Zpět na » Premier League » Arsenal i díky spornému gólu porazil v derby Tottenham. Chelsea i Liverpool zaznamenaly pohodové výhry, tři body si připsal i Manchester City

Premier League - Arsenal i díky spornému gólu porazil v derby Tottenham. Chelsea i Liverpool zaznamenaly pohodové výhry, tři body si připsal i Manchester City

Arsenal i díky spornému gólu porazil v derby Tottenham. Chelsea i Liverpool zaznamenaly pohodové výhry, tři body si připsal i Manchester City © premierleague.com -

0

18.11. - REVIEW

Arsenal zvítězil v prestižním derby s Tottenhamem i díky diskutabilnímu gólu, který padl po mírném ofsajdu, kterému předcházel sporně nařízený přímý kop. Arsenal byl přesto dravější než Tottenham. Výhru slaví i Chelsea, která díky dvěma gólům Hazarda a dvěma asistencím Fabregase porazila West Brom 4:0. Střeleckou formu potvrdil i dvougólový Mohamed Salah.

Arsenal FC - Tottenham Hotspur 2:0

Branky: 36. Mustafi (Özil), 41. Alexis Sánchez (A. Lacazette)

Arsenal FC: Čech - Koscielny (C), Mustafi, Monreal - Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac - Özil (84. Iwobi), Alexis Sánchez - A. Lacazette (73. Coquelin)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Dier, D. Sánchez, Vertonghen - Trippier, Moussa Sissoko, M. Dembélé (62. Winks), Davies - Eriksen, Alli (75. Heung-min) - Kane (75. F. Llorente)

Derby se v prvním poločase hrálo ve vysokém tempu. Opticky měl ze hry více Arsenal, který si vytvářel nebezpečné šance, dlouho je ale nedokázal zakončovat. Náznaky šancí měl i Tottenham, Eriksenovu střelu zastavila tyč a tečovanou Kaneovu hlavičku snášející se do horního rohu brány zlikvidoval Čech.

Gólu se jako první v šestatřicáté minutě dočkali domácí. Hlavní rozhodčí Dean přísně odpískal faul obránce Davinsona Sáncheze, který čistě vypíchl míč Alexisi Sánchezovi. Z následného přímého kopu domácí poslali do vápna soupeře dobrý centr. Shkodran Mustafi se sice nacházel v drobném ofsajdu, rozhodčí ale nechali hru plynout a německý obránce nasměroval svoji hlavičku nechytatelně k tyči.

O pět minut později si Tottenham nepohlídal ofsajdovou linii, díky tomu se za obranu Spurs dostal Alexandre Lacazette, který přízemním centrem předložil míč Alexisi Sánchezovi a ten z bezprostřední blízkosti propálil Llorise.

Ve druhém poločase už se Arsenal nehnal do útoku ta dravě. Nemusel. Gunners místo toho čekali na příležitosti pro brejky. Tottenham tak mohl hrát více na polovině soupeře. Kombinace i zakončení Spurs však bylo prachbídné a Kohoutí se prakticky nedostali k žádné gólové šanci.

Až v závěrečných deseti minutách ohrozil bránu Arsenalu Eric Dier. Jeho zakončení ale konečky prstů vytáhl český gólman. O pět minut později se ve vápně dostal do zakončení neobsazený Son, zakončení se mu ale hrubě nevyvedlo a Korejec přestřelil Čechovu bránu.

zdroj: premierleague.com

West Bromwich Albion - Chelsea FC 0:4

Branky: 17. Morata, 23. E. Hazard (Morata), 38. Alonso (Fàbregas), 62. E. Hazard (Fàbregas)

West Bromwich Albion: Foster - McAuley, Hegazy, J. Evans (C) - Phillips (84. McClean), Krychowiak (46. Yacob), Barry, Livermore, Gibbs - Rondón, Jay Rodriguez (70. Burke)

