Zpět na » Premier League » Arsenal čekají velké zákulisní rošády. Jedná o příchodu šéfa skautů Dortmundu

Premier League - Arsenal čekají velké zákulisní rošády. Jedná o příchodu šéfa skautů Dortmundu

Arsenal čekají velké zákulisní rošády. Jedná o příchodu šéfa skautů Dortmundu © sportinglife.com - Emirates Stadium

1

Líbilo se

17.11. - VIDEO Arsenal podle serveru ESPN otevřel jednání o příchodu uznávaného hlavního skauta Borussie Dortmund Svena Mislintata. Pětačtyřicetiletý hledač talentů hrál velkou roli v podpisech Roberta Lewandowského, Pierra-Emericka Aubameyanga, Shinjiho Kagawy nebo Ousmaneho Dembélého do Dortmundu a Arsenal jej vidí jako náhradu za Stevea Rowleyho.

Rowley pracuje na pozici hlavního skauta Arsenalu už od roku 1996, kdy do klubu přišel manažer Arséne Wenger, nyní však možná odnese velké zákulisní změny v Arsenalu, jenž není spokojen s výsledky klubu v posledních sezónách.

Arsenal se údajně snaží nastolit modernější přístup k vyhledávání hráčů a přestupům a jako ideálního člověka, který by měl celý proces modernizovat, si vyhlédl hlavního skauta Borussie Dortmund Mislintata, který v Německu proslul svými revolučními metodami při vyhledávání nových posil.

O vysoce ceněného šéfa skautů Dortmundu měl již v minulosti zájem například Bayern Mnichov, který nicméně neuspěl, podle posledních informací je ale příchod Mislintata na Emirates Stadium mnohem reálnější.


ESPN dále uvádí, že o Rowleyho budoucnosti zatím není rozhodnuto, kvůli nevýrazným výsledkům z posledních let ale generální ředitel klubu Ivan Gazidis připravuje významné personální změny a se Stevem Rowleym již prý nadále nepočítá.

Mislintat je považován za jednoho z vůbec nejlepších skautů v Evropě a má blízké vztahy se sportovním ředitelem Dortmundu Michaelem Zorcem, se kterým spolupracuje na vyhledávání a podpisu nových posil.

V lednu 2016 měl nicméně mít neshody s bývalým koučem Dortmundu Thomasem Tuchelem, kvůli neuskutečněnému příchodu talentovaného záložníka Atlétika Madrid Olivera Torrese.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články