Zpět na » Premier League » Absence Paula Pogby je hlavním důvodem, proč je Manchester United 8 bodů za Citizens

Premier League - Absence Paula Pogby je hlavním důvodem, proč je Manchester United 8 bodů za Citizens

Absence Paula Pogby je hlavním důvodem, proč je Manchester United 8 bodů za Citizens © teamtalk.com, fotbalportal.cz - Paul Pogba

2

Líbilo se

11.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jeho nepřítomnost se ukazuje jako obrovský problém, zřejmě větší, než se očekávalo. Paul Pogba už dva měsíce chybí Manchesteru United. Zranil se zrovna v době, kdy byli Red Devils v obrovské formě a vypadali nezastavitelně. Jenomže bez francouzského záložníka začali v Premier League ztrácet body a mezi nimi a vedoucím Manchesterem City už zeje osmibodová propast.

Ve fotbalovém prostředí se našla celá řada známých i méně známých jmen, která tvrdila, že částka 89,5 miliónu liber za přestup Paula Pogby z Juventusu zpět do Manchesteru United, je neopodstatněná. Pro tyto kritiky byl Paul Pogba hráčem, který nebude nikdy schopen dokázat, že má takovou hodnotu, jakou za něj Red Devils zaplatili.

Léto roku 2016 - zdá se to až příliš dávno, ale od té chvíle uplynulo jen 15 měsíců. Paul Pogba se poměrně rychle stal, zejména na začátku této sezóny, klíčovým hráčem pro Josého Mourinha. Francouzský záložník je pro Manchester United opravdu nesmírně důležitý. To se teď při jeho absenci ukazuje v plné nahotě. Před dvěma měsíci si poranil stehenní sval a od té doby se v sestavě neobjevil.

Zatím se mu nedaří vrátit se do hry. José Mourinho také dle svých slov vůbec netuší, kdy bude mít Paula Pogbu zase k dispozici. Jakmile se vrátí, bude to pro celý klub včetně fanoušků velká úleva. Příznivci United doufají, že tento okamžik by mohl nastat už příští víkend v duelu proti Newcastlu.

V loňském roce to zejména na začátku svého druhého angažmá v Manchesteru United schytával Paul Pogba ze všech stran. Mužstvu se příliš nedařilo, zejména herně, ale i ligové výsledky nebyly bůhvíjaké. Pogba se musel znovu aklimatizovat a přizpůsobit se anglickému fotbalu, ale i stylu Josého Mourinha. To musel podstoupit celý tým, protože José Mourinho dorazil na Old Trafford krátce před Pogbou.

gd(zdroj: goal.com)

„Prostě si nemyslím, že má hodnotu 89 miliónů liber. Za takové peníze, chcete někoho, kdo dá 50 gólů za sezónu. Jako Messi nebo Ronaldo. Pogba je od této úrovně daleko,“ řekl Paul Scholes před návratem Paula Pogby do Manchesteru United.

„Je to pro mě plýtvání peněz. Kdyby ho chtěl Real Madrid, položí peníze na stůl, ale oni s Manchesterem United o Pogbu nebojují. To je ten důvod,“ souhlasil se Scholesem Emmanuel Petit.

Brzy Paul Pogba zjistil, že to bude mít v Manchesteru United ještě těžší, než snad sám očekával.

Poté, co v září loňského roku Manchester United podlehl v městském derby Manchesteru City, zaplavily Pogbovu facebookovou stránku komentáře od fanoušků, kteří mu vyčítali to, že není dostatečně připravený, je na hřišti líný a má v sobě nedostatek vášně a zápalu.

Ale Manchester United moc dobře věděl, co dělal, když si Paula Pogbu stáhl zpět. V klubu věděli, proč za něj Juventusu vysázeli takový obnos. Paul Pogba se měl vrátit na Old Trafford a naprosto vynikat. Ani po špatném startu v klubu nepochybovali o tom, že si Pogba podmaní Manchester a bude mít na jeho hru zásadní vliv.

Rozhodnutí Paris Saint-Germain letos v létě rozbít veškeré dosud platné meze, když vynaložilo 198 miliónů liber, aby vykoupilo z Barcelony Neymara, jistě pomohlo i Pogbovi. Už na něj nemuselo být upřeno tolik pozornosti, ani už nebylo potřeba zmiňovat jeho přestupovou částku.

Přes všechny počáteční trable, problémy a nesnáze, se Paul Pogba postupně vypracoval v ono bijící srdce Red Devils uprostřed pole, čímž také umlčel řadu kritiků.

