóny a zdolal Spurs. Wilson je třetím střelcem hattricku, McArthur má nejrychlejší gól. Citizens dál dominují. Mohamed Salah už je nejlepším střelcem soutěže. Tony Pulis skončil, což zapříčinil i Morata.

Arsenal podal nejlepší výkon sezóny, Mustafimu nahrává výhradně Özil

Hned úvodní duel 12. kola Premier League přinesl napínavé severolondýnské derby mezi Gunners a Spurs. Pro většinu mělo překvapivě dominantní vyústění pro domácí Arsenal. Kanonýři velmi pravděpodobně předvedli nejlepší výkon v dosavadním průběhu této sezóny. Bylo vidět, že všichni svěřenci Arséna Wengera hráli na 100 % a šli si tvrdě za výhrou. Tu jim nakonec přinesly góly Mustafiho a Sáncheze. Ofenzivní trojzubec Özil-Lacazette-Sánchez fungoval naprosto skvěle. Mesut Özil přihrál na vedoucí gól stoperovi Mustafimu. Pro toho to byl třetí gól v Premier League a u každého mu asistoval právě jeho parťák z německé reprezentace.

gdf(zdroj: premierleague.com)

Bournemouth proti nováčkům neprohrává a Wilson je třetím střelcem hattricku

Cherries zvládli domácí duel s Huddersfieldem naprosto s přehledem, a to i přesto, že celý druhý poločas hráli v deseti, protože v nastavení první půle uviděl druhou žlutou Francis. To už ale Bournemouth vedl 2:0 po dvou gólech Wilsona. Ten v 84. minutě zkompletoval hattrick. Mezi tím se ještě trefil Arter a Cherries tedy zvítězili 4:0. Bournemouth hraje Premier League od sezóny 2015/2016 a ještě nikdy doma neprohrál s nováčkem nejvyšší soutěže. Posledních 6 takových zápasů vyhrál.

vsvd(zdroj: skysports.com)

Callum Wilson je po Álvaru Moratovi a Sergiu Agüerovi třetím hráčem, kterému se v této sezóně Premier League podařilo dosáhnout hattricku. A je také prvním Angličanem, kterému se to v tomto ročníku povedlo.

Burnley má třetí výhru v řadě, Swansea objímá krize

Burnley v předchozích kolech zdolalo Newcastle a Southampton. Přitom ani jednou neinkasovalo. A tuto sérii se mu podařilo natáhnout. Proti Swansea skórovali Cork a Barnes. Clarets vyhráli 2:0. Připsali si tedy třetí vítězství v řadě, což se jim v nejvyšší soutěži povedlo poprvé od ledna 1975. Burnley už je sedmé a má shodný počet bodů jako šestý Arsenal. Během 12 kol Burnley inkasovalo jen 9 branek, což znamená, že má společně s Tottenhamem třetí nejlepší defenzivu celé Premier League.

To Swansea je na tom hodně bídně. Za 12 zápasů nasbírala jen 8 bodů a pod ní je v tabulce pouze Crystal Palace. Swans prohráli už počtvrté v řadě. V příštím kole doma proti Bournemouthu potřebují nutně bodovat, a to nejlépe naplno.

af(zdroj: premierleague.com)

Crystal Palace má další bodík, evertonský Niasse střeleckou formu a McArthur nejrychlejší gól sezóny

S Eagles už to nevypadá tak beznadějně jako po sedmi kolech, kdy neměli ani bod a ani jeden vstřelený gól. Proti Evertonu získali svůj pátý bod, když remizovali s Evertonem 2:2. Domácí šli do vedení už po 51 sekundách, když se trefil McArthur. Byl to nejrychlejší gól v této sezóně Premier League. Za hosty srovnal v 6. minutě z pokutového kopu Baines. Ve 35. minutě měl znovu navrch Crystal Palace, když se trefil Zaha. Ale poslední slovo měl v nastavení prvního poločasu hostující Niasse.

sfs(zdroj: skysports.com)

Pro Oumara Niasseho to byl už pátý přesný zásah v této sezóně. Přitom odehrál jen 7 utkání, a z toho tři v základní sestavě Toffees. Sedmadvacetiletý Senegalec má výtečnou formu. Vždyť za předchozí dvě sezóny dal dohromady jen 4 góly.

Citizens nenacházejí přemožitele, Silva asistuje a asistuje

Manchester City ani ve 12. kole nepoznal hořkost porážky. Na půdě Leicesteru zvítězil 0:2, když se góly postarali Kevin De Bruyne a Gabriel Jesus. Citizens si tak udrželi osmibodový náskok na druhý Manchester United. Guardiolovi svěřenci nastříleli během 12 kol už 40 branek. Nemají slitování. Dobře jim to jde i směrem dozadu. Inkasovali jen sedmkrát. Lépe jsou na tom pouze United (6 obdržených gólů). Manchester City vyhrál 6 úvodních venkovních utkání v řadě. To se v historii Premier League povedlo pouze Chelsea v ročníku 2008/2009.

df(zdroj: skysports.com)

David Silva asistoval u prvního gólu. Byla to už jeho osmá asistence v této sezóně. Nikdo jich nemá aktuálně více. Celkově už má na kontě v Premier League 72 gólových přihrávek. V historické tabulce mu patří 12. místo. Brzy dožene Andyho Colea, Thierryho Henryho a Teddyho Sheringhama.

