Zpět na » Premier League » Marcus Rashford se chtěl stát brankářem. Kdo byl jeho dětským idolem?

Premier League - Marcus Rashford se chtěl stát brankářem. Kdo byl jeho dětským idolem?

Marcus Rashford se chtěl stát brankářem. Kdo byl jeho dětským idolem? © metro.co.uk - Marcus Rashford

1

Líbilo se

20.11. - Útočník Marcus Rashford je ve dvaceti letech považován za jednoho z nejtalentovanějších hráčů běhajících po fotbalových pažitech, přitom stačilo málo a střelec Manchesteru United nyní mohl operovat na opačné straně hřiště. Rashford přiznal, že se v dětství chtěl stát brankářem a odhalil i jméno gólmana, který byl jeho idolem.

Marcus Rashford je díky svému raketovému startu kariéry už ve dvaceti letech řazen mezi nejlepší fotbalové útočníky na světě, kdyby však zůstal na pozici, kterou preferoval v dětství, bojoval by nyní možná o své místo s Davidem De Geou.

„Během mé první sezóny jsem šel do brány,“ vzpomíná Rashford na své působení v klubu Fletcher Moss Rangers, mezi jehož absolventy patří i další bývalí či současní hráči United Danny Welbeck, Jesse Lingard a Ravel Morrison.

„To vzrušení ze vstřelené branky je úplně stejné, jako když chytnete velkou šanci. Mým idolem byl Tim Howard. Doma jsem měl i dres Tima Howarda.“

HowardTim Howard byl dětským idolem Marcuse Rashforda. (zdroj: express.co.uk)

Americký brankář působil na Old Trafford v letech 2003 až 2007, do povědomí nejen anglických fanoušků se ale dostal až díky svému devítiletému angažmá v Evertonu. V současné době Howard chytá v americké MLS za klub Colorado Rapids.

Rashford, který do akademie Manchesteru United přišel v roce 2005 ve svých osmi letech, také navrhl, že kdyby Manchester United potřeboval hráče, který by během zápasu musel zaskočit na pozici brankáře, byl by na prvním místě.

„Dívejte se, jednou tu takový zápas bude... Jednoho dne si znovu navléknu rukavice,“ dodal Rashford.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články