Zpět na » Premier League » Souhrn zajímavostí 11. kola PL: Chelsea na United mí, Liverpool odstřelil Biliče, Son nejproduktivnějším Asiatem a drama v Goodison Parku

Premier League - Souhrn zajímavostí 11. kola PL: Chelsea na United mí, Liverpool odstřelil Biliče, Son nejproduktivnějším Asiatem a drama v Goodison Parku

Souhrn zajímavostí 11. kola PL: Chelsea na United mí, Liverpool odstřelil Biliče, Son nejproduktivnějším Asiatem a drama v Goodison Parku © zimbio.com, fotbalportal.cz - 11. kolo Premier League

1

06.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jedenácté kolo Premier League bylo prošpikováno zajímavými duely i momenty. Extrémně dramatický souboj se například odehrál mezi Evertonem a Watfordem. Pozornost poutala Chelsea s Manchesterem United i Manchester City s Arsenalem. Po debaklu s Liverpoolem skončil na lavičce Hammers Slaven Bilič.

Crouch opět přišel, viděl, skóroval a Stoke bralo s Leicesterem bod. Fletcher je „železný muž“

Foxes otevřeli jedenácté kolo duelem ve Stoke. Leicester dvakrát vedl. Nejprve skóroval ve 33. minutě Iborra, ale o šest minut později srovnal Shaqiri. Po hodině hry se trefil Riyad Mahrez, a tak musel domácí kouč Mark Hughes vytáhnout z klobouku Petera Croucha. Ten přišel na hřiště v 69. minutě a v 73. minutě zamířil přesně. Pro šestatřicetiletého útočníka to byl už 3. gól v této sezóně Premier League. Přitom ani jednou nenastoupil v základní sestavě a dohromady odehrál jen 153 minut. Je skvělým žolíkem. V srpnu proti WBA zachránil remízu 1:1 a v září rozhodl o výhře 2:1 nad Southamptonem. V obou případech dal gól po 15 minutách na trávníku. Teď mu stačily jen 4.

Pouze Jermain Defoe (23 gólů), Ole Gunnar Solskjaer (17 gólů) a Nwankwo Kanu (17 gólů) dali jako střídající hráči více branek než Peter Crouch.

Dalším zajímavým zápisem je skutečnost, že Darren Fletcher odehrál už 102 ligových utkání v řadě, což je pátá nejdelší série v historii Premier League, vyjma brankářů.

gds(zdroj: fourfourtwo.com)

Huddersfield je doma nesmírně silný. Vyhrál i v deseti

Nováček z Huddersfieldu hostil West Bromwich Albion. Toužil navázat na svůj poslední domácí duel, kdy porazil slavný Manchester United. A podařilo se. Minutu před přestávkou se z velké dálky opřel do míče Rajiv van la Parra a dal krásnou branku. Gólman Ben Foster zůstal jen nehybně stát. Neměl nárok. Komplikace ale pro domácí přišla v 57. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Schindler. Tony Pulis na to ihned zareagoval trojím střídáním, ale ani to Baggies nepomohlo ke gólu.

Huddersfield doma získal už 11 bodů. Pouze Arsenal (15), Manchester United (15) a Manchester City (13) posbírali na vlastním stadionu více bodů. Terriers vyhráli v nejvyšší soutěži dva domácí zápasy v řadě poprvé od roku 1971. Hostující Gareth Barry nastoupil v Premier League už proti 46. soupeři. Nezapomínejte na to, že v celé historii Premier League hrálo tuto soutěž 49 různých mužstev.

gdf(zdroj: premierleague.com)

Newcastle prohrál doma poprvé od úvodního kola. Bournemouthu vystřelil tři body Cook

Newcastle přivítal Bournemouth. Hosté se potřebovali dostat ze sestupového pásma. Dlouho se hrálo bez gólu. Až v 92. minutě se za Cherries prosadil Steve Cook. Z posledních tří ligových zápasů Bournemouth hned dvakrát vyhrál a dýchá se mu lépe. Newcastle naopak podruhé v této sezóně padl na domácím hřišti. Poprvé se jim to přihodilo v úvodním kole proti Tottenhamu.

sgdb(zdroj: premierleague.com)

Sean Dyche poprvé vyhrál na St. Mary´s Stadium. Saints doma neskórují

I v Southamptonu se dlouho čekalo na gól. V 81. minutě rozhodl zápas Sam Vokes. Vokes je skvělý hlavičkář. Z posledních 6 svých gólů se hned čtyřikrát trefil právě hlavou. Burnley si tak odvezlo výhru 0:1. Hostující kouč Sean Dyche poprvé vyhrál na půdě Svatých. Povedlo se mu to až na pátý pokus. Southampton má na svém stadionu problémy se střílením branek. V této sezóně hrál v Premier League doma už sedmkrát, ale hned čtyřikrát nedal gól. Tlak na kouče Mauricia Pellegrina se stupňuje.

dgfd(zdroj: fourfourtwo.com)

Glenn Murray se trefil potřetí v řadě a Brighton poslal Swansea do ještě větší krize