Chelsea FC: Courtois - Christensen, Cahill (C), Azpilicueta - Zappacosta, Fàbregas (67. Drinkwater), Kanté (77. Willian), Bakayoko, Alonso - Morata, E. Hazard (71. Pedro)

Chelsea si s West Bromem poradila bez větších potíží. Blues se dostali do vedení už v sedmnácté minutě, když Álvaro Morata do polo odkryté brány doklepl tvrdou střelu Edena Hazarda. O šest minut později se vstřeleného gólu dočkal sám Hazard. Belgičan se po Fabregasově přihrávce dostal do úniku, obešel brankáře Fostera a zvýšil na 0:2.

Před koncem první půle se Chelsea radovala potřetí. Fabregasův centr z přímého kopu se snesl k zadní tyči domácí brány, kde byl nikým nehlídaný Marcos Alonso, který i z prakticky nulového úhlu dokázal dopravit míč do sítě.

Ve druhém poločase Chelsea navýšila skóre počtvrté. Po dlouhém Fabregasově pasu se v šedesáté druhé minutě řítil vstříc bráně soupeře Eden Hazard. Belgický fotbalista si zasekl balon, zbavil se tak dotírajícího obránce a prudkou ranou upravil na 0:4. Chelsea tak zvítězila jasně 0:4.

Liverpool FC - Southampton FC 3:0

Branky: 31. M. Salah (Wijnaldum), 41. M. Salah (Coutinho), 68. Coutinho

Liverpool FC: Mignolet - Alexander-Arnold, Klavan, Lovren, A. Moreno - Coutinho (69. Can), Henderson (C), Wijnaldum - M. Salah (80. Milner), Firmino, Mané (74. Oxlade-Chamberlain)

Southampton FC: Forster - Soares, Hoedt, V. van Dijk, Bertrand - S. Davis (C), Romeu - Tadić (55. Ch. Austin), Boufal (69. Ward-Prowse), Redmond - S. Long (79. Gabbiadini)

Liverpool byl od úvodu aktivnějším mužstvem, ve finální fázi však domácím chyběla přesnost, a to jak v přihrávkách, tak v zakončení. Southampton na tom byl ještě hůř. Hostům se nedařil přechod do útoku a většinu jejich zakončení blokovala obrana Liverpoolu. Střely, která by mířila mezi tři tyče Mignoletovy brány, se hosté za celý zápas nedočkali.

Úvodní trefy se Liverpool dočkal v jednatřicáté minutě. Southampton před vlastním vápnem trestuhodně přišel o balon. Ten se postupně dostal až k Mohamedu Salahovi, který z hranice pokutového území zakroutil míč přesně k levé tyči.

O deset minut později Liverpool vedl o dvě branky. Philippe Coutinho sladil svoji přihrávku přesně se Salahovým náběhem. Egyptský křídelník se tak dostal do pokutového území, kde neměl se zakončením podél bezmocného brankáře Forstera problém.

Do nejnebezpečnější šance se Southampton dostal ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy Ryan Bertrand z přímého kopu jen těsně minul bránu Liverpoolu.

Ve druhém poločase Southampton získal o něco více sebevědomí v kombinaci, kontaktního gólu se ale nedočkal. Místo toho se Liverpool prosadil potřetí. V šedesáté osmé minutě obrana Southamptonu ignorovala Coutinha, který si naběhl k penaltovému puntíku, kam směřoval centr jeho spoluhráče. Brazilec neváhal a bez přípravy propálil Forstera. Liverpool tak dokráčel k relativně snadnému vítězství.

zdroj: premierleagie.com

Leicester City - Manchester City 0:2

Branky: 45. Jesus (Silva), 49. De Bruyne (Sané)

Leicester City: Schmeichel - Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs - Mahrez (83. Slimani), Iborra (83. Okazaki), Ndidi, Albrighton (68. Iheanacho) - Gray - Vardy

Manchester City: Ederson - Walker, Stones (31. Mangala), Kompany (C), Delph - De Bruyne (89. Gündoğan), Fernandinho, Silva - Sterling (84. B. Silva), Jesus, Sané

Manchester City si proti předloňskému mistrovi vytvořil znatelnou herní převahu. Ve dvaadvacáté minutě David Silva mířil pod břevno, jeho zakončení ale vytěsnil pohotový Schmeichel. Citizens si tak na gól museli počkat do závěru poločasu.

