Zpět na » Premier League » Marcus Rashford viděl Ronalda poprvé v pěti letech. Jeho brazilský idol tehdy hattrickem sestřelil United

Premier League - Marcus Rashford viděl Ronalda poprvé v pěti letech. Jeho brazilský idol tehdy hattrickem sestřelil United

Marcus Rashford viděl Ronalda poprvé v pěti letech. Jeho brazilský idol tehdy hattrickem sestřelil United © twitter.com - Marcus Rashford

1

Líbilo se

13.11. - Marcus Rashford je jednou z největších mladých nadějí anglické reprezentace. S národním týmem se probojoval na nadcházející Mistrovství světa v Rusku. V době jeho konání mu bude dvacet let. Bude tak v podobném věku jako před dvaceti lety Ronaldo, který se s Brazílií v roce 1998 dostal do finále.

Marcusi Rashfordovi bylo pouhých pět let, když na Old Trafford poprvé spatřil brazilského útočníka Ronalda. Tehdy sedmadvacetiletý forward sestřelil ve čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester United hattrickem. I přes vítězství 4:3 tak United kvůli předchozímu výsledku (1:3) z Champions League vypadli.

V očích Rashfordova bratra Dwaina se Ronaldo stal idolem. Oba sourozenci tak následující měsíce a roky strávili vyhledáváním nejrůznějších videí, která zvěčnila Ronaldův fotbalový um.

„V dětství jsem strávil spoustu času sledování videí s jeho nejlepšími góly a akcemi. Bez pochyby to byl úžasný hráč, který dokázal velké věci a vyhrál řadu trofejí,“ řekl Rashford o Ronaldovi.

„Na hřišti měl vždy volnost. Bez ohledu na tým, ve kterém hrál, měl na hřišti vždy volné pole působnosti. Mohl tak plně ukázat svoje dovednosti. Když od trenéra dostanete takovou volnost, hrajete svůj nejlepší fotbal,“ dodal mladý Angličan.

Minulý rok se o Rashfordovi pochvalně vyjádřil i sám Ronaldo, který ve dvacetiletém útočníkovi United spatřuje i kousek sebe samého. „Je to velmi mladý fotbalista. Vidím v něm i něco ze sebe - je velmi rychlý, má odvahu, nebojí se osobních soubojů a výborně si rozumí s balonem,“ řekl brazilský útočník.

Na otázku, zda si něco z Ronaldova stylu hry přivlastnil, Rashford odpověděl: „Myslím, že je to naprosto přirozené. Když jako kluk sledujete sestřihy kousků jednoho hráče, snažíte se jeho dovednosti opakovat a osvojit si je."

Během léta se Marcus Rashford setkal s další legendou moderního brazilského fotbalu - Ronaldinhem. „Bylo to v budově Nike. Dělali jsme tam nějaké věci a i on tam měl nějaké reklamní povinnosti. Je to milý chlápek, který prožil fantastickou kariéru. Fantastičtí hráči se rodí jen občas, Brazílie ale měla hned dva - Ronalda a Ronaldinha. Kdo by si pak neužíval sledovat brazilskou hru?! Když byli na svém vrcholu, předváděli neuvěřitelné výkony,“ řekl o Ronaldovi s Ronaldinhem Rashford.

V úterý by si Rashford mohl proti Brazílii zahrát. Byť se proti němu nepostaví Ronaldo ani Ronaldinho, bude to pro něj velký zážitek a zkušenost. „Bude to něco nového, něco, na co si musíme začít zvykat. Čím náročnější zápasy ale v přípravě odehrajeme, tím lepší na mistrovství světa budeme. Jde o to zvyknout si na zápasy proti velkým soupeřům,“ uzavřel Rashford.

Ondřej Pražák / telegraph.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jsem rad že jeho idol je Ronaldo a ne plastový C. Analdo

BeckhamKakaZidane
Reklama
Reklama
Nejnovější články