Swansea chtěla Brighton za každou cenu porazit. Jenomže nováček Premier League skvěle bránil a v útoku má gólového Glenna Murrayho, který je aktuálně v úžasné formě. Prosadil se ve třetím ligovém utkání v řadě. To se mu naposledy povedlo v roce 2015. Brighton vyhrál 0:1 a posunul se na osmou pozici. Swans jsou naopak ve velké krizi. Prohráli pátý z posledních šesti duelů Premier League a jsou na sestupových příčkách.

g(zdroj: fourfourtwo.com)

Liverpool skolil West Ham dvěma bleskovými zásahy. Bilič skončil, nahradil jej Moyes

Hammers se trápí a toto trápení pokračuje i po tomto víkendu. Slaven Bilič byl v pondělí odvolán z funkce hlavního manažera West Hamu. Nahradil jej David Moyes. V utkání proti Liverpoolu se opět naplno ukázaly problémy Kladivářů. Rozhodující byly dva rychlé góly Reds, které obstarali Salah a Matip. Přišly v rozmezí 21. až 24. minuty a dělilo je jen 157 sekund. Pak West Ham chtěl vrátit do zápasu gólem Lanziniho z 55. minuty, ale už o minutu později to bylo znovu o dva góly. Prosadil se Oxlade-Chamberlain. Zkázu domácích pak dokonal svou druhou trefou Salah.

Egyptskému reprezentantovi angažmá v Liverpoolu narámně svědčí. Za úvodních 11 kol byl u 9 gólů. Sedm sám vstřelil a na dva další přihrál. Jürgen Klopp může být s tímto letním nákupem náramně spokojen.

sgd(zdroj: fourfourtwo.com)

Tottenham zdolal Crystal Palace gólem Sona, který už je nejproduktivnějším Asiatem

Eagles statečně vzdorovali Tottenhamu. Ve druhém poločase dokázali vyrovnat hru. Paradoxně v něm ale inkasovali. V 64. minutě se prosadil Son. Byl to jediný přesný zásah celého utkání. Pro tohoto Jihokorejce to byl již 20. gól v Premier League, čímž se osamostatnil na čele asijských střelců v elitní anglické soutěži. Překonal Park Ji-Sunga. Tottenham je stále na třetím místě, ale už má stejně bodů jako druhý Manchester United. Crystal Palace je naopak nadále poslední.

gsd(zdroj: fourfourtwo.com)

V Goodison Parku se odehrál prvotřídní thriller

Utkání mezi Evertonem a Watfordem nabídlo snad vše, co si přeje nezaujatý divák, a díky konci i fanoušek Evertonu. Přitom první poločas skončil bez gólů. Jenomže v tom druhém se děly věci. Hned na jeho startu se trefil Richarlison, dvacetiletá vycházející hvězda Hornets. Pak se v 64. minutě trefil Kabasele a vypadalo to, že Toffees upadnou do ještě větší krize. Mezitím vystřídal zraněný hostující brankář Gomes.

Ovšem v 67. minutě vykřesal naději Niasse. O sedm minut později srovnal Calvert-Lewin na 2:2. V první minutě nastavení proměnil pokutový kop domácí Baines, a dokonal tak obrat Karamelek. To ale nebylo vše. V 11. minutě nastavení dostal k dispozici penaltu i Watford. Avšak Cleverley selhal a všechny tři body zůstali v Goodison Parku.

Everton na domácím hřišti zvrátil dvougólový deficit teprve podruhé v historii Premier League. Poprvé se mu to povedlo v květnu 1994.

gfd(zdroj: premierleague.com)

Citizens drtí soupeře dál. Nestačil na něj ani Arsenal. Agüero je v ráži

Manchester City je v úžasné formě a potvrdil to i v neděli proti Gunners. Neměl s nimi příliš velkou a těžkou práci. Jako první skóroval Kevin De Bruyne už v 19. minutě. Poté zvýšil na 2:0 z penalty Sergio Agüero. Arsenal se nadechl gólem Lacazetta, ale zpět na zem jej vrátil Gabriel Jesus. Je pravdou, že tomuto gólu předcházel ofsajd Davida Silvy, ale i tak Manchester City zaslouženě zvítězil a navýšil svůj náskok na čele tabulky.

V sedmnácti soutěžních zápasech v této sezóně už Guardiolovi svěřenci nastříleli celkem 52 gólů. Opět se daří Sergiu Agüerovi. Argentinec v posledních 5 ligových duelech zaznamenal 7 gólů a 3 asistence.

gds(zdroj: premierleague.com)

Chelsea na United umí, opět se to potvrdilo

Na Stamford Bridge přijel Manchester United. Ovšem José Mourinho znovu nedokázal vymyslet smysluplnou taktiku, kterou by Blues udolal. Do sestavy domácích se vrátil N´Golo Kanté, což byl jeden z klíčových faktorů. Zápas rozhodl krásnou hlavičkou Álvaro Morata. Romelu Lukaku znovu vyšel gólově naprázdno. Po zápase se řešila především absence Davida Luize, jenž se zřejmě dostal do sporu s Antoniem Contem. A také to, že italský kouč dle slov Josého Mourinha odmítl podat svému protějšku ruku. Můžeme se těšit na další pokračování špičkování mezi Contem a Mourinhem.

Chelsea v posledních letech na Manchester United umí. Z posledních 16 vzájemných duelů prohrála pouze jednou. Desetkrát se radovala z výhry a pětkrát došlo na remízu.

gdsd(zdroj: fourfourtwo.com)