Ve čtyřicáté páté minutě celá obrana Leicesteru zkameněla a pouze přihlížela tomu, jak se David Silva spolu s Gabrielem Jesusem dostal za její linii. Do role diváka byl chtě nechtě pasován i gólman Kasper Schmeichel, který sledoval, jak Silva předložil míč před odkrytou bránu skórujícímu Jesusovi.

Krátce po zahájení druhé půle se Manchester prosadil podruhé. Ve čtyřicáté deváté minutě se trojice hráčů City řítila proti dvěma obráncům Leicesteru. Leroy Sané se rozhodl akci zbrzdit a počkal na doplnění spoluhráčů. Toto rozhodnutí se ukázalo jako efektivní, míč se totiž dostal ke Kevinu de Bruynemu, jehož prudkou ránu zpoza vápna zastavila až síť za Schmeichelovými zády. O minutu později byl blízko druhému zásahu Gabriel Jesus, prudký Walkerův centr ale z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit za brankovou čáru.

Manchester United - Newcastle United 4:1

Branky: 37. Martial (P. Pogba), 45+1. Smalling (Young), 54. P. Pogba (Rashford), 71. R. Lukaku (Mata) - 14. Gayle (Yedlin)

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Young - Mata (83. A. Herrera), N. Matić, P. Pogba (70. Fellaini) - Rashford, R. Lukaku, Martial (77. Ibrahimović)

Newcastle United: Elliot - Yedlin, Clark, Lejeune, Manquillo - Ritchie (66. Aarons), Hayden, Shelvey (C), Jacob Murphy - Gayle (77. Diamé), Joselu (72. A. Mitrović)

Manchester United nevstoupil do zápasu ideálně. Už od čtrnácté minuty prohrával, když se Newcastle dokázal prosadit po svižné křídelní akci - z pravé strany přišel centr do vápna, Dwight Gale využil podklouznutí jednoho z hráčů United a přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. O chvíli později se v dobré příležitosti octl Jacob Murphy, jeho střela ale těsně minula cíl.

Domácí se z nepovedeného úvodu oklepali na konci poločasu. V sedmatřicáté minutě si Pogba na hranici vápna pohrál s protihráči a přesným centrem vyzval ke skórování Anthonyho Martiala. Ještě do konce první půle United zvrátili skóre na svoji stranu. V první minutě nastavení se centrovaný balon Ashleyho Younga snesl na hlavu Chrise Smallinga, který z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Elliota.

Ve druhém poločase se Manchester dostal do pohody. V padesáté čtvrté minutě Lukaku ve vápně našel Rashforda. Mladý útočník mohl zakončovat, místo toho ale sklepl balon pro Pogbu, který pohodlně zvýšil na 3:1. Dvacet minut před koncem se dočkal i Romelu Lukaku, který si proklestil cestu skrze obranu Newcastlu a z hranice malého vápna nekompromisně propálil gólmana Strak. Na posledních zhruba patnáct minut se na hřiště dostal uzdravený Zlatan Ibrahimović, skóre už se ale neměnilo.

Kompletní výsledky sobotních zápasů dvanáctého kola Premier League:

Crystal Palace - Everton2:2 (1. McArthur, 35. Zaha - 6. Baines (pen.), 45+1. Niasse)
Bournemouth - Huddersfield Town 4:0 (26., 31. a 84. C. Wilson, 70. Arter)
Burnley - Swansea 2:0 (29. Cork, 40. Barnes)