Zpět na » Premier League » Překvapivý král PL: Mesut Özil vytvořil pro své spoluhráče nejvíce šancí, kdo mu sekunduje?

Premier League - Překvapivý král PL: Mesut Özil vytvořil pro své spoluhráče nejvíce šancí, kdo mu sekunduje?

Překvapivý král PL: Mesut Özil vytvořil pro své spoluhráče nejvíce šancí, kdo mu sekunduje? © ESPN FC - Mesut Özil

1

Líbilo se

31.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Playmaker Arsenalu Mesut Özil možná v letošní sezóně patří k nejkritizovanějším hráčům Premier League, čísla ale nadále dokazují jeho důležitost pro Kanonýry. Německý reprezentant patří i letos mezi nejlepší tvůrce hry, když svým spoluhráčům vytvořil již 30 šancí. Kteří hráči mu v tomto ohledu konkurují?

Mesut Özil je od začátku letošní sezóny znovu ve středu kritiky nejen fanoušků Arsenalu, kteří poukazují na jeho nízký počet vstřelených branek a asistencí.

Jenže třeba poznamenat, že obsáhlejší statistiky nabízejí i jiný pohled, Özil totiž v sezóně 2017/18 vytvořil pro své spoluhráče už 30 šancí, ti s nimi ale většinou nedokázali nijak naložit.

Özil se v počtu vytvořených šancí dělí o první místo v Premier League s playmakerem Manchesteru City Kevinem De Bruynem, za nimi je David Silva (28) a čtvrtou příčku okupuje hvězda Chelsea Cesc Fábregas (25).

Za zmínku stojí i fakt, že Özil odehrál kvůli zranění kolena o celých 300 minut méně než De Bruyne.

Tvůrci hryNejlepší tvůrci hry v PL: Mesut Ozil, Kevin De Bruyne, David Silva a Cesc Fabregas (zdroj: twitter.com)

Mezi hráči Arsenalu má v tomto ohledu Özil jasnou převahu, druhým nejkreativnějším hráčem je totiž Alexis Sánchez s 18 vytvořenými šancemi, následovaný Granitem Xhakou (12) a Héctorem Bellerínem (10).

Navzdory úctyhodným statistikám v počtu vytvořených šancí ale má Özil dosud na svém kontě jediný vstřelený gól a jen dvě asistence. To De Bruyne má při stejném počtu vytvořených šancí ve statistikách již šest gólových přihrávek.

Pokud by Aaron Ramsey, Alexandre Lacazette a Danny Welbeck, nacházející se mezi 20 hráčů s největším počtem neproměněných gólovek, byli v zakončení produktivnější, mohla by letošní sezóna Arsenalu vypadat úplně jinak.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Özile,pojd do Bayernu,a zavres vsem hubu Smajlík 4

tomogara
Reklama
Reklama
Nejnovější články