Když začala sezóna 2017/2018, fanoušci i experti se předháněli v tom, kdo více vychválí nový, vysoce výkonný a pozitivní styl hry Manchesteru United. Komentáře se hrnuly ze všech stran, a v drtivé většině případů byly pozitivní.

Nejvíce bylo chváleno získání Nemanji Matiče. Vysoký Srb uprostřed pole obstará spoustu defenzivní práce, čímž umožnil, aby měl Paul Pogba daleko větší volnost než v loňské sezóně. Francouzský reprezentant, tak konečně mohl opět na hřišti ukazovat to, v čem je nejlepší. Zároveň fungovala skvěle spolupráce právě s Matičem.

Ale vzhledem k tomu, že během zářijového utkání Ligy mistrů proti Basileji se Paul Pogba zranil, vypadá v současné době hra Manchesteru United zcela odlišně. Už to není ten svěží rychlý útočný styl, který v některých fázích dal vzpomenout na staré časy pod Alexem Fergusonem. Teď jsou výkony nemastné, neslané. United se daleko více soustředí na defenzivu, nejsou tak zábavní a plní nápadů v ofenzivě.

Když Matič společně s Herrerrou dostanou ve středu pole míč, mohou před sebou vidět převážnou většinu statistických spoluhráčů. Je těžké překonat pevnou obrannou vozbu soupeře, když nedochází k rychlé rotaci a pohyb hráčů je nevalný. Stále se čeká na to, jestli někdo předvede něco výjimečného.

Ze hry Manchesteru United se po zranění Pogby vytratila energie a náboj. Už nedochází k tak častým průnikům do nebezpečných prostorů, kde byste mohli vytáhnout soupeře z ulity a nekompromisně trestat. Odráží se to i na výsledcích. Ona dominantnost je pryč.

Když se zranil i Marouane Fellaini, přišel José Mourinho o svou oblíbenou alternativu. S vysokým belgickým reprezentantem hrál ale Manchester United samozřejmě jiným stylem než s Pogbou v sestavě.

Ba co víc...přes léto nechal Manchester United odejít z Divadla snů Wayna Rooneyho, který se vrátil do Evertonu. Možnost s nasazením Rooneyho tedy také padla. S klubem podepsal novou smlouvu Zlatan Ibrahimovič, ale i on není pro zranění k dispozici. S tím souvisí to, že na hřišti chybí i přirozený vůdce, který by strhl tým. Tuto roli nyní zastává Antonio Valencia, ale ten není režisérem ve středu pole. Nemá takový vliv.

gsg(zdroj: goal.com)

V rozhodujících okamžicích zkrátka nyní schází Manchesteru United onen klíčový rozdílový hráč. Bez Paula Pogby je tým Josého Mourinhem jen stínem toho, co by mohl být. Přítomnost Pogby se velmi znát, to je bez debat.

Když byl Paul Pogba ještě zdravý, Manchester United naprosto bez problémů držel krok s Manchesterem City. A to nejen výkony, ale i výsledky a počtem vstřelených branek. Rudí ďáblové rozdávali debakly na počkání. Na jejich adresu se množily superlativy...

Teď mají o osm bodů méně než Manchester City a nastřílely o devět gólů méně než jejich městský rival. Rozhodně to není žádná náhoda, že bez Pogby šel Manchester United hodně dolů. José Mourinho tvrdí, že nemá tušení, kdy se Pogba vrátí na trávník. Pravdou ovšem je, že portugalský kouč nyní nemá žádný nápad, jak vytěžit ze svého týmu maximum, když nemůže počítat s Paulem Pogbou.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / goal.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tady je i vidět rozdíl se City jejich hra není o jednom hráči. Co se týká Lukaka tak ten hlavně potřebuje přihrávky do běhu po zemi ne vzduchem protože on a zpracování to je děs.

CantonaErik

Tohle se nesmí stávat, ne klubu jako je Manchester United. Celý tým nesmí stát a padat na jednom hráči. Tohle by za Fergusona neexistovalo.... Smajlík 11

Bal-lack
Kuzma - 11.11. Odpovědět

Při návratu Paula se zvednout i výkony Romela či Mikiho. Bez Pogby jsme lehce ztráceli střed pole. Jeden hráč chybí a jde to sakra poznat. Smajlík 11

Kuzma

No bohužel to tak je ,stačí se mrknout na to video . A je otázka v jaké formě se vrátí a jestli vůbec půjdem výkonnostně nahoru.

AVSuvorov
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články