V Liverpoolu vládnou Coutinho a Salah. Egypťan už je nejlepší střelec Premier League

Liverpool zvládl domácí souboj se Saints, když vyhrál 3:0. Díky tomu se drží na pátém místě ligové tabulky a na čtvrtý Tottenham už mu schází jen bodík. Dva góly vstřelil Egypťan Mohamed Salah, který je v úžasné formě. Vždyť s devíti přesnými zásahy už je nejlepším střelcem celé soutěže.

dasf(zdroj: zimbio.com)

Druhou hvězdou je Philippe Coutinho. Ten se velmi rychle oklepal z neuskutečněného přestupu do Barcelony a pomáhá Reds ze všech sil. Za posledních 15 ligových zásahů byl zapojen do 14 gólů Liverpoolu (10 sám dal, na čtyři nahrál). Proti Southamptonu si připsal gól a asistenci.

seg(zdroj: premierleague.com)

Chelsea zničila West Bromwich, což stálo místo Tonyho Pulise. Moratovi Premier League sedí

V Birminghamu na stadionu West Bromwiche neměla Chelsea slitování. Domácím Baggies nasázela čtyři góly a ani jednou neinkasovala. V tabulce přeskočila Tottenham a usadila se na třetím místě. Je bod za Manchesterem United. Za obhájce trofeje skórovali Morata, Alonso a dvakrát Hazard. Po utkání byl odvolán domácí kouč Tony Pulis. Není se co divit. WBA čeká na výhru už 11soutěžních duelů. V lize West Bromwich už tři měsíce nevyhrál.

gdd(zdroj: zimbio.com)

Jednou z hlavních postav zápasu byl Álvaro Morata. Španělský útočník si kromě gólu připsal i asistenci. Během jedenácti utkání, která v Premier League dosud odehrál, měl prsty ve 12 gólech Chelsea. Osm vstřelil a na čtyři nahrál. To je nový klubový rekord Blues.

sgd(zdroj: skysports.com)

Návraty slavných na Old Trafford - Pogba mužem zápasu, Ibrahimovič nezdolným lvem

Manchester United sice s Newcastlem prohrával doma 0:1, ale čtyřmi góly otočil skóre a připsal si výhru 4:1. Zářil navrátilec Paul Pogba, na kterém nebyla dlouhá pauza vůbec poznat. Ukázal, že je momentálně nejdůležitějším hráčem Rudých ďáblů. A to nejen tím, že zaznamenal gól a asistenci. Předvedl špičkový výkon nejvyšší úrovně.

gsd(zdroj: manutdnews.online)

A ještě jednu radost si José Mourinho pro domácí příznivce připravil. V 77. minutě vpustil na hřiště Zlatana Ibrahimoviče, který po utkání uvedl, že se uzdravil takto rychle kvůli tomu, že je „lev“, a ne člověk. Dočkal se zasloužených ovací. Pětatřicetiletý Švéd nastoupil po 216 dnech.

Moyes začal prohrou, udeřil znovu Richarlison

West Ham přijel na stadion Watfordu už pod vedením nového kouče. Slavena Biliče nahradil na lavičce Hammers David Moyes. A nezačal dobře. Sršně dvakrát bodly a byla z toho domácí výhra 2:0. Prosadili se Hughes a Richarlison. Brazilská letní posila neubírá ze svého výborného tempa. V Premier League už dal pět branek, ale toto byla jeho premiérová trefa na domácím stadionu. Hornets vyhráli po třech prohrách v řadě a jsou osmí. West Ham zůstává v sestupovém pásmu.

dff(zdroj: premierleague.com)

Brighton neprohrál poáté v řadě. Rohy jsou silnou zbraní Stoke

V pondělní dohrávce se na půdě Brightonu představilo Stoke. Hosté šli dvakrát do vedení, ale v obou případech dokázali Seagulls vyrovnat. Brighton tak natáhl svou šňůru neporazitelnosti už na 5 zápasů. V tabulce je na velmi lichotivém devátém místě. To Potters bodovali potřetí za sebou. Druhý gól vstřelil v nastavení prvního poločasu Kurt Zouma. Byla to pro Stoke už šestá branka po rohovém kopu v této sezóně. Nikdo z týmů Premier League na tom v tomto ohledu není lépe.

d(zdroj: premierleague.com)