Zpět na » Premier League » Přestavba Arsenalu pokračuje. Sportovním ředitelem se má stát Michael Zorc

Premier League - Přestavba Arsenalu pokračuje. Sportovním ředitelem se má stát Michael Zorc

Přestavba Arsenalu pokračuje. Sportovním ředitelem se má stát Michael Zorc © thesun.co.uk - Michael Zorc a Arséne Wenger

1

Líbilo se

19.11. - Rozsáhlá přestavba skautingu Arsenalu, která vyšla napovrch poté, co se objevily zprávy o jednání Kanonýrů s hlavním skautem Borussie Dortmund Svenem Mislintatem, je zdá se v plných obrátkách, podle informací deníku The Mirror by totiž společně s Mislintatem měl na Emirates Stadium zamířit i úspěšný sportovní ředitel vestfálského celku Michael Zorc.

Kanonýři po loňské nevydařené sezóně, ve které nejenže nevyhráli titul, ale nezajistili si ani kvalifikaci do letošního ročníku Ligy mistrů, sáhli k velkým změnám v systému skautingu, který hodlají výrazněji zmodernizovat.

První na řadě tak byl dlouholetý hlavní skaut Arsenalu Steve Rowley, který se chystá rezignovat a jeho místo by měl zaujmout šéf skautů německého Dortmundu Sven Mislintat, který je podle deníku Bild s londýnským velkoklubem již dohodnutý.

Jenže Mislintat podle všeho nebude jediným členem zákulisního týmu Dortmundu, kterého Arsenal zlákal do svých služeb, ten si totiž vyhlédl také sportovního ředitele Borussie Michaela Zorca.

MislintatSven Mislintat a Michael Zorc mají hlavní podíl na úspěších Dortmundu. (zdroj: bild.de)

Funkce sportovního ředitele byla dosud v Arsenalu neobsazená a příchod Zorca by měl ulehčit práci manažerovi Arséne Wengerovi, který byl dosud za přestupy odpovědný.

Zorc má díky své práci v Borussii Dortmund v Německu skvělou reputaci a především díky němu se klubu podařilo přivést a rozvinout například Marca Reuse.

Zorc zároveň blízce spolupracuje s hlavním skautem Mislintatem, který během svého působení našel pro Dortmund takové hráče, jako jsou Robert Lewandowski, Pierre-Emerick Aubameyang, Shinji Kagawa nebo Ousmane Dembélé.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Hodně slušný tah... Smajlík 1 pokud budou svou práci odvádět jako v Dortmundu, tak by se Arsenal jednoznačně měl vrátit so TOP 4. U Arséna čekám odchod po letošní sezóně a jsem velmi, velmi zvědavý kdo se Kanonýrů ujme